اتفاق عجیب در فوتبال جهان | دیدار حساس برزیل و آرژانتین پس از 5 دقیقه متوقف شد

اتفاق عجیب در فوتبال جهان | دیدار حساس برزیل و آرژانتین پس از 5 دقیقه متوقف شد
تماشاچی -بازی تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و برزیل که از ساعت 23:15 به وقت تهران در دور هشتم مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در خاک برزیل آغاز شده بود به دلیل دخالت پلیس برزیل برای دستگیری چند بازیکن آرژانتین در دقیقه 5 به حالت تعلیق درآمد.

سه بازیکن تیم ملی آرژانتین، امیلیانو مارتینس، کریستین رومرو و جووانی لوسلسو با وجود کسب جواز حضور در این بازی به دلیل ارائه مدارک جعلی برای کسب مجوز ورود به خاک برزیل به دردسر افتاده‌اند.

گویا این سه نفر به علاوه امیلیانو بوئدیا یکی از بازیکنان ذخیره آلبی‌سلسته به دروغ گفته‌اند که مدت قرنطینه اجباری برای ورود به برزیل را سپری کرده‌اند. به همین دلیل هم در فاصله 5 دقیقه به پایان نیمه نخست بازی متوقف شد چرا گروهی از افسران پلیس و مقامات بهداشت برزیل وارد زمین بازی شدند.

زمانی که آنها قصد مشایعات 4 بازیکن آرژانتین به خارج از زمین بازی را داشتند با مخالفت سایر بازیکنان این تیم مواجه شدند که این ماجرا منجر به رخ دادن صحنه‌هایی بی‌سابقه در مهمترین بازی فوتبال آمریکای جنوبی موسوم به سوپرکلاسیکو شد.

در میان بازیکنان آرژانتین کاپیتان لیونل مسی که به شدت از این اتفاق عصبانی بود، بازیکنان تیمش را به تونل منتهی به رختکن‌ها برگرداند و خودش چند دقیقه بعد به زمین بازی برگشت تا با همتایانش در برزیل که اکثر آنها در زمین چمن کورینتیانس باقی مانده بودند، صحبت کند.

دلیل خشم مقامات برزیل از حرکت 4 بازیکن برزیل این است که آنها لژیونرهای شاغل در انگلیس هستند، کشوری که در فهرست کشورهای قرمز کرونایی برزیلی‌ها قرار دارد. طبق قانون برزیل، مسافران کشورهای قرمز کرونایی می‌بایست در بدو ورود به برزیل ابتدا 14 روز قرنطینه باشند تا عدم ابتلای‌شان به کرونا ثابت شود و ظاهراً این اتفاق در مورد 4 ملی‌پوش آلبی‌سلسته رخ نداده است.

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی دیدار برزیل و آرژانتین لغو شد اما مشخص نیست که تکلیف این دیدار چه خواهد شد و آیا مجددا برگزار می‌شود یا خیر؟ 
منبع : تماشاچی

نظرات