رزومه دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی

رزومه دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی
تماشاچی -تیم فوتبال استقلال پس از جدایی فراز کمالوند از کادر فنی این تیم، مدت‌ها به دنبال جانشینی برای او بود. این مساله حتی به جایی کشیده شد که برخی از کارشناسان معتقد بودند، نبود دستیاری هم‌چون کمالوند باعث شده استقلال در بازگشت از بازی‌های آسیایی افت قابل توجهی کند و این مساله باعث شد مجیدی و کادرش به دنبال پر کردن این خلاء باشند.

پس از کش و قوس‌های فراوان اما، فرهاد مجیدی گابریل پین را به عنوان دستیار خود معرفی کرد. قبل از اعلام رسمی باشگاه استقلال، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره عقد قرارداد با این مربی ایتالیایی مطرح شد اما با تجدید نظر در قوانین حضور خارجی‌ها در فوتبال، این مربی فصل بعد به طور رسمی با باشگاه استقلال قرارداد خود را می‌بندد.

گابریل پین ۵۹ ساله، فوتبال خود را از سال ۱۹۷۵ و با تیم یونتوس آغاز کرد. او در پست هافبک بازی می‌کرد و حدود ۶ سال با تیم یوونتوس همراه بود. دوران اصلی بازیگری پین مربوط به تیم لاتزیو است و در ۱۹۶ بازی برای این تیم، ۹ گل به ثمر رسانده است. پین هم‌چنین در ۲ مقطع متفاوت برای تیم پارما به میدان رفت و در ۱۶۴ بازی، ۹ گل برای این تیم به ثمر رسانده است.

پایان دوران بازیگری گابریل پین به تیم پیاچنزا ایتالیا برمی‌گردد و او در سال ۱۹۹۷ از فوتبال خداحافظی کرد.

پین در سال ۲۰۰۱ کار خود را به صورت رسمی به عنوان مربی در تیم پارما آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۴ در این تیم به عنوان مربی حضور  داشت. پس از آن این مربی ایتالیایی به تیم فیورنتینا رفت و تا سال ۲۰۱۰ به عنوان مربی کار خود را پیش برد. نقطه عطف کارنامه مربی‌گری گابریل پین به تیم ملی ایتالیا بازمی‌گردد جایی که این مربی کنار چزاره پراندلی هدایت لاجوردی پوشان را برعهده داشت. او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در تیم ملی ایتالیا بود و با این تیم در یورو ۲۰۱۲ به مقام نایب قهرمانی یورو رسید.

گابریل پین به همراه کادر فنی تیم ملی فوتبال ایتالیا
پس از تیم  ایتالیا، پین در تیم‌های گالاتاسرای، والنسیا، النصر و جنوا به عنوان مربی کار خود را پیش برد و در حال حاضر به عنوان مربی تیم استقلال و دستیار فرهاد مجیدی در جمع آبی‌پوشان پایتخت حضور خواهد داشت.

 
منبع : تماشاچی

نظرات