حواشی ریز و درشت دربی 96

حواشی ریز و درشت دربی 96
تماشاچی -تیم‌‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس ساعاتی پیش در مرحله یک چهارم نهایی جام‌ حذفی برگزار کننده دربی 96 بودند که این مسابقه همانند دربی سال گذشته در ضربات پنالتی با برتری شاگردان فرهاد مجیدی به پایان رسید.در ادامه تمام حواشی دربی 96 را مرور خواهیم کرد. 

فرزاد مجیدی که از روی سکوها کار را دنبال می‌کرد، با فریادهایی سعی داشت نکاتی را به بازیکنان گوشزد کند و به آنها روحیه بدهد. همین امر موجب شد که سهیل مهدی به او تذکر دهد تا با آرامش بازی را دنبال کند.

در دقیقه ۲۰ بازی بعد از خطای ارسلان مطهری روی فرشاد فرجی، داور کارتی به بازیکن خطاکار نداد و همین امر موجب شد که فرجی به تصمیم داور اعتراض کند. با این حال روی این صحنه شاهد اعتراضی از سوی نیمکت‌نشینان پرسپولیس نبودیم.

مجید صدری، رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس و احمد مددی، مدیرعامل استقلال از مهمانان ویژه این دیدار بودند.

در تمام طول بازی، فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی از کنار زمین، ایستاده نظاره‌گر بازی بودند و سعی داشتند با فریادهایشان نکات فنی را به بازیکنان انتقال دهند.

بعد از مصدومیت عارف غلامی و زمانی که او را به کنار نیمکت استقلال انتقال دادند، فرهاد مجیدی بالای سر او رفت و پیگیر وضعیت مدافع تیمش شد.

در دقیقه ۷۲ زمانی که استقلالی‌ها آماده زدن کرنر بودند، پرسپولیس قصد انجام دو تعویض را داشت و داور اعلام کرد که تعویض انجام شود اما پرسپولیس تعویض را نگه داشت تا ضربه کرنر زده شود.

در دقیقه ۸۶ رشید مظاهری که روی سکوها نشسته بود با یکی از تماشاگران جایگاه CIP دچار درگیری شد. ظاهرا فردی که درجایگاه CIP  نشسته بود به استقلال بی احترامی کرده بود که رشید مظاهری صدای او می‌شنود و با مشت به شیشه جایگاه می‌کوبد. با این حال این درگیری با دخالت فرزاد مجیدی و عوامل انتظامی خاتمه یافت.

پس از پایان مسابقه، بازیکنان استقلال به سمت نیمکت پرسپولیس شادی کردند که عوامل برگزاری بازی خواستند که آبی‌پوشان به سمت نیمکت خودشان بروند.

به نظر می‌رسد استقلالی‌ها قصد داشتند حرکت عیسی آل‌کثیر پس از گلزنی در دیدار برگشت دو تیم در لیگ بیستم را جبران کنند، هر چند پرسپولیسی‌ها همان زمان چنین موضوعی را رد کردند

در پایان این مسابقه و زمان خروج فرهاد مجیدی از میکسدزون ورزشگاه آزادی، سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که یک جمله در خصوص دربی بگوید، گفت: من به اینها نمی‌بازم!

به نظر می‌رسد مجیدی با اشاره به حرفی که چندی پیش زده و گفته بود «هر کاری کنید، می‌برم»، چنین صحبتی را انجام داد.

عارف غلامی مدافع استقلال که در این دیدار مصدوم شده بود با ماشین فیزیوتراپ استقلال و در نبود آمبولانس از ورزشگاه خارج شد.

فرهاد مجیدی زمان ترک ورزشگاه با فرزند هادی نوروزی روبه‌رو شد و او را در آغوش گرفت.

 
منبع : تماشاچی

نظرات