ترکیب احتمالی استقلال برابر پرسپولیس | دربی 96

ترکیب احتمالی استقلال برابر پرسپولیس | دربی 96
تماشاچی -در چارچوب بازی‌های دور یک چهارم نهایی جام حذفی تیم استقلال از ساعت ۱۹:۴۵ امشب در ورزشگاه آزادی باید مقابل پرسپولیس تهران صف آرایی کند. سرخپوشان که در لیگ برتر خود را مدعی کسب عنوان قهرمانی می‌دانند برای رسیدن به جام حذفی رقیب دیرینه را مقابل خود می‌بینند.
آخرین تقابل استقلال و پرسپولیس در دربی منجر به شکست شاگردان یحیی گل محمدی در ضربات پنالتی شد که در شهریورماه گذشته شاگردان مجیدی را به فینال سوق داد؛ جاییکه آنها برابر تراکتور تبریز شکست خوردند و جام را از دست دادند.
بیشتر از پرسپولیسی که به دنبال جبران ناکامی شکست مقابل استقلال در یک قدم ماندنی به جام حذفی است، استقلال تلاش خواهد داشت تا دستیابی به حداقل یک جام در فصل جاری را نهایی کند و از طرفی انتقام شکست اردیبهشت ماه با تگ گل عیسی آل کثیر را در جدیدترین رویارویی سرخابی‌ها در آزادی، جبران کند.
استقلال بعد از بازی با سایپا پیش بینی می‌شد که عارف غلامی را به دلیل مصدومیت از ناحیه لگن در اختیار نداشته باشد اما به دنبال برطرف شدن این آسیب دیدگی، وریا غفوری دیگر بازیکنی بود که بدون مشکل به تمرینات اضافه شده و می‌توان گفت مجیدی به غیر از هروویه میلیچ که تهران را ترک کرده، تمامی بازیکنانش برای مصاف امروز را در اختیار دارد.
استقلال بعد از مصدومیتی که برای رشید مظاهری ایجاد شد شاهد بازگشت سیدحسین حسینی به چارچوب دروازه بودند که عملکرد او موفقیت آمیز هم بود. حسینی در چهار بازی متوالی برابر صنعت نفت آبادان، شهرخودرو، گل گهر سیرجان و آلومینیوم اراک کلین‌شیت کرد منتهی جلوی تراکتور نتوانست دروازه تیمش را بسته نگه دارد و در دقایق پایانی بازی تسلیم بازیکنان حریف شد. حسینی، اما برابر سایپا موفق شد برای ششمین مرتبه دروازه‌اش را بسته نگه دارد تا شانس اول بازی در دربی باشد.
خط دفاعی استقلال طی مسابقات اخیر همواره از حضور سیاوش یزدانی، عارف غلامی و محمد حسین مرادمند بهره برده و این بازیکنان نقش مهمی را در موفقیت‌های حسینی داشته‌اند. در کنار آنها محمد نادری و میلیچ و احمد موسوی، وریا غفوری و محمد دانشگر در پست دفاع-وینگر چپ و راست بازی کرده‌اند که به نظر می‌رسد برای این بازی کاپیتان غفوری در سمت راست و نادری هم در سمت چپ باشد.
در خط میانی مهدی مهدی پور و مسعود ریگی از بازیکنان ثابت و البته تاثیرگذار بوده‌اند که برای این بازی هم شانس بالایی دارند. آنطور که پیداست مجیدی اصرار به استفاده از سیستم سه دفاعه دارد که در این صورت دو مهاجم به کار می‌گیرد و خط میانی یا با حضور فرشید اسماعیلی یا با حضور دانشگر تکمیل می‌شود که در این مورد شانس اسماعیلی برای خلق موقعیت و طراحی حملات بیشتر از رضاوند است.
در خط حمله شیخ دیاباته در بازی برابر سایپا پس از مدت‌ها حضور یافت اما عدم حضور او در شرایط آرمان باعث می‌شود که به احتمال زیاد یکی از نیمکت نشینان این مسابقه باشد و بیشتر شانس حضور ارسلان مطهری و مهدی قایدی به عنوان مهاجم فیکس وجود داشته باشد. این دو در مصاف با سایپا عملکرد موفقی داشته و به نظر می‌رسد انتخاب اول مجیدی باشند هرچند این سرمربی آرمان رمضانی را هم به عنوان مهاجم در اختیار دارد.

بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال برابر پرسپولیس به شرح زیر است:
سید حسین حسینی، وریا غفوری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، محمد نادری، مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری و مهدی قایدی

 
منبع : تماشاچی

نظرات