اظهارات مهم فرهاد مجیدی در حاشیه تمرین استقلال

اظهارات مهم فرهاد مجیدی در حاشیه تمرین استقلال
تماشاچی -فرهاد مجیدی در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) استقلال درخصوص شایعه اختلاف میان او و احمد مددی اظهار داشت: من از مددی و ملکیان تشکر می‌کنم که برای جذب بازیکنان، نهایت همکاری را کردند. ما قرارداد آغاسی، نیک‌نفس و حسین‌زاده را ثبت کردیم و با چهار بازیکن دیگر هم تقریباً توافق نهایی صورت گرفته که آنها به باشگاه می‌آیند تا قرارداد ببندیم.

وی درخصوص انتخاب جواد زرینچه به‌عنوان سرپرست تیم استقلال و سپس جدایی او و اینکه گفته شد مجیدی حاضر نیست بدون فرزاد مجیدی به فعالیتش در این باشگاه ادامه بدهد، تصریح کرد: من زرینچه را بسیار دوست دارم و زمانی که به استقلال آمدم، او کاپیتان تیم بود. ملکیان با من صحبت کرد و گفت می‌خواهند زرینچه را به‌عنوان سرپرست تیم معرفی کنند. من از این موضوع استقبال کردم و او را در باشگاه دیدم، اما نمی‌دانم چه مسئله‌ای باعث شد که زرینچه چنین تصمیمی (تصمیم به جدایی) گرفت.

سرمربی استقلال با تمجید از برادرش گفت: تشکر ویژه‌ای از فرزاد می‌کنم که فصل گذشته هم خیلی به ما کمک کرد. من و فرزاد از فرزندان باشگاه استقلال هستیم و فرقی نمی‌کند چه سمتی داشته باشیم. ما با تمام وجود در خدمت استقلال هستیم و فرزاد این فصل هم کنار ما خواهد بود. مهم نیست او چه سمتی دارد و تمام تلاش خود را برای استقلال کرده است.

مجیدی در مورد اینکه گفته بود جدایی مهدی قایدی از استقلال منتفی شده و این بازیکن در نهایت به شباب الاهلی پیوست، بیان کرد: هیچ مربی نمی‌خواهد بهترین بازیکنش را از دست دهد. مهدی برای من نه تنها بهترین بازیکن، بلکه از لحاظ اخلاقی هم بهترین بود. او قلب من بود و احساس کنید قلبم از من جدا شد. با این حال نمی‌خواستم در این موضوع خودخواه باشم. قایدی جوان است و قرارداد خیلی خوبی از خارج از کشور دریافت کرده بود. فوتبالیست‌ها در دوران بازیگری خود باید آینده خود را هم تأمین کنند و آینده مهدی را در نظر گرفتم.

وی با بیان اینکه با قایدی در دُبی صحبت کرده است، خاطرنشان کرد: روحیات او به گونه‌ای بود که می‌خواست در دُبی و تیم شباب الاهلی بازی کند. من مخالفتی نکردم و نمی‌خواستم خودخواه باشم. قایدی بازیکن تأثیرگذار استقلال بود و به اعضای هیئت مدیره هم گفتم که نمی‌توانیم در فوتبال ایران، جانشینی برای او پیدا کنیم. مهدی بهترین وینگر فوتبال ماست و مانند او نداریم. اختلاف سنی زیادی با قایدی ندارم و او را مانند برادر کوچکترم دوست دارم.

سرمربی استقلال با بیان اینکه ادامه کار بدون قایدی سخت است، عنوان کرد: این قرارداد از لحاظ مالی برای استقلال هم خوب بود و باشگاه توانست بخشی از بدهی‌های خود را پرداخت کند. من از باشگاه الاهلی شناخت داشتم و با این تیم، قهرمان لیگ امارات شدم. مدیران الاهلی از مثبت‌ترین و بهترین انسان‌هایی هستند که در زندگی‌ام دیده‌ام و برای مهدی آرزوی موفقیت می‌کنم. هواداران مطمئن باشند قلب و روح او با استقلال است و هیچ‌وقت قایدی را از استقلال جدا نمی‌دانم.

مجیدی در این باره که او وظیفه ندارد با بازیکنان مذاکره کند، اظهار داشت: من واقعیت را می‌گویم. مددی کمال همکاری را با ما داشت و مذاکره با بازیکنان وظیفه من نبود، اما دیدم حضورم در جلسات به تیم کمک می‌کند و هر کمکی از دستم بربیاید، انجام می‌دهم. استقلال تیم خودم است. قبلاً گفته بودم نمی‌خواهم یک بازیکن هم از جمع ما جدا شود، اما برخی بازیکنان شرایط ما را قبول نکردند و برخی دیگر که پذیرفتند، در تمرین شرکت کردند.

وی در خصوص اینکه از نقل و انتقالات تیم راضی است، گفت: اگر این 4 بازیکنی که الان با آنها توافق نهایی شده به ما اضافه شوند تمام نفراتی که مدنظر من بود جذب شدند. با توجه به جدایی قایدی باشگاه به من تعهد کتبی داده که دو بازیکن خارجی در این پست جایگزین شوند.  

مجیدی در پاسخ به این سوال که دژاگه و شیمبا هم در لیست او هستند؟ خاطرنشان کرد: شیمبا، جعفر سلمانی، ابوالفضل جلالی و صالح حردانی 4 بازیکن مدنظر من هستند که از مددی خواهش کردم برای جذب قانونی حردانی اقدام کند. 3 بازیکن دیگر آزاد هستند و مشکلی ندارند.

سرمربی استقلال در خصوص حضور گابریل پین عنوان کرد: قرارداد او برای وکیلش ارسال شده و به طور حتم او به ما ملحق می‌شود. من هر روز با او در تماس هستم و حتی تمرین امروز را با او چک کردم.

مجیدی در پاسخ به این سوال که مظاهری در استقلال می ماند؟ تصریح کرد: این موضوع بستگی به رشید و باشگاه دارد و من دخالتی نمی‌کنم. ولی دروازه بانی که از پیکان جذب کردیم با نظر من بود و اعتقاد زیادی به او دارم و معتقدم دروازه بان آینده تیم ملی خواهد بود.

مجیدی در پاسخ به این سوال که رایان تفضلی هم در لیست او هست؟ گفت: در لیست ما هست و پیشنهادات را فرستادیم. باید بازیکنی بگیریم که بتوانیم پولش را پرداخت کنیم، اگر هزینه اش بالا باشد منصرف می‌شویم.

وی در خصوص وضعیت  فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری تاکید کرد: من یک چیز کلی درباره بعضی از بازیکنان که هنوز تمدید نکردند بگویم، اسمی نمی‌برم. وقتی بازیکنی پیشنهاد 7 میلیاردی را رد می‌کند من اجازه نمی‌دهم و از مددی خواهش کردم یک ریال بیشتر پول ندهد. هر بازیکنی که می‌آید در کنار مسائل مالی باید به عشق هواداران هم در کنار تیم باشد. هر بازیکنی که ناراحت هست می‌تواند امضا نکند و نیاید. ولی اگر صحبت از عشق و تعصب می‌شود در قراردادشان هم باید این موضوع را لحاظ کنند. از همه بازیکنان بپرسید با همه آنها شفاف صحبت شد و مبلغ بازیکنان هم پست مثل رضاوند، مهدی پور و مهری و ریگی  قراردادشان یکسان هست. هر بازیکنی می‌تواند با این شرایط امضا کند بیاید،  هر بازیکنی هم که شرایط بهتری در باشگاه دیگری دارد برود. من نمی‌گذارم بازیکن برای باشگاه شرط بگذارد. هر بازیکنی که ناراحت است می‌تواند به خانه برود.

مجیدی در خصوص بازی با الهلال گفت:  ما صددرصد به بازی با الهلال امیدواریم و دو بازی این تیم را دیدیم  و اگر انشالله هرچه زودتر تمرینات‌مان را جدی تر دنبال کنیم مطمئنم باشید حریف سختی برای الهلال خواهیم بود.

وی در خصوص اینکه امسال بازیکنان را خودش انتخاب کرده است، خاطرنشان کرد: من کار خودم را انجام می دهم و اجازه نمی‌دهم یک نفر در انتخاب و انتقال بازیکن دخالت کند. من خودم شخصا به باشگاه لیست دادم و با بازیکنان صحبت کردم و فکر می‌کنم امسال یک کار اصولی انجام دادم. سعی کردیم یکسری بازیکن جوان به تیم بیاوریم و مطمئنم باشید امسال تیم خوبی خواهیم داشت.

مجیدی در مورد تماس مدیران سایر باشگاه‌ها با بازیکنان تحت قرارداد استقلال خاطرنشان کرد: اشکالی در این موضوع نمی‌بینم. در فوتبال حرفه‌ای ممکن است باشگاهی بر اساس نیاز خود، پیشنهاد بهتری به یک بازیکن بدهد. به بازیکنان خودم گفتم اگر جای دیگری پیشنهاد قرارداد بهتری دارید، می‌توانید بروید و ما کسی را به زور در استقلال نگه نمی‌داریم. استقلال اینقدر بزرگ است که امکان ندارد به بازیکنی بگوییم «خواهش می‌کنم نرو». هر بازیکنی که شرایط استقلال را نمی‌پذیرد، می‌تواند برود.

وی درخصوص شایعه نقش خودش در انتقال مهدی قایدی به شباب الاهلی بیان کرد: همیشه برخی افراد که بیرون استقلال مانده‌اند، نمی‌خواهند استقلال نتیجه بگیرد. همه مرا می‌شناسند و این حرف‌ها نه برای من مهم است، نه توجهی به آن می‌کنم. کار خودم را انجام می‌دهم و خانواده‌ام از سال 2001 در دُبی هستند. به این شهر می‌روم و می‌آیم. فقط با قایدی تماس داشتم و متوجه شدم روحیاتش به گونه‌است که می‌خواهد در دُبی بماند.

«قایدی از من خواست مخالفتی نکنم؛ من هم به‌خاطر آینده‌اش و اینکه او را دوست دارم، مخالفت نکردم.»، وی ضمن بیان این جمله اظهار داشت: من مسئله را بر عهده باشگاه گذاشتم. این حرف و حدیث‌ها برای من مهم نیست و شایعات انگیزه مرا دوبرابر می‌کند تا با جدیت کار کنم. به بازیکنانم گفتم این فصل برای من مهم است و از خودم آغاز می‌کنم. اگر پیش‌تر به همکارانم می‌گفتم دو ساعت قبل از آغاز تمرین بیایید، حالا باید سه ساعت قبل از شروع تمرین بیایند و خودم بیشتر تحقیق، مطالعه و کار می‌کنم. چون مربی تیم بزرگ و پُرهواداری هستم و می‌خواهم هواداران را خوشحال کنم.

سرمربی استقلال در مورد خبر پیشنهاد این باشگاه به امین قاسمی‌نژاد گفت: او از بازیکنان بسیار خوب لیگ برتر است، اما در این فصل در لیست ما نیست.

مجیدی درخصوص جو منفی که علیه مدیریت باشگاه میان هواداران استقلال وجود دارد، تصریح کرد: من مربی تیم هستم و برای من فرقی نمی‌کند چه کسی مدیرعامل باشد. کار من در زمین چمن و مسائل فنی است و باید تیم را تمرین بدهم. مدیریت باشگاه وظایفی دارد و باید به تعهدات خود عمل کند تا اتفاقات سال‌های گذشته تکرار نشود. من با هواداران صادق هستم و زمانی که مدیران به تیم رسیدگی نمی‌کردند، عنوان می‌کردیم.

وی با بیان اینکه مدیریت استقلال برای عقد قرارداد با بازیکنان همکاری کرد، گفت: می‌دانم برخی بازیکنان از سایر باشگاه‌ها پیشنهادهای بالاتری داشتند، اما در استقلال ماندند. اجازه نمی‌دهم این صحبت‌ها تمرکزم را به هم بزند.

سرمربی استقلال در مورد اختلافاتش با میری، مدیر اسپانسر باشگاه خاطرنشان کرد: آن موضوع را فراموش کردم. اسپانسر باشگاه بیشتر از تعهدات خود عمل کرده و برای عقد قرارداد با بازیکنان، کمک زیادی به استقلال کرده است. از این شرکت و میری که این مبالغ را خارج از تعهدات خود به باشگاه پرداخت کردند، تشکر می‌کنم.

مجیدی درباره شایعه استعفای خودش بیان کرد: در این مدت که درگیر قرارداد بازیکنان بودم، استراحت کمی داشتم و شب گذشته بیهوش شدم. صبح این خبر را شنیدم که خنده‌دار بود. به مدیران باشگاه می‌گویم هر روزی که صلاح بدانند مربی دیگری می‌تواند کمک بیشتری به استقلال کند، من مسئولیتم را کنار می‌گذارم و یک روز دستمزد نمی‌گیرم. هر چه که مبلغ قرارداد من باشد، به باشگاه می‌دهم. هر وقت باشگاه استقلال فکر کرد مربی دیگری می‌تواند کمک کند، تصمیمات مدیران باشگاه را انجام می‌دهم و بابت حقوقم هیچ مبلغی دریافت نمی‌کنم.

 
منبع : تماشاچی

نظرات