ترافیک بازیکن با کیفیت در خط حمله تیم ملی | انتخاب اسکوچیچ کیست؟

ترافیک بازیکن با کیفیت در خط حمله تیم ملی | انتخاب اسکوچیچ کیست؟
تماشاچی -فهرست تیم ملی فوتبال برای حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی در حالی از سوی اسکوچیچ اعلام شد که در این بین شاهد یکی از قدرتمندترین خطوط حمله تاریخ فوتبال ایران در این مقطع هستیم.

شاید در هیچ مقطعی حتی زمان حضور نفراتی مانند علی دایی و خداد عزیزی در زمان حضورشان در فوتبال اروپا که یکی از زهردارترین خطوط حمله تاریخ فوتبال ایران را تشکیل می‌دانند نیز چنین ترکیبی سابقه نداشته است‌؛ مهدی طارمی و سردار آزمون.

این دو مهاجم در حالی عصای دست اسکوچیچ در مسابقات پیش رو خواهد بود که اکنون در بهترین فرم خود حضور دارند. طارمی که فصل گذشته با ۱۸ گل، موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ فوتبال پرتغال به صورت مشترک شده بود در این فصل نیز با ۱۶ گل زده و ۱۵ پاس گل، عنوان یکی از بهترین و تأثیرگذارترین مهاجمان لیگ پرتغال و ارزشمندترین بازیکنان این فصل را به خود اختصاص داد.

مهدی طارمی توانست ۱۶ گل در رقابت‌های لیگ به ثمر برساند و با احتساب گل‌هایی که در لیگ قهرمانان و جام حذفی به ثمر رساند، در مجموع ۲۲ گل در فصلی که گذشت وارد دروازه حریفان کرد.

از سوی دیگر سردار آزمون زوج مهاجم بوشهری تیم ملی نیز قابل توجه است؛ سردار در این فصل در ۲۹ مسابقه‌ای که برای زنیت به میدان رفت ۱۹ گل و ۶ پاس گل را به نام خود ثبت کرد و حتی تا هفته پایانی نیز شانس اول کسب عنوان آقای گلی بود که به دلیل غیبت در مسابقه آخر این فرصت را از دست داد تا این عنوان به زیوبا هم‌تیمی‌اش برسد. این در حالی است که این بازیکن نیز در فصل قبل لیگ برتر روسیه موفق به کسب عنوان آقای گلی شده بود.

آمارها اشتباه نمی‌کنند و دروغ نمی‌گویند؛ تمام این موارد حکایت از روی فرم بودن مهاجمان اصلی تیم ملی دارد که اسکوچیچ در صورت بهره‌مندی مناسب از این پتانسیل می‌تواند با خیالی آسوده از جهنم بحرین، بهشتی زیبا بسازد.

اما این تمام ماجرا نیست، اسکوچیچ روی نیمکت هم گزینه‌های توانمندی برای جانشینی مهاجمان آماده و ارزشمند خود دارد. علیرضا جهانبخش با وجود اینکه در لیگ جزیره فرصت زیادی برای خودنمایی پیدا نکرد، اما هیچ کسی نمی‌تواند منکر توانمندی‌ها و تجربه گرانبهایی که در این سال‌ها در سطح اول فوتبال اروپا کسب کرده است، شود.

کریم انصاری‌فرد دیگر گزینه اسکو برای خط حمله تیم ملی می‌تواند باشد. کریم نیز این فصل با وجود اینکه فرصت زیادی در آاِکِ آتن یونان برای بازی کردن پیدا نکرد، اما خوش درخشید و با ۱۳ گل زده در جمع مهاجمان برتر لیگ یونان قرار گرفت و عنوان دوم را بعد از یوسف العربی ۲۲ گل هبه خود اختصاص داد. از سوی دیگر نباید از تجربه بالای این مهاجم کهنه‌کار که زننده یکی از گل‌های ایران در جام جهانی روسیه بود، غافل شد؛ تجربه‌ای که در بزنگاه‌های حساس می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.

از تمام این موارد که بگذریم سرمربی تیم ملی یک الماس تازه کشف شده و نتراشیده از لیگ داخلی را در اختیار دارد؛ مهدی قایدی. بازیکنی که نه تنها در فصل قبل، بلکه در این فصل و بخصوص در لیگ قهرمانان آسیا درخشش خيره کننده‌ای داشت و به اذعان بسیار از کارشناسان در صورت گره خوردن کار می‌تواند کارگشا باشد.

دیگر مهره کارآمد تیم ملی در خط حمله کسی نیست جز کاوه رضایی، بازیکنی که مصدومیت و از سوی دیگر کرونا اجازه نداد عملکرد درخشان فصل گذشته‌اش در لیگ بلژیک را تکرار کند، اما با این حال در ۲۹ دیداری که برای شالروا به میدان رفت موفق به ثبت ۸ گل و یک پاس گل شد. تجرله کاوه نیز می‌تواند در زمان گره خوردن بازی به کار اسکوچیچ بیاید و راه فراری برای خروج از بحران عدم گلزنی باشد.

به غیر از این در پشت مهاجمان هم بازیکنان توانمند و درجه یکی مانند مهدی ترابی، سامان قدوس و علی قلی‌زاده که هر کدام از ستون‌های اصلی موفقیت تیم‌های خود در فصلی که گذشت بودند نیز در اختیار اسکوچیچ هستند که همه در بهترین فرم خود هستند و می‌توانند به کابوس وحشتناکی برای هر تیمی تبدیل شوند.

تیم ملی فوتبال آنقدر در خط حمله با ترافیک بازیکن خوب و باکیفیت مواجه است که انتخاب بازیکن برای حضور در ترکیب اصلی به یکی از مصائب اصلی و البته شیرین اسکوچیچ بدل خواهد شد، اماباید دید سرمربی تیم ملی فوتبال می‌تواند از این پتانسیل آماده، بهره‌ مناسبی داشته باشد یا خیر.

 
منبع : تماشاچی

نظرات