جدول نهایی لیگ بیستم | قهرمانی پرسپولیس، سقوط سایپا و ماشین سازی

جدول نهایی لیگ بیستم | قهرمانی پرسپولیس، سقوط سایپا و ماشین سازی
تماشاچی -هفته سی‌ام لیگ برتر بیستم با برگزاری هشت دیدار همزمان از ساعت 21:16 امشب (جمعه) و با یک دقیقه تأخیر آغاز شد که با پایان این هفته قهرمانی پرسپولیس و سقوط سایپا قطعی شد.

پرسپولیس موفق شد با 67 امتیاز به پنجمین قهرمانی پیاپی خود برسد که سه قهرمانی این تیم با برانکو ایوانکوویچ کسب شده است و یحیی گل‌محمدی نیز دو بار موفق شد این تیم را به قهرمانی برساند. با این حال پس از قهرمانی فصل گذشته پرسپولیس، بسیاری این قهرمانی را حاصل کار برانکو و گابریل کالدرون می‌دانستند که گل‌محمدی آن را به سرانجام رسانده، اما این بار قهرمانیِ مستقل پرسپولیس با گل‌محمدی که این مربی از ابتدای فصل تیمش را هدایت می‌کرد، او را از زیر سایه دو مربی خارجی قبلی این تیم خارج کرد و پرسپولیس نیز به رکوردی تاریخی دست پیدا کرد.

پس از پرسپولیس سپاهان با 65 امتیاز رتبه دوم جدول را در اختیار گرفت، استقلال با 56 امتیاز در رتبه سوم ایستاد و رتبه چهارم جدول نیز به تیم تراکتور تبریز با 45 امتیاز رسید و این تیم در صورت قهرمانی استقلال در رقابت‌های جام حذفی، می‌تواند به عنوان سهمیه چهارم و پلی‌آف ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند.

همچنین در انتهای جدول که سقوط ماشین‌سازی تبریز مسجل شده بود، سقوط سایپا نیز که قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده بود، با شکست 5 بر یک مقابل تراکتور قطعی شد تا این تیم پس از 20 دوره حضور متوالی در لیگ برتر، طعم سقوط را بچشد. تیمی که در این فصل سه سرمربی را روی نیمکت خود دید، اما گویا این تیم برای سقوط اشتیاق بالایی داشت که در نهایت این اتفاق رقم خورد.

جدول نهایی لیگ بیستم

 
منبع : تماشاچی

نظرات