شفر تماس نگرفت؛ من هم به استقلال نرفتم!

شفر تماس نگرفت؛ من هم به استقلال نرفتم!
پیشکسوت استقلال معتقد است باشگاه نباید نظراتش را به شفر تحمیل کند و هواداران با صبور بودن می‌توانند نتایج دلخواه خودشان را ببینند.
محمد تقوی و مورینیو استقلال پس از شروع نا امیدکننده با ستاره های میلیاردی‌اش در لیگ شانزدهم، در آخر توانست نایب قهرمان شود و جواز حضور در لیگ قهرمانان را کسب کند. پس از اتمام لیگ شانزدهم منصوریان دست به چند خرید بزرگ زد و پژمان منتظری و مجتبی جباری به جمع آبی پوشان اضافه شدند. از طرف دیگر سجاد شهباززاده و سرور جباروف که به دلیل محرومیت استقلال نتوانستند برای این تیم بازی کنند دوباره به استقلال بازگشتند و منصوریان تیمی پرستاره را روانه لیگ هفدهم کرد. اما از قضا تیم کهکشانی منصوریان در شش هفته ابتدایی نتایج بسیار ضعیفی کسب کرد تا علیرضا منصوریان از سمت خود استعفا کند. پس از منصوریان شفر آلمانی در راس هدایت آبی پوشان قرار گرفت و همچنین صحبت هایی مبنی بر دستیاری محمد تقوی در استقلال به گوش رسید.
 
محمد تقوی که سال ها در انگلستان حضور داشت، با شروع لیگ هفدهم به کادر فنی پدیده پیوست و توانست تاثیر مثبتی در این تیم بگذارد و تیم رضا مهاجری و محمد تقوی یکی از پدیده های لیگ هفدهم محسوب می شود. تقوی پس از چند هفته از جمع مشهدی ها جدا شد و همین موضوع شایعه حضور او در کادرفنی استقلال را بیشتر کرد تا اینکه محمد نوری به عنوان دستیار ایرانی شفر انتخاب شد. تقوی درباره شرایط این روزهای استقلال و عدم حضورش در جمع آبی پوشان توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید:
 

*تیم استقلال در دربی شکست خورد و به نظر شما سبک این تیم در حال حاضر چگونه شده است.به طور کلی نظر شما در مورد سبک آلمانی که آقای شفر در زمین پیاده می کند چیست؟

به عقیده من خیلی زود است که درباره سبک آقای شفر صحبت کنیم اما چیزی که مشخص است این است که تیم نظم گرفته است و بازیکنان هنوز توانسته اند تا حدی دستورات تاکتیکی شفر را اجرا کنند.شفر تازه به استقلال آمده است و حتی اسم برخی از بازیکنان را هم نمی داند و باید به او زمان بیشتری داد تا بازیکنان را از همه جهت بررسی کند. شفر مربی با تجربه است و در آسیا هم تجربه دارد و می تواند مشکلات استقلال را برطرف کند. من شخصا به این مربی با تجربه امید دارم و او می تواند استقلال را به شرایط خوب خود برگرداند.البته باشگاه باید تمام شرایط ممکن را برای شفر فراهم کند.
 

*فکر نمی کنید اگر به جای شفر یک مربی اسم و رسم دار به استقلال می آمد بهتر بود شخصی مثل برانکو یا کی‌روش…

برانکو به دلیل اینکه فوتبال ایران را به خوبی می شناسد توانسته موفق شود اما مربی ها و بازیکنان سطح بالا امکانات بالایی هم می خواهند که ما در ایران این امکانات را نمی توانیم فراهم کنیم.مربی سطح بالایی مثل کی روش امکاناتی را برای تیم ملی می خواهد که ما آن ها را نتوانستیم فراهم کنیم.در مورد استقلال هم به همین شکل است و زیر ساخت ضعیفی در ایران داریم به همین دلیل مربی تراز اول به ایران نمی آید. برانکو هم به دلیل اینکه شرایط ایران را می دانست قبول کرد تا سرمربی پرسپولیس شود. کاری که برانکو در این سه سال برای پرسپولیس کرد مربی های تراز اول دنیا هم نمی توانستند انجام دهند. برانکو مربی انعطاف پذیری است و توانسته خود را با شرایط ایران وفق دهد.
 

*فکر می کنید شفر می تواند استقلال را به شرتیط مطلوب برساند یا اینکه هواداران باید منتظر فصل دیگر باشند؟

 
خیر شفر می تواند برای استقلال در همین فصل هم مفید باشد.به نظر من فقط اسم استقلال برای اینکه این تیم در آخر فصل جزو ۴ تیم بالای جدول باشد کافی است.استقلال بازیکنانی دارد که حتی بدون مربی هم می توانند کار کنند و تیم را جزو ۶ تیم بالای جدول نگه دارند.اما من اعتقاد دارم شفر می تواند با این بازیکنان نتایج مطلوبی کسب کند.اما مدیریت نباید خواسته های خود را به شفر تحمیل کند و باید بگذارند او کارش را بکند.اگر بگذارند شفر کارش را بکند قطعا می تواند در پایان فصل نتایج خوبی به دست بیاورد.
 

*شما اول فصل با پدیده شروع کردید و از این تیم جدا شدید آیا مشکل خاصی بین شما و مدیران پیش آمده بود؟

 
من دوست نداشتم که جدا شوم اما شرایط به شکلی رقم خورد که من را خیلی محترمانه به سمت درب خروجی راهنمایی می کرد. روز اولی که با تیم شروع کردم، می خواستم طبق تفکرات من بازیکنان جذب شوند و کارها با برنامه پیش بروند و البته زیر نطر مدیریت فنی و… انجام گیرند.اما پس از چند هفته متوجه شدم طبق قول قرارهایی که داشتیم عمل نمی شود و این مشکل فقط از سوی کادر فنی بوجود امده بود نه مدیریت باشگاه.من با آقای مهاجری مشکل خاصی نداشتم اما به جایی رسیدیم که تفکراتمان با هم دیگر نمی خواند. این جپهه گیری ها باعث شد تا من از این تیم جدا شوم.
 

*زمانی که شما از پدیده جدا شدید نام شما به عنوان یکی از دستیار های شفر مطرح شد آیا باشما مذاکراتی هم شده بود برای این کار؟

 
قطعا من هم علاقه داشتم که کار کنم.من ۴ سال پیش هم از استقلال پیشنهاد داشتم ولی نیامدم به این دلیل که فکر می کردم نمی توانم برای استقلال مفید باشم. من اول فصل با پدیده شروع کردم تا بیشتر با فضا آشنا شود و مشکلات را ریشه یابی کنم. باشگاه پدیده به من خیلی کمک کرد تا اگر از باشگاه استقلال پیشنهاد داشتم تجربه کافی را به دست آورده باشم و پیشنهاد را قبول کنم اما من از باشگاه هیچگونه پیشنهاد رسمی دریافت نکردم. من و اقای شفر از طریق یک دوست با هم تلفنی صحبت کردیم و قرار شد تا بعد بازی با فولاد ما یک ملاقات رسمی داشته باشیم اما این اتفاق نیفتاد و من به اقای شفر کاملا احترام می گذارم.من هر کمکی از که از دستم بر بیاید برای استقلال چه رسمی و چه غیر رسمی برای این باشگاه با کمال میل انجام می دهم.
منبع : تماشاچی

نظرات