گزارش AFC از تقابل حساس ایران و کره‌جنوبی

گزارش AFC از تقابل حساس ایران و کره‌جنوبی
تماشاچی -سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی نوشت: «کره جنوبی تاکنون هفت بار به تهران آمده که دو تساوی در سال‌های 1977 و 2009، بهترین نتایج برای این تیم به شمار می‌روند. کره که از لحاظ تاریخی یکی از غول‌های آسیاست، در سه بازی قبلی‌اش در ورزشگاه مشهور آزادی با نتیجه یک بر صفر مغلوب شده است.

همچنین در شش مسابقه برگزارشده میان دو تیم در این 10 سال، کره جنوبی در شکست ایران ناتوان بوده است. حالا با سلاح‌های هجومی مانند سون هیونگ‌مین و هوانگ هی‌چان، بنتو و دستیارانش امیدوارند میهمانی آنها در پایتخت ایران در سال 2021 به ناکامی چند دهه آنها خاتمه دهد، اما رقیبی آماده و پُرستاره در پیش دارند. ایران با دو مهاجم ویرانگر خود یعنی سردار آزمون و مهدی طارمی و کسب 10 پیروزی از زمان حضور اسکوچیچ، حتی اگر ورزشگاه آزادی خالی بماند هم ترسی ندارد.

کسب سه پیروزی از سه دیدار و بسته نگه داشتن دروازه خود در دور پایانی انتخابی جام جهانی، قدرت تیم ملی را در جلو و عقب زمین برجسته می‌کند. این آمار همچنین روند قابل توجه دریافت تنها هفت گل در 25 بازی اخیر انتخابی جام جهانی را برای تیم ملی ایران تداوم بخشیده است. پیروزی پنجشنبه مقابل امارات هم حاکی از قدرت دوگانه تیم اسکوچیچ بود. کیفیت و درک متقابل طارمی و آزمون، تنها گل ایران را ساخت و امارات که از مهاجمی باکیفیت چون علی مبخوت بهره می‌برد، یک شوت در چارچوب هم نداشت.

شکست کره جنوبی، ایران را در آستانه صعود زودهنگام به جام جهانی قرار می‌دهد و مسیر این تیم را برای سومین صعود متوالی به این مسابقات هموارتر می‌کند. تساوی یا شکست هم شاگردان اسکوچیچ را در راهیابی به جام جهانی منحرف نمی‌کند».

تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی از ساعت 17 روز 20 مهر، در هفته چهارم مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر و در ورزشگاه آزادی، مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات