بلژیک 1 - پرتغال 0 | حذف رونالدو و یاران با شلیک تورگان هازارد

بلژیک 1 - پرتغال 0 | حذف رونالدو و یاران با شلیک تورگان هازارد
تماشاچی -در دومین بازی از شب دوم مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو 2020، یکشنبه شب از ساعت 23:30 به وقت تهران در ورزشگاه کارتوخای شهر سویای اسپانیا، تیم‌های ملی بلژیک و پرتغال برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند که این بازی با پیروزی یک بر صفر بلژیک به پایان رسید تا این تیم به‌عنوان چهارمین تیم به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کند.

تنها گل این بازی را تورگان ازار در دقیقه 42 بازی به ثمر رساند تا تیم نخست رنکینگ فیفا، قهرمان دوره قبل رقابت‌ها را حذف کند و در مرحله یک چهارم نهایی حریف ایتالیا شود.

در 45 دقیقه نخست دو تیم با رویکردی محتاطانه بازی را آغاز کردند و هیچکدام از آنها نتوانستند به طور جدی دروازه دیگری را تهدید کنند، هرچند پرتغالی‌ها از حیث موقعیت‌سازی، شوت به سمت دروازه حریف و همینطور تملک توپ آمار بهتری نسبت به حریف خود داشتند. با این حال این بلژیک بود که در دقیقه 42 با شلیک از راه دور تورگان ازار قفل دروازه‌ها را شکست و بلژیک را پیش انداخت. نیمه نخست در نهایت با همین یک گل به پایان رسید.

در نیمه دوم با مصدومیت کوین‌دی‌بروینه ستاره بازیساز بلژیکی‌ها و خروج او از میدان، پرتغال بر میانه میدان مسلط‌تر شد و به همین سبب هم موقعیت‌های خوبی روی دروازه بلژیک ایجاد کرد که البته به دلیل عملکرد خوب تیبو کورتوا دروازه‌بان بلژیکی‌ها و یک بار هم برخورد توپ به تیر دروازه هیچکدام از آنها به گل تبدیل نشد.

با این نتیجه پرتغال پس از هلند دومین مدعی حذف شده از جام شانزدهم لقب گرفت. بلژیک اما باید خودش را برای مصاف جمعه شب با ایتالیا در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا شهر مونیخ آماده کند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات