طوفان یحیی در نشست خبری پیش از دیدار با آلومینیوم | حمله سرمربی پرسپولیس به استقلالی‌ها

طوفان یحیی در نشست خبری پیش از دیدار با آلومینیوم | حمله سرمربی پرسپولیس به استقلالی‌ها
تماشاچی -یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل آلومینیوم اراک حاضر شد و صحبت‌های جنجالی را به زبان آورد. وی در بخش اعظمی از اظهارات خود پاسخ هجمه‌های ایجاد شده توسط استقلالی‌ها را داد و از مشکلات پرسپولیس سخن گفت. 
سرمربی سرخپوشان پايتخت در ابتدا اظهار داشت: قبل از صحبت درباره بازی، باید خسته نباشید و خدا قوتی به کادر پزشکی، درمان و پرستاران بگویم که در این شرایط کارشان بسیار حساس و خطرناک است. برای آنها آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم هر چه زودتر ریشه این ویروس بین مردم ایران هم خشک شود. یک مقدار باید مدیریت بهتری شود و بحث ضعف در واکسیناسیون هم بسیار اهمیت دارد که امیدوارم در این زمینه بهتر عمل شود.

وی افزود: فردا مقابل تیمی بازی داریم که نتایج خوبی در این چند هفته گرفته و تیمی منسجم است. با حضور منصوریان تحول خوبی در آلومینیوم به وجود آمده است و من بازی‌های خوبی از این تیم دیدم. فردا روز راحتی برای ما نخواهد بود و باید بتوانیم ضمن نظر دوندگی و ایجاد موقعیت، تمرکز بالایی داشته باشیم تا پیروز میدان شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: امیدوارم فردا روز خوبی برای ما باشد. بازیکنان ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند و امیدوارم فردا روز خوبی برای‌مان باشد.

گل‌محمدی درباره بازی دور رفت تیمش مقابل آلومینیوم و اینکه تنها شکست سرخپوشان در فصل جاری لیگ برتر در آن بازی رقم خورده است، گفت: در بازی رفت که ما شکست خوردیم، اشتباهات واضح داوری بود. یک گلی که خوردیم آفساید بود و یک بازیکن حریف باید اخراج می‌شد. گل دوم آنها هم روی خطایی زده شد که اصلاً خطا نبود. با این حال همیشه به تصمیمات داوران احترام گذاشتیم. می‌دانم که آنها چه سختی‌هایی را متحمل می‌شوند و با وجود دستمزد پایین داوری می‌کنند. باید به داوران خسته نباشید بگویم.

وی با اشاره به اعتراض برخی تیم‌ها به مسائل داوری افزود: با این وجود می‌بینیم برخی تیم‌ها چگونه از یک صحنه‌ای که آفساید بوده و گل زدند، شلوغ‌کاری و هوچی‌گری کردند. در همین بازی رفت و برگشت با همین تیم آلومینیوم سه پنالتی برای تیم آلومینیوم گرفته نشده و بازی را بردند و مساوی کردند و چهار امتیاز از این دو بازی گرفتند، در حالی که تیم حریف می‌توانست امتیازهای بیشتری بگیرد!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: تمرکز ما روی تیم خودمان است و مشکلاتی که ما داریم، هیچ تیمی ندارد. جا دارد در این باره صحبت کنم که از ابتدای فصل مشکلات‌مان شروع شد. به خصوص از زمانی که به فینال آسیا رفتیم، مشکلات سخت‌مان شروع شد. با تمام ناملایمتی‌‌ها و مشکلات کارمان را برای این فصل شروع کرده و ادامه دادیم و در نیم‌فصل هم قهرمان شدیم. هر تیمی جای ما بود، از هم می‌پاشید. این را صادقانه می‌گویم. بچه‌های ما و انرژی مثبت هواداران ما را زنده کرد و این تیم را زنده نگه داشته است. جا دارد از تمام بازیکنان تشکر کنم که علیرغم تمام مشکلات به خصوص مسائل مالی، با تمام وجود کار کردند و زحمت کشیدند. مشکلات مالی باشگاه هم روی دوش بازیکنان بود که بدهی بودیمیر، برانکو و دیگر بدهی‌ها به بازیکنان فشار آورد، در حالی که در ظاهر نباید این مشکلات به بازیکنان ارتباط داشته باشد اما فشار روی دوش بازیکنان بود و هنوز هم وجود دارد. امیدوارم که مدیریت باشگاه تلاش بیشتری کند. به هر حال مشکلات هست و مدیریت باشگاه صبح تا شب کار می‌کند تا مسائل را برطرف کند، اما ادامه مشکلات می‌تواند به تیم ضربه بزند.

گل‌محمدی در مورد اینکه برخی تیم‌ها و باشگاه‌ها در هفته‌های اخیر با بیانیه دادن و مصاحبه، کردند سعی در مسموم کردن فضا داشته‌اند، گفت: در این مورد صحبت کردم. متأسفانه در لیگ ما و فوتبال‌مان باب و رایج شده است که هر تیمی بیشتر اعتراض کرده و هوچی‌گری می‌کند، بیشتر امتیاز می‌گیرد. این مسئله در یکی دو سال اخیر خیلی باب شده است. به جای اینکه تمرکزشان روی فوتبال و تیم باشد، فقط درباره این و آن صحبت می‌کنند؛ از مدیرعامل گرفته تا سرمربیان حریف. وقتی درباره تیم‌های دیگر صحبت می‌کنند، قطعاً تمرکزشان روی تیم و کار خودشان نیست. این مشکلاتی است که در فوتبال ما دیده می‌شود، اما گفتم به جرأت هر تیمی جای ما بود و مشکلات ما را داشت، منحل می‌شد. ما انگیزه‌مان مضاعف است و هوادارانی داریم که با وجود این مشکلات برای آنها جان می‌دهیم. می‌دانیم این هواداران چه شرایط سخت و مشکلاتی به لحاظ اقتصادی دارند، اما هیچ وقت حمایت‌شان از ما کم نشده است. در ادامه لیگ هم تمام تلاش‌مان را برای آنها انجام می‌دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در آستانه بازی با پرسپولیس بازیکنان آلومینوم شارژ مالی شدند و دریافتی آنها به 75 درصد رسید، گفت: از این موضوع خبر ندارم. بازیکنان آلومینیوم حق‌شان است که حتی صد درصد هم بگیرند. خیلی از تیم‌ها هستند که مشکل مالی ندارند و وقتی روبه‌روی ما بازی می‌کنند، انگیزه بالایی دارند و پاداش‌شان دو برابر می‌شود. تیمی مقابل ما بازی می‌کرد که برای مساوی 50 میلیون و برای برد 90 تا 80 میلیون پاداش برای آنها تعیین شده بود. با همه اینها مبارزه می‌کنیم. ما دو هفته دیگر با حریفی بازی داریم که از حالا برای آنها پاداش تعیین کرده‌اند.  این نشان می‌دهد پرسپولیس راه خودش را پیدا کرده، از ما ترس پیدا کردند و شاید این مسائل برای ما طبیعی باشد. می‌خواستم کمی در مورد جزئیات خودمان صحبت کنم، اما الان جای مطرح کردن این مسائل نیست. درباره این مسائل بلد نیستیم صحبت کنیم و آن چیزی که ما بلد هستیم، کار کردن و تمرین کردن است. ان‌شاءالله خدا هم در ادامه مسیر به ما کمک می‌کند تا موفق شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره مشکل رادوشویچ، جدایی‌اش از جمع سرخپوشان و مصاحبه‌های متعدد او علیه مدیران باشگاه اظهار داشت: از وقتی رادوشویچ از تیم ما جدا شد، به باشگاه گفتم تحت هر شرایطی او باید برگردد، چون اگر در ادامه راه، خدای نا کرده اتفاقی برای لک بیفتد، دروازه‌بان نداریم و یک دروازه‌بان جوان در تیم ما وجود دارد که تجربه چندانی ندارد و اصلاً در لیگ بازی نکرده است. از باشگاه می‌خواهم این مشکل را حل کند و از رادو نیز می‌خواهم خودش کمی از خواسته‌هایش کوتاه بیاید. این مشکل و مسائل نباید در تیم ما رقم می‌خورد، اما از ابتدای فصل این مشکلات در تیم ما به وجود آمد. گاهی با خودم فکر می‌کنم که چرا بشار رسن رفت. ما دو بازیکن خارجی داشتیم که نمی‌دانم به چه علتی رفتند و با این شرایط کار می‌کنیم. امیدوارم این مسئله حل شود و از باشگاه می‌خواهم مشکل را برطرف کند. امشب نیز خودم با رادو صحبت خواهم کرد تا در صورت امکان مشکلات را برطرف کنیم.

گل‌محمدی درباره غایبان تیمش برای دیدار با آلومینیوم گفت: کمال کامیابی‌نیا و عیسی آل‌کثیر قطعاً در تیم ما نیستند. وحید امیری، سیامک نعمتی و شهریار مغانلو هم یک مقدار مصدومیت داشتند که تازه به تمرینات اضافه شده‌اند. محروم هم برای بازی فردا نداریم.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: در هفته‌های باقیمانده لیگ، مربیان و مدیران عامل، دوست دارند نتیجه بگیرند و باشگاه‌ها می‌خواهند نتیجه کسب کنند. با این حال از همه آنها درخواست می‌کنم به جای مصاحبه کردن درباره تیم‌های حریف و مشکلاتی که حریف دارد یا ندارد، روی کار خودمان تمرکز کنیم و به لیگ آرامش بدهیم. این آرامش چیزی است که فوتبال ما به آن نیاز دارد و این اتفاقی است که باب شده و مربیان و مدیران درباره تیم‌های دیگر صحبت می‌کنند. آنها هر چیزی از دهان‌شان در می‌آید می‌گویند و متأسفانه فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و کمیته اخلاق هم واکنشی نشان نمی‌دهند. انگار این افراد مصونیت دارند. آنها خیلی راحت تهمت می‌زنند و به تیم حریف توهین می‌کنند و فدراسیون برخوردی انجام نمی‌دهد. فدراسیون باید خیلی قوی با آنها برخورد کند. در یکی دو هفته اخیر صحبت‌هایی شده است که حتی بار حقوقی دارد و به باشگاه مقابل فشار وارد می‌شود.

گل‌محمدی تصریح کرد: امیدوارم در این هفته‌ها با ورود فدراسیون فوتبال و ارکان نظارتی برخوردی جدی با آنها شود تا نتوانند خیلی راحت درباره تیم حریف صحبت کنند. اگر ما هم بخواهیم، می‌توانیم خیلی درباره مشکلاتی که چه در داخل تیم و چه بیرون تیم به وجود آمده، صحبت کنیم. ما هم خیلی مشکلات و حرف‌ها داشتیم، اما تمرکزمان روی کار خودمان بوده و نتیجه آن را هم می‌بینیم. امیدوارم مسئولان، مربیان و مدیران باشگاه‌ها روی کار و تیم خودشان تمرکز کنند و با درباره تیم‌های دیگر صحبت نکنند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات