رحیم استرلینگ اهواز، جشن رکورد پرسپولیس و بیرانوند را خراب کرد

رحیم استرلینگ اهواز، جشن رکورد پرسپولیس و بیرانوند را خراب کرد
بازی پرسپولیس و فولاد در حالی برگزار شد که پرسپولیس با 6 بازیکن دو کارته پا به میدان می گذاشت و اگر بیرانوند تا دقیقه 72 بازی دروازه ش را بسته نگه می داتش، رکورد آرمناک پطروسیان را در لیگ می شکست. از طرفی فولادی ها هم با انگیزه فراوان برای کم کردن اختلاف امتیاز با صدر جدول پا به میدان می گذاشتند. در ادامه به اتفاقات بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان می پردازیم؛ با دراپ بال همراه باشید.
 

 

رحیم استرلینگ اهواز، رکورد پرسپولیس را ابتر کرد

 

 
بازی پرسپولیس و فولاد در هفته شانزدهم لیگ برتر در شرایطی در اهواز برگزار شد که انتظار بازی نفسگیری می رفت و در جریان بازی نیز بازی پر فشار دو تیم باعث شده بود، فاصله خط هافبک و حمله دو تیم زیاد شود و به تبع آن، آمار پاس های اشتباه در دو تیم بالا رود؛ اما در همین شرایط نیز هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند که در نهایت بازی با نتیجه 1-1 به پایان رسید.
 
در دقایق ابتدایی بازی این فولادی ها بودند که خیمه سنگینی بر روی دروازه پرسپولیس زده بودند و چند موقعیت گل داشتند اما پس از سپری شدن 5-6 دقیقه از بازی این پرسپولیس بود که سوار بازی شد و نبض بازی را در اختیار گرفت و توانست از ضعف فولاد در ارسالهای ضربات ایستگاهی بود نهایت استفاده را ببرد و گل اول این دیدار را گادوین منشا در شرایطی که حامد لک و بازیکنان و کادر فنی فولاد اعتقاد به خطای منشا بر روی دروازه بان را داشتند، به ثمر رسید. پس از گل اول بازی، روال تکراری پرسپولیس را شاهد بودیم و این تیم در زمین خود جمع می شد و دل به ضد حملات بسته بود که به واسطه فاصله زیاد بین خط هافبک پرسپولیس و مهاجمین و عدم حمایت از آنها در زمان ضد حملات، این حملات جسته و گریخته فایده ای برای این تیم نداشت و بازی با همان نتیجه 1-0 در نیمه اول به پایان رسید. مهمترین موقعیت فولاد در نیمه اول بازی توسط جانفزا به دست آمد که با یک ضربه قیچی بغل زیبا توپ را به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپش به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد.
 
در نیمه دوم این بازی نیز روند بازی به همان شکل ادامه پیدا کرد با این تفاوت که نگاهها به سمت رکوردزنی بیرانوند و پرسپولیس تا دقیقه 72 چرخید هبود و پرسپولیسی ها بیشتر جانب احتیاط را رعایت می کردند تا اینکه تعویض های پورموسوی شروع شد و حسن بیت سعید به بازی آمد و اتفاقا بازی موثری هم از خود به نمایش گذاشت به طوری که روی گل تساوی فولاد که در دقایق پایانی به ثمر رسید، پاس 40 متری او به دیگر بازیکن فولاد و ارسال مورب او برای رحیم استرلینگ اهوازی ها، نقش حسن بیت سعید به خوبی دیده می شد چرا که به خوبی از میانه زمین، بازیکن خالی را در فضای حالی در سمت راست دید و با پاسی استثنایی و دقیق توپ را به بازیکن خودی سپرد و او نیز کار خوب بیت سعید را با پاسی زیبا تر به رحیم زهیوی تکمیل کرد که با اشتباه بیرانوند توپ به درون دروازه پرسپولیس غلتید تا 2 امتیاز حساس پرسپولیس در این بازی از دست بدهد و محمد انصاری و سید جلال حسینی را نیز به دلیل سه کارته شدن در اختیار ندارند و به این تریتب، هفته های اول نیم فصل دوم، برای پرسپولیس به سختی خواهند گذشت.
 

آمار سیوهای ضعیف بیرانوند در ضربات در چارچوب 

 
نکته جالب این بازی این بود که از 5 توپ در چارچوب فولادی ها علیرضا بیرانوند، عملکرد مناسبی نداشت و همانطور که حامد کاویانپور نیز در برنامه زنده تلویزیونی اشاره کرد، بیشتر موفقیت پرسپولیس در کلین شیتهای پرسپولیس به خاطر قدرت ساختار دفاعی این تیم با حضور بازیکنان قدرتنمندی همچون انصاری، سید جلال و شجاع خلیل زاده است که اجازه نمی دهند توپهای زیادی به سمت دروازه پرسپولیس شلیک شود.
 
در نیمه اول این بازی ضربه قیچی جانفزا به تیرک دروازه برخورد کرد و بیرانوند توانست ضربه سر رحیم زهیوی که در چارچوب هم بود دفع کند و در نیمه دوم نیز او توانست در دقیقه 71 یه موقعیت خوب از فولادی ها را در که از درون محوطه شش قدم به دست آمده بود دفع کند و ضربه ایستگاهی رحیم زهیوی که لحظاتی قبل از گل تساوی به دست آمد را مهار کند ولی در مهار ضربه بعدی زهیوی ضعیف عمل کرد و آن توپ تبدیل به گل تساوی فولادی ها شد.
 
با این آمار می توان گفت، تعداد سیوهای بیرانوند بر روی ضرباتی که در چارچوب دروازه پرسپولیس زده می شود، چندان جالب به نظر نمی رسد و این مورد وقتی بیشتر به چشم می آید که بدانیم تیمی مثل بادران با دو ضربه در چارچوب توانسته بود به یک گل برسد یا در دیدار حذفی این تیم مقابل صنعت نفت، صنعت نفتی ها از سه توپ در چارچوب توانستند به یک گل برسند. با کنار هم قرار دادن همه این آمار به این نتیجه می رسیم که حق با حامد کاویانپور است و عملکرد شخصی خود بیرانوند در شکل گرفتن رکورد کلین شیت چندان مناسب ارزیابی نمی شود بلکه ساختار دفاعی پرسپولیس است که مانع از ضربات در چارچوب حریفان می شود وگرنه آمار می گوید در بازیهای اخیر این تیم، به طور متوسط از هر 3 ضربه در چارچوب به سمت دروازه پرسپولیس، این تیم یک گل دریافت کرده است.
 
از دیگر نکاتی که در این بازی مشهود بود، فاز تهاجمی پرسپولیس بدون وحید امیری از زهر کافی برخوردار نیست و نقش پر رنگ وحید امیری در خط حمله این تیم بسیار مهم است چرا که سرعت او و قابلیت حمل توپ و تکنیک بالای او، عصای دست پرسپولیسی ها در ضد حملات بودند و دقیقا در این بازی پرسپولیس در همین فاز در ضد حملات ضعیف عمل کرد که علت آن هم نبود بازیکنی سرعتی مثل وحید امیری است.
 
نکته دیگری که در این بازی هم مشهود بود، همانطور که پیشتر هم عنوان شد، سه تغییر اخیر پرسپولیس باعث ضربات روحی سنگینی به این تیم شده است و آثار آن را در روند نتیجه گیری این تیم و سبک بازی پرسپولیسی ها در چند دیدار اخیرشان به وضوح می توان دید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه