انگلیس 1 (2) - ایتالیا 1 (3) | جام به خانه برنگشت!

انگلیس 1 (2) - ایتالیا 1 (3) | جام به خانه برنگشت!
تماشاچی -بازی فینال شانزدهمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا (یورو 2020)، شب گذشته (یکشنبه) از ساعت 23:30 به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی شهر لندن میان تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و انگلیس برگزار شد که این بازی پس از تساوی یک - یک در وقت‌های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی با برتری 3 بر 2 آتزوری به پایان رسید.

در این بازی گل نخست در دقیقه 2 توسط لوک شاو برای انگلیسی‌ها به ثمر رسید و گل تساوی ایتالیا را هم لئوناردو بونوچی در دقیقه 67 زد. با این نتیجه بازی به وقت‌های اضافه و پس از آن به ضربات پنالتی کشیده شد، جایی که تیم ملی ایتالیا به لطف درخشش دروازه‌بان خود جان لوئیجی دوناروما که دو ضربه حریف را مهار کرد؛ با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد.

به این ترتیب ایتالیا برای دومین بار در تاریخ خود قهرمان یورو شد. آخرین قهرمانی این تیم در سال 1968 رقم خورده بود. ایتالیایی‌ها در حال این قهرمانی را کسب کردند که در سه حضور قبلی‌شان در فینال‌های یورو ناکام بودند. آخرین حضور این تیم در فینال یورو سال 2012 بود که مغلوب اسپانیا شد.

در سمت مقابل اما حسرت انگلیس برای فتح جام ملت‌های اروپا ادامه پیدا کرد تا انتظار این تیم برای کسب یک جام بزرگ یک سال دیگر (تا جام جهانی 2022 قطر) ادامه پیدا کند، انتظاری که از سال 1966 با ثبت تنها قهرمانی این تیم در جام جهانی 1966 آغاز شده بود. انگلیس در حالی در خانه ناکام ماند که در مصاف قبلی‌اش با ایتالیا در یورو که به ضربات پنالتی‌ها کشیده شده بود (یورو 2012) نیز مغلوب آتزوری شد. در آن سال اما ایتالیایی‌ها در فینال مغلوب اسپانیا شدند و دست‌شان به جام نرسید.

 
منبع : تماشاچی

نظرات