ایتالیا 1 (4) - اسپانیا 1 (2) | صعود آتزوری به فینال یورو 2020

ایتالیا 1 (4) - اسپانیا 1 (2) | صعود آتزوری به فینال یورو 2020
تماشاچی -در نخستین بازی از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های یورو 2020، سه‌شنبه شب از ساعت 23:30 به وقت تهران، تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و اسپانیا در ورزشگاه ومبلی شهر لندن، به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی یک - یک در وقت‌های معمول به پایان رسید تا بازی به وقت‌های اضافه  و پس از آن به پنالتی‌ها کشیده شود، جایی که تیم ملی ایتالیا با نتیجه 4 بر 3 در پیروز شد.

فدریکو کیه‌زا در دقیقه 60 برای ایتالیا گل نخست را به ثمر رساند و هم‌تیمی او در یوونتوس، آلوارو مواراتا در دقیقه 80 نتیجه را برای اسپانیایی‌ها به تساوی کشاند.

در نیمه نخست این بازی، در حالی که اسپانیایی‌ها به سبک و سیاق همیشگی و رد و بدل کردن پاس‌‌های کوتاه برای تملک توپ رو آوردند، ایتالیا بازی مستقیم و تهدید دروازه حریف با ارسال پاس‌های بلند پشت دفاع حریف را در دستور کار قرار داد.

هر دو تیم موقعیت‌های خوبی برای باز کردن دروازه یکدیگر داشتند که در یک سو جان لوئیجی دوناروما دروازه‌بان ایتالیا موقعیت اسپانیایی‌ها را مهار کرد و در سوی دیگر کم‌دقتی و تعلل بازیکنان ایتالیا منجر به از دست رفتن موقعیت‌های‌شان شد. به این ترتیب دو تیم ناکام در گشودن دروازه یکدیگر به رختکن رفتند.

در نیمه دوم، بازی کم و بیش مانند نیمه نخست پیگیری شد، اما در نهایت این ایتالیا بود که روی یک ضدحمله و به لطف جنگندگی چیرو ایموبیله برای حفظ توپ در محوطه جریمه حریف و در ادامه ضربه زیبای فدریکو کیه‌زا قفل دروازه‌‌‌ها را شکست. ایتالیایی‌ها بعد از این گل موقعیت‌های دیگری هم برای زدن گل دوم داشتند، اما آنها را از دست دادند تا اینکه آلوارو موراتا مهاجم تعویضی اسپانیایی‌ها شاگردان مانچینی را مجازات کرد و 10 دقیقه به پایان کار طی یک همکاری هوشمندانه با دنی اولمو، با جان لوئیجی لوئیجی دوناروما تک به تک شد و با فریب دادن او گل تساوی را به ثمر رساند، گلی که منجر به کشیده شدن بازی به وقت‌های اضافه شد.

در 30 دقیقه وقت اضافه دو تیم به ندرت دروازه یکدیگر را تهدید کردند اگرچه ایتالیایی‌ها توسط دومنیکو براردی یک گل زدند که به دلیل قرار داشتن وی در موقعیت آفساید مردود اعلام شد. رویکرد محتاطانه دو تیم برای دست زدن به ریسکی که 120 دقیقه تلاش آنها را برباد دهد در نهایت سبب شد که آنها به ضیافت پنالتی‌ها بروند.

در ضربات پنالتی که توسط ایتالیایی‌ها آغاز شد نخست مانوئل لوکاتلی پشت اولین توپ ایستاد همه بازیکنان این تیم به جز ماریو لوکاتلی گلزنی کردند. در سمت مقابل اما برای اسپانیایی‌ها دنی اولمو اولین ضربه و آلوارو موراتا چهارمین ضربه را به هدر دادند تا اسپانیا همچون دوره قبلی یورو نتواند از سد آتزوری عبور کند و به فینال برسد.

به این ترتیب ایتالیا راهی  فینال شد جایی که با برنده بازی امشب تیم‌های ملی انگلیس و دانمارک روبه رو خواهد شد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات