لیست موارد ممنوعه و قوانین روسیه برای مسافرین تورهای جام جهانی 2018

لیست موارد ممنوعه و قوانین روسیه برای مسافرین تورهای جام جهانی 2018
روسیه کشوری دوست داشتنی با مردمی مهمان نواز است که در سال گذشته پذیرای 150000 توریست انگلیسی بود؛ آنها در سال آینده از تاریخ 14 ژوئن تا 15 جولای پذیرای بزرگترین تورنمنت ورزشی جهان در رشته فوتبال هستند و هواداران فوتبالی که به این کشور سفر می کنند باید از برخی قوانین خاص کشور روسیه با خبر باشند تا در دردسر نیفتند. رونامه ایندپندنت چاپ لندن برخی از قوانین خاص روسیه را گردآوری کرده تا طرفداران فوتبالی که به روسیه سفر می کنند با مشکلی رو به رو نشوند. در ادامه به به لیست نکات ممنوعه و قوانین روسیه برای مسافرین تورهای جام جهانی 2018 می پردازیم.
 

 

لیست موارد ممنوعه و قوانین روسیه برای مسافرین تورهای جام جهانی 2018

 
لیست نکات ممنوعه و قوانین روسیه برای مسافرین تورهای جام جهانی 2018
 
در ابتدا باید بدانید که در بدو ورود به روسیه، پاسپورت شما باید تا حداقل شش ماه پس از انقضای ویزا و یا شناسه هواداری شما اعتبار داشته باشد. در بدو ورود به روسیه شما می بایست برای دریافت یک کارت موسوم به کارت مهاجرت ثبت نام کنید که به طور یک برچسب الکترونیکی به پشت پاسپورت شما چسبانده می شود. این تراشه الکترونیکی از دو بخش برخوردار است به طوری که یک بخش ان توسط مامور کنترل در بدو ورود شما برداشته می شود و بخش دیگر را تا زمان ترک روسیه باید همراه پاسپورت خود نگه دارید. قبل از اینکه محل را ترک کنید، مطمئن شوید که اطلاعات پاسپورت شما در تراشه ثبت شده و اصطلاحاً شما signed in شده اید.
 

24 ساعت فرصت دارید تا در ورودتان به هر شهری اعلام حضور کنید

پس از 24 ساعت از ورودتان به هر شهری از روسیه برای تماشای مسابقات، سعی کنید ورود خود را از طریق همین پاسپورت الکترونیکی ثبت کنید که عمدتا اینکار توسط هتلهای اسکان شما یا مسافرخانه ها انجام می شود اما در کل مسئولیت اعلام حضور و ثبت مکان خود پس از 24 ساعت از ورودتان به هر شهری، به عهده خود فرد است. در زمان برگزاری جام جهانی نمی توانید از مسیر زمینی به روسیه وارد شوید و حتما باید با هواپیما اینکار انجام شود.
 
به یاد داشته باشید که پاسپورت خود را همواره در طول اقامت خود در روسیه همراه داشته باشید چرا که پلیس روسیه این اجازه را دارد تا در هر لحظه هر فردی را متوقف کند و گواهی هویت او یا پاسپورتش را بررسی کند.
محدودیتی برای به همراه داشتن لپتاپ با خود به روسیه ندارید اگرچه پلیس و مقامات روسیه در صورت مشکوک شدن به شما این اجازه را دارند تا لپتاپ شما و نرم افزارهای مشکوک را در بدو ورود بررسی کنند.
 

همراه داشتن نسخه ترجمه شده پزشکی

 
اگر در نسخه پزشکی شما داروهای ممنوعه ای همچون : باربیاتورات، کدئین، سیبوترامین، استروئیدهای آنابولیک، آندروژن ها و هورمون های جنسی دیگر، ضد درد (ترامادول)، داروهای روانپزشکی یا سایر مواد ممنوعه است، حتما از پزشک معالج خود نسخه آن را بگیرید و به زبان انگلیسی یا روسی نسخه ترجمه شده آن را به همراه داشته باشید چرا که به آن در ورود به روسیه نیاز دارید.
اگر هنگام خروج از روسیه، اشیای عتیقه همراه شما باشد حتی اگر با از مرکزی معتبر خریداری کرده باشید، در فرودگاه دستگیر خواهید شد. اقلامی مثل آثار هنری، آیکون ها، سماورها، قالیچه ها، مدال های نظامی و عتیقه فروشی، باید دارای گواهی هایی باشند که نشان می دهد ارزش های تاریخی و فرهنگی ندارند. شما می توانید گواهی از وزارت فرهنگ روسیه دریافت کنید.
 

از بدرفتاری پلیس ناراحت نشوید

 
به واسطه وجود جرم و جنایت زیاد در روسیه، پلیس مجبور است با افراد عمدتا با خشونت رفتار می کند؛ در صورت مواجهه با بدرفتاری پلیس محلی روسیه، آرامش خود را از دست ندهید. از سوار شدن د ماشین هایی که نمی شناسید یا ماشین های سر راهی جداً خودداری کنید. هرگز با فردی که در خیابان با او آشنا شده اید برای صرف نوشیدنی به باشگاههای شبانه نروید چرا که ممکن است برخی از این افراد شما را به این اماکن کشانده و شما را مورد آزار و اذیت قرار دهند. همواره به خاطر داشته باشید که آمار جنایت و حمل مواد مخدر در روسیه بسیار بالا است و از دوستی با افراد غریبه جداً اجتناب کنید.
 

نکات امنیتی در مورد پول و اوراق هویتی 

 
از قرار دادن پاسپورت خود در جاهای ناامن خودداری کنید، جیب شلوار و یا پیراهن شما مکان مناسبی برای قراردادن پاسپورت نیست. قبل از خروج از هتل حتماً یک کپی از اصل مدارک هویتی و ویزا و پاسپورت و بیمه خود را در هتل قرار دهید تا در صورت مفقودی از آنها استفاده کنید.
از حمل پول زیاد همراه خود جداً خودداری کنید چرا که آمار دزدی در روسیه نیز بسیار بالاست و قاپ زدنهای روزانه امری عادی در روسیه محسوب می شود.
جرم و جنایت، جاسوسی و ضرب و شتم (گاهی اوقات توسط گروهی از کودکان انجام می شود) در روسیه رایج است؛ این موارد به خصوص در اطراف جاذبه های توریستی مانند میدان سرخ، بازار گردشگری اسماعیلوفسکی و مترو های مسکو و سنت پترزبورگ رخ می دهد.
اگر پاسپورت اصلی خود را در طول جام جهانی از گم کنید، این امر بر توانایی شما برای استفاده از بلیط مسابقه و هواداران Fan-ID به عنوان جزئیات گذرنامه شما تاثیر می گذارد و در ورود به استادیوم با مشکل مواجه خواهید شد.
 
عکاسی هر مکان نظامی یا محل اهمیت استراتژیک (از جمله فرودگاه ها) ممنوع است. شما احتمالا برای سوءاستفاده یا بازداشت شدن در صورتی که گرفتار شوید.
در جاهای شلوغ خیلی مراقب باشید و به گداها یا افرادی که از شما تقاضایی دارند توجه نکنید و به راه خود ادامه دهید چرا که بسیاری از این موارد تلاشی از سوی خلافکاران روس برای منحرف کردن توجه شما از پولهای جیب شما است. در روسیه هرگز نباید از فردی غریبه کیسه یا کیف یا هر شی ناشناسی را حتی برای چند ثانیه گرفت چرا که در بسیاری از این موارد ان موارد، حاوی مواد مخدر است و در صورتی که پلیس شما را با آن کیف دستگیر کند، کارتان سخت می شود.
 

نکات مربوط به سلامت 

 
مصرف الکل در استادیوم های جام جهانی ممنوع است؛ فروش و مصرف الکل در عصر روز هر بازی نیز ممنوع است پس به خاطر داشته باشید که 12 ساعت قبل از هر بازی نباید مشروبات الکلی مصرف کنید چرا که ممکن است به طور تصادفی تست الکل از شما گرفته شود. فروش مشروبات الکلی از ساعت 11 شب تا 8 صبح ممنوع می شود.
پرداخت پول به صورت مستقیم به یورو یا دلار در روسیه ممنوع است وباید در بانک و یا هتلها و یا صرافی ها ، پول خود را به پولهای رایج در روسیه تبدیل کنید.
 
کارت بیمه سلامت اتحادیه اروپا در روسیه اعتبار ندارد پس حتما بیمه مسافرتی خود را ترجمه کرده و به همراه داشته باشید. آب شرب در روسیه تنها از طریق آب معدنی در بطری ها در دسترس است و آبی که از شیر آب موجود است، غیرقابل شرب است پس به آنها لب نزنید.
 
وضعیت ترافیک شهرهای روسیه بسیار بد است چرا که خیابانهای مسکو و سنت پترزبورگ بسیار تنگ هستند پس در صورت نیاز با پای پیاده تا اولین ایستگاه مترو بروید و به سمت مقصد مورد نظر حرکت کنید.
 

همراه داشتن، پاسپورت، شناسه هوادارای و بلیت بازی برای ورود به استادیوم

 
خرید بلیت بازی از هر مرجعی غیر از مبادی اعلام شده غیرقانونی است و اعتباری ندارد و بلیت ها به خودی خود برای ورود به استادیوم کافی نیستند و شناسه هوادارای برای ورود به هر ورزشگاه نیاز است.
همراه داشتن فندک، بطری و کبریت در ورود به استادیوم ها ممنوع است و با اینکه در ورودی ها از شما تحویل گرفته می شوند ولی امیدی به بازپسگیری انها نداشته باشید.
برای حضور در هر استادیومی برای تماشای بازی مورد نظرتان باید سه مورد را همراه داشته باشید: پاسپورت، شناسه هواداری، بلیت بازی
اگر شناسه هواداری خود را گم کرده باشید، می توانید در مراکزی که در استادیوم ها وجود دارد، مجدداً آن را صادر کنید.
 
برای مشاهده آخرین اخبار جام جهانی 2018 بر روی لینک کلیک کنید.
 
برای مشاهده نکات جالب جام جهانی 2018 روسیه بر روی لینک کلیک کنید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه