چالش بزرگ دیگر برای تیم ملی | با دوم شدن صعود نمی‌کنیم

چالش بزرگ دیگر برای تیم ملی | با دوم شدن صعود نمی‌کنیم
تماشاچی -سایت AFC نوشت: در پی کناره گیری کره شمالی در تاریخ 21 ماه می سال 2021 از این رقابت ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم این سازمان در رابطه با تیم های شرکت کننده در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های آسیا در سال 2023 در چین را اعلام کرد.
به عنوان بخشی از تلاش های این کنفدراسیون برای اطمینان از رعایت عدالت برای همه تیم های شرکت کننده، تصمیم گرفته شد که نتایج همه مسابقات کره شمالی باطل اعلام شود.

بنابراین پس از خاتمه تمام مسابقات در مرحله مقدماتی آسیا، نتایج مسابقات بین تیم های دوم و پنجم در گروه های A تا G برای اطمینان از منصفانه بودن مقایسه نهایی بین تمام تیم های دوم گروه ها محاسبه نخواهد شد. در نتیجه هرگونه عدم تعادل احتمالی بین هفت گروه شرکت کننده در مرحله مقدماتی در پی کاهش ناگهانی گروه H به تنها چهار تیم، کاهش خواهد یافت.

پس از دستیابی به این رده بندی، چهار تیم دوم برتر گروه ها به ترتیب زیر مشخص خواهند شد:
1.بیشترین امتیازات کسب شده از مسابقات گروهی
2.تفاضل گل در مسابقات گروهی
3.بیشترین تعداد گل زده در مسابقات گروهی
4.سیستم امتیازی فیرپلی: رده بندی با توجه به تعداد کارت های زرد و قرمز دریافت شده توسط تیم ها در دور مقدماتی
5.قرعه‌کشی

مسابقات مقدماتی آسیا برای جام جهانی قطر 2022  و جام ملت های آسیا چین 2023 روز جمعه 28 ماه می 2021 از سر گرفته خواهند شد که قرار است 57 مسابقه طی 19 روز برگزار شود و آخرین مسابقات این مرحله در تاریخ 15 ژوئن برگزار خواهند شد.

بدین ترتیب حالا دوم شدن در گروه، با انصراف کره شمالی و نامه فیفا دیگر سناریوی مطلوب تیم ملی نخواهد بود چرا که طبق تصمیم فیفا، بعد از اتمام مرحله دوم گروهی و مشخص شدن تیم‌های دوم، بازی‌های رفت و برگشت تیم دوم هر گروه با تیم پنجم بی‌اثر می‌شود و به این شکل به مشخص کردن چهار تیم دوم برتر گروه‌ها می‌پردازند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات