ایرادات فنی تیم ملی در دیدار برابر سوریه

ایرادات فنی تیم ملی در دیدار برابر سوریه
تماشاچی -تیم ملی فوتبال ایران برابر سوریه یک تیم متفاوت بود. متفاوت از از آنچه که انتظارش را داشتیم. اسکوچیچ تیمش را با آرایش ۱-۳-۲-۴ روانه میدان کرد. حضور وحید امیری در دفاع چپ و جعفر سلمانی در دفاع راست نشان داد تیم ایران به دنبال نفوذ و استفاده از کانال‌های کناری است اما وقتی در نیمه اول اسکوچیچ متوجه این موضوع شد که نتوانسته به خوبی از کناره‌ها بهره لازم را ببرد، دست به تغییرات در این دو پست زد و میلاد محمدی و صالح حردانی را جایگزین آنها کرد و برای تحرک بخشیدن بیشتر به خط هافبک امیری را یک خط جلوتر برد.

هافبک‌های کناری تیم ایران بیشتر متمایل به وسط زمین بازی می‌کردند و نفوذ از جناحین برعهده مدافعان کناری بود. با اضافه شدن یکی از دو هافبک دفاعی به کناره‌های زمین؛ تیم ایران به دنبال برتری عددی در جناحین بود. پاس‌های بلند از خط دفاع برای مدافعان کناری در زمین حریف یکی از برنامه‌های تیم ایران در این دیدار بود که اصرار به انجام این حرکت موجب به ثمر رسیدن تک گل این دیدار شد.

ایران با وجود برتری در مالکیت توپ نتوانست موقعیت‌های گل زیادی روی دروازه سوریه خلق کند ولی در ارائه یک بازی اقتصادی موفق شد یکی از دو شانس گل خود را در مقابل تنها شانس گل تیم سوریه تبدیل به گل نماید. یکی از دلایل کم موقعیت بوجود آوردن تیم ایران در این دیدار، جمع شدن تیم سوریه با همه نفرات در زمین خود و بستن فضاها بر روی تیم ایران بود. تیم ایران در حالت دفاعی با وجود فشار گذاشتن روی خط دفاع سوریه چندان در توپگیری از مدافعان این تیم موفق ظاهر نشد. در زمان از دست دادن توپ در زمین حریف در بازپس‌گیری توپ نیز عملکرد خوبی نداشتیم تا بتوانیم فشار را بر روی تیم حریف حفظ کنیم. با جلو آمدن تیم سوریه در زمین ما، در حالت دفاع به حمله و ایجاد ضدحمله روی دروازه سوریه نیز عملکرد خوبی از خود نشان ندادیم. در این دیدار برخلاف سوریه که روی ضربات ایستگاهی بر روی دروازه ما یکی، دو خطر ایجاد کرد؛ ما نتوانستیم از ضربات ایستگاهی متعددی که نصیب‌مان شد به خوبی استفاده کنیم. این موارد که به آنها اشاره شد دلایل دیگری است که موجب شد نتوانیم موقعیت‌های گل زیادی روی دروازه سوریه خلق کنیم. حتی مهدی طارمی در این دیدار برای توپگیری به زمین خودمان می‌آمد و در انتقال توپ کمک می‌کرد ولی در میان مدافعان پرتعداد سوری، در خط حمله تنها به نظر می‌رسید.

تیم ایران با وجود این ضعف‌ها موفق شد سه امتیاز را به حساب خود بریزد و این امیدوارکننده‌ترین نکته این دیدار بود.

 
منبع : تماشاچی

نظرات