والت دیزنی با 66 میلیارد دلار فاکس را خرید

والت دیزنی با 66 میلیارد دلار فاکس را خرید
در خبری که ساعاتی پیش رسانه ای شد، شرکت دیسنی تمام دارایی های شرکت فاکس از جمله استودیو قرن 21 فاکس را که مجموعه بزرگ اسکای نیز جزو آن است از مالک ثروتمند آن رابرت مرداک خرید.
 
 
 
خرید فاکس توسط والت دیسنی

والت دیزنی با 66 میلیارد دلار فاکس را خرید

 
دراپ بال - والت دیسنی سرانجام موافقت خود با پیشنهاد خرید 52.4 میلیون دلاری شبکه اسکای و دیگر دارایی های رابرت مرداک از استودیو قرت 21 فاکس را به ارزش کلی 66 میلیارد دلار اعلام کرد.
این اتفاق، باعث تغییر در رویکرد رسانه ای جهان خواهد شد. والت دیسنی با انجام این معامله بزرگ حهانی، بدهی 13.7 میلیارد دلاری خود به فاکس را نیز تسویه کرد.
با این اتفاق بزرگ در دنیای رسانه جهان، باب ایگر مدیر اجرایی دیسنی، که قصد داشت بازنشستگی خود را اعلام کند، تا سال 2021 به کار خود ادامه خواهد داد او تاکنون سه بار تاریخ بازنشستگی خود را به تعویق انداخته است.
 
خرید فاکس توسط والت دیسنی

جزییات فروش فاکس به والت دیزنی

 
رابرت مرداک اعلام کرد، این ادغام با مدیریت باب ایگر یکی از بهترین اتفاقات ممکن در چند دهه گذشته در جهان رسانه را رقم خواهد زد و موفقیت در پیش است. با این قرارداد تاریخی، شبکه نشنال جئورگرافیک نیز به دیزنی واگذار شد. دیسنی در این معامله بزرگ، صاحب شبکه هولولو فاکس نیز شد که رقیب نتفلیکس محسوب می شود. با این حساب شبکه فاکس نیوز و فاکس اسپورت و تمامی زیرشاخه های فاکس به والت دیسنی واگذار شد و مرکز جدید فاکس در لس انجلس احداث خواهد شد.
 
والت دیزسنی با این قرارداد به 46 میلیون مشترک دسترسی پیدا کرد که در سه بازار آمریکا، اروپای غربی و هندوستان حضور دارند. بر طبق اعلام رویترز، والت دیسنی از این پس صاحب 272 شبکه تلویزیونی فاکس نیز شده است. در انگلستان، فاکس صاحب 61 درصد سهام شبکه اسکای نیز بود که تمام این سهام به والت دیسنی واگذار شد. با این معامله بزرگ تاریخی، دیسنی رسما به دنیا رسانه وارد شد.
 
خبر تکمیل می شود...
منبع : تماشاچی

نظرات

user

یا خوده خدا اینا دهن هالیوودو میخان سرویس کنن 66 میلیارد دلار چنتا صفر داره ؟؟؟

پاسخ دادن