هلند-چک و پرتغال-بلژیک | تلاش غول‌های اروپا برای صعود به یک چهارم

هلند-چک و پرتغال-بلژیک | تلاش غول‌های اروپا برای صعود به یک چهارم
تماشاچی -مرحله حذفی یورو 2020 روز یکشنبه ادامه دارد در حالی که هلند برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی به مصاف جمهوری چک و بلژیک هم از تیم ملی پرتغال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پذیرایی خواهد کرد.

ساعت 20:30: هلند و جمهوری چک (بوداپست)
تیم ملی هلند پس از کسب سه پیروزی در بازی دور گروهی مطمئنا به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی پا به این دیدار خواهد گذاشت. لاله‌های نارنجی با خروج از جام جهانی 2018 و یورو 2016 اکنون با 8 گل زده در دور گروهی عنوان بهترین تیم از این نظر را در اختیار دارند. جورجینیو واینالدوم و دنزل دامفریز هر کدام سه گل و دو گل هم با اشتباه مدافعان حریف به سود هلند به ثمر رسیده است. هلندی‌ها برای از بین بردن یک تیم سرسخت مانند جمهوری چک باید یک بار دیگر در بهترین حالت خود باشند.
اگرچه چک بعنوان یکی از بهترین تیم‌های رده سوم در این دور حضور دارد، آنها در پیروزی 2-0 مقابل اسکاتلند کلین شیت کردند، مقابل کرواسی به تساوی یک بر یک رسیدند و در گروه D برابر انگلیس فقط به سختی شکست خوردند. پاتریک شیک با به ثمر رساندن سه گل نشان داده که می‌تواند مهره تهدیدآمیزی برای هلند باشد.
نکات کلیدی: یاروسلاف شیلهاوی زمانی که جمهوری چک با نتیجه 2-0 کامبک زد و هلند را در مرحله گروهی یورو 2004 3-2 شکست داد، به عنوان مربی روی نیمکت حضور داشت. اگرچه تنها مسابقه حذفی قبلی بین کشورها در سال 1976 برگزار شد، زمانی که چکسلواکی پس از وقت اضافی در نیمه نهایی 3-1 پیروز شد.

ساعت 23:30: بلژیک و پرتغال (سویا)
تقابل این دو تیم به نوعی یک فینال زودرس است. بلژیک طی هر سه بازی دور گروهی به پیروزی رسید و با درخشش کوین دیبروین و روملو لوکاکو یک حریف بی رحم به نظر می‌رسد. آنها تاکنون فقط یک گل دریافت کرده‌اند، اگرچه گارد خط دفاعی آنها اکنون سخت‌ترین تقابل‌ها را علیه رکوردشکنی سریالی کریستیانو رونالدو خواهند داشت.
ابرستاره پرتغالی در بازی مقابل فرانسه پنجمین گل خود در این مسابقات را به ثمر رساند و با 14 گل در مسابقات یورو بهترین گلزن ادوار رقابت‌ها شناخته می‌شود. پس از پیروزی مقابل مجارستان و شکست سنگین از آلمان، پرتغال به عنوان یکی از بهترین تیم‌های رده سوم به این مرحله رسید و همانند سال 2016 که در نهایت به عنوان قهرمانی رسید، راهی مرحله حذفی شده است. آیا تاریخ تکرار می‌شود؟
آمار کلیدی: بلژیک در مسابقات یورو 13 برد دارد، از جمله دور مقدماتی، 47 گل به ثمر رسانده و فقط 4 گل به دریافت کرده است. آنها تنها یک پیروزی با رکورد آلمان فاصله دارند که از بین سال‌های 2010 تا 2012 ثبت کرده بود.

 
منبع : تماشاچی

نظرات