بلای مشابهی که سر گواردیولا و گل محمدی آمد

بلای مشابهی که سر گواردیولا و گل محمدی آمد
تماشاچی -تیم فوتبال منچسترسیتی بعد از پایان فصل قبل لیگ جزیره برای جذب مهاجم با گزینه‌های بزرگی مذاکره کرد. هری کین به خاطر نارضایتی مالک تاتنهام در لندن ماند و رونالدو با وجود توافق اولیه با ستیزن‌ها، با وساطت فرگوسن به تیم رقیب پیوست. لوکاکو دیگر گزینه مورد توجه بازار نقل و انتقالاتی خیلی زودتر با چلسی به توافق رسید تا از دسترس سیتی خارج شود.

در همین راستا پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی اظهار داشت: ما سلاحی که سایر تیم‌ها مانند چلسی، یونایتد یا تاتنهام از آن بهره‌مند هستند را در اختیار نداریم، بنابراین باید از توانایی‌های خودمان در این تیم استفاه کنیم. ما بازیکنی نداریم که به تنها ۲۵ گل در لیگ به ثمر برساند. این کاری است که سعی می‌کنیم این فصل انجام دهیم.

مشابه این اتفاق برای پرسپولیس هم افتاد. آن‌ها ابتدا با سجاد شهباززاده توافق کردند، اما در نهایت آقای گل لیگ بیستم ترجیح داد در سپاهان بماند. در دومین گام ساسان حسینی مهاجم فصل گذشته نفت مسجدسلیمان مورد توجه کادرفنی پرسپولیس قرار گرفت که این انتقال هم به سرانجام نرسید. در قدم سوم پرسپولیسی‌ها به سراغ کی‌روش استنلی رفتند که این بار قانون فدراسیون فوتبال اجازه عقد قرارداد با این بازیکن را نداد. تا اینگونه شرایط آن‌ها شبیه منچسترسیتی باشد.

یحیی گل‌محمدی هم درباره عدم جذب مهاجمان مدنظرش در تمرین ۱۵ شهریور پرسپولیس اظهار داشت: ما خصوصاً در بحث مهاجم نتوانستیم که چیزی که در لیست وجود دارد را به آن برسیم و حتی یک مورد هم متأسفانه اتفاق نیفتاد و در هر صورت یک سری مشکلات مالی باشگاه اجازه نمی‌دهد ما با باشگاه‌هایی که پول نقد دارند، رقابت کنیم. باشگاه‌هایی که پول برای‌شان مسئله‌ای نیست و بزرگترین مشکل ما خالی بودن حساب است. ما حتی نتوانستیم با ۴۰۰-۵۰۰ بازیکنی که در حد تیم ملی بود را نگه داریم. اگر بود، می‌توانستیم بازیکن‌مان را حفظ کنیم و دو تا از فیکس‌های تیم ملی را از دست دادیم و همچنین شهریار مغانلو را به دلیل مشکلات مالی از دست دادیم.

 
منبع : تماشاچی

نظرات