سیر تا پیاز پنالتی جنجالی انگلیس در دیدار با دانمارک

سیر تا پیاز پنالتی جنجالی انگلیس در دیدار با دانمارک
تماشاچی -جنجالی‌ترین اتفاق در شب پیروزی 2 بر یک شب گذشته (چهارشنبه) تیم ملی انگلیس برابر دانمارک در وقت‌های اضافه دومین بازی مرحله نیمه نهایی یورو 2020، پنالتی اعلام شده از سوی داور هلندی مسابقه، دنی ماکلی به سود سه‌شیر بود. او تماس نامحسوس یواکیم مائله هافبک تیم ملی دانمارک با رحیم استرلینگ را پنالتی تشخیص داد و در ادامه حاضر نشد این صحنه را با VAR‌ بررسی کند تا از تصمیم خود مطمئن شود و به این ترتیب به سه‌شیر فرصتی داد تا گل برتری‌اش را بزند. به این ترتیب او با این پنالتی به انگلیسی‌ها عملاً فرصتی داد تا برای اولین بار در تاریخ‌شان به فینال یورو برسند، فینالی که سه روز دیگر باید در ورزشگاه ومبلی مقابل تیم ملی ایتالیا انجام دهند.

اما صحنه‌ای که منجر به پنالتی شد از دو جهت بحث‌برانگیز و جنجال‌‌آفرین بود. سوای اینکه تماس مدافع آتالانتا با بال منچسترسیتی در حدی نبود که استرلینگ را سرنگون کند، داور هلندی با وجود تعلل و تردید محرز تیم داوران ویدئویی، خود حاضر به بررسی مجدد صحنه برای کسب اطمینان از درستی تصمیمش نشد. بماند که پرتاب نور لیزر از سوی تماشاگران انگلیسی حاضر در ورزشگاه ومبلی لندن روی صورت دروازه‌بان دانمارک کاملاً محرز و بود حتی برای لحظه‌ای تمرکز او را گرفت و با این حال داور حاضر نشد اقدامی در این خصوص انجام دهد.

دلیل دوم هم این بود که اعلام پنالتی زمانی رخ داد که دو توپ در زمین بازی وجود داشت. دنی ماکله چند دقیقه قبل در صحنه‌ای مشابه در حالی که توپ در اختیار دانمارکی‌ها بود، بازی را متوقف کرده بود تا توپ دوم را از زمین بازی خارج کند اما زمانی که این اتفاق حین تملک سه‌شیر بر توپ رخ داد، حاضر نشد بازی را متوقف کند. کاملاً محرز بود که استرلینگ با دریبل زدن توپ دوم وارد محوطه جریمه دانمارک شد و آنجا از حریف پنالتی جنجالی را گرفت.

پنالتی که هری کین پشت آن ایستاد حتی توسط کاسپر اشمایکل مهار شد و تنها در ریباند بود که مهاجم تاتنهام کار نیمه تمامش را تمام کرد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات