رکورد تحسین برانگیز بنزما در لباس رئال مادرید

رکورد تحسین برانگیز بنزما در لباس رئال مادرید
تماشاچی -به نقل از مارکا، کریم بنزما این روزها نقش ستونی محکم را برای خط حمله رئال مادرید ایفا می‌کند. در واقع از زمان جدایی کریستیانو رونالدو، بنزما بهتر توانسته توانایی‌های خود را در رهبری خط حمله و پتانسیلش برای گلزنی و گل‌سازی در رئال مادرید را به نمایش بگذارد.

در این فصل هم او شروعی خوب داشته و آماری به ثبت رسانده که در میان همتایانش در تمام 5 لیگ برتر فوتبال اروپا بی‌نظیر است. او با احتساب دو گلی که بامداد امروز (پنجشنبه) به مایورکا زد، در 6 بازی‌اش در فصل جاری لالیگا به صورت مستقیم در رقم خوردن 15 گل تیمش نقش داشته است که شامل 8 گل و 7 پاس گل می‌شود. روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی بایرن مونیخ در 11 گل نقش داشته که همه آنها را خودش به ثمر رسانده است. ارلینگ هالند مهاجم نروژی بوروسیا دورتموند نیز مانند بنزما در ثبت 15 گل تیمش در بوندس‌لیگا نقش آفرینی کرده که شامل 11 گل و 4 پاس گل می‌شود اما تعداد بازی‌های او یکی بیشتر از بنزما است.

به مناسبت 200 تایی شدن گل‌های بنزما در لالیگا، فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید با اهدای پیراهن شماره 200 به مهاجم فرانسوی روی چمن ورزشگاه سانتیاگو برنابئو از او که از سال 2009 در خدمت کهکشانی‌ها بوده قدردانی کرد.

بنزما هم در گفت‌و‌گویی با شبکه تلویزیونی باشگاه رئال مادرید درباره رکوردش که تنها از رکورد سه اسطوره دیگر باشگاه رئال مادرید، کریستیانو رونالدو (312 گل)، رائول (228 گل) و آلفردو دی‌استفانو (216 گل) پایین‌تر است، صحبت کرد.

او گفت: این باشگاه تمام زندگی من است و بابت گل‌هایی که برای آن زده‌ام احساس غرور می‌کنم. امیدوارم که گل‌های بیشتری بزنم. من فقط می‌خواهم فوتبال بازی کنم چیزی که عاشقش هستم. دوست دارم در زمین بازی حرکت کنم، پاس بدهم، گل بزنم و به هم‌تیمی‌هایم کمک کنم.

بنزما در پاسخ به این سؤال که در میان 200 گلی که تا کنون در لالیگا به ثمر رسانده کدامیک را به سایر گل‌هایش ترجیح می‌دهد، گفت: من همان گل اول را انتخاب می‌کنم که در همین برنابئو با پاس رود فن‌نیستلروی مقابل خه‌رس به ثمر رساندم. من این پیشرفت را به لطف خانواده و فرزندانم و هواداران رئال مادرید دارم که همیشه به من کمک کرده‌اند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات