رونالدو حجت را تمام کرد | کریستیانو در آستانه جدایی از یوونتوس

رونالدو حجت را تمام کرد | کریستیانو در آستانه جدایی از یوونتوس
تماشاچی -آتش شایعات درباره آینده کریستیانو رونالدو بار دیگر شعله‌ور شد و این بار خود ستاره پرتغالی آن کسی است که هیزم روی این آتش گذاشته و پیامی رمزآلود و طولانی در اینستاگرام منتشر کرده که نشانه‌ای از رسیدن‌اش به آخر خط در یوونتوس قلمداد می‌شود. در این پیام او به ناکامی‌ تیمش برای قهرمانی در فصل اخیر سری A اشاره و در عین حال از تحقق اهداف شخصی‌اش در کالچو ابراز خرسندی کرده است.

هفته‌هاست که درباره رفتن رونالدو از یوونتوس شایعاتی شنیده می‌شود و اوج آنها زمانی بود که این بازیکن ۳۶ ساله در تاریکی شب خودروهای لوکس خود را از عمارت محل زندگی‌اش در تورین به خارج از ایتالیا انتقال داد. رونالدو در پیام خود نوشته است: «زندگی هر بازیکن بزرگی فراز و نشیب‌هایی دارد. سال به سال، ما با تیم‌هایی فوق‌العاده و بازیکنانی خارق‌العاده که همگی دارای اهداف جاه‌طلبانه هستند، مواجه می‌شویم پس همیشه مجبوریم که بهترین بازی‌های‌مان را ارائه کنیم و خودمان را در بالاترین سطح ممکن نگه داریم.

امسال در سری A ما موفق به کسب قهرمانی نشدیم. تبریک به اینتر بابت قهرمانی که آن را با شایستگی کسب کرد. من اما برای تمام آنچه که در این فصل در یوونتوس کسب کردیم، چه از نظر تیمی چه از نظر انفرادی، مانند قهرمانی سوپرجام، جام حذفی و عنوان آقای گل سری A بسیار خوشحالم، مخصوصاً به دلیل سخت بودن دستیابی به همه آنها در کشوری که کسب پیروزی به هیچ وجه آسان نیست. با این دستاوردها، من به هدفی که برای خود در بدو ورودم به ایتالیا در نظر گرفته بودم، رسیدم؛ قهرمانی در لیگ، قهرمانی در جام حذفی، قهرمانی در سوپرجام و همینطور کسب عناوین بهترین بازیکن و آقای گل لیگ کشوری که فوتبالش فوق‌العاده و پر از بازیکنان بزرگ و باشگاه‌های باعظمت و دارای فرهنگ خاص خود از فوتبال است. من پیش از این گفته بودم که به دنبال رکوردها نیستم، این رکوردها هستند مرا دنبال می‌کنند.

برای تفهیم آنهایی که متوجه این موضوع نمی‌شوند، باید بگویم که این مسأله‌ای بسیار ساده است. فوتبال یک ورزش گروهی است اما این ما بازیکنان هستیم که با عملکردمان بر موانع غلبه و به تیم‌های‌ خود کمک می‌کنیم که به اهداف‌شان برسند. اگر همیشه تلاش‌تان را بیشتر کنید، چه در زمین بازی چه بیرون آن، خواه ناخواه رکوردها هم پیدا می‌شوند و در واقع رکوردشکنی‌تان اجتناب‌ناپذیر می‌شود.

بنابراین من از آنچه که در روزهای اخیر برایم رقم خورد بسیار احساس افتخار می‌کنم؛ قهرمانی در لیگ‌های انگلیس، اسپانیا و ایتالیا، قهرمانی در جام‌های حذفی، انگلیس، اسپانیا و ایتالیا، قهرمانی در سوپرجام انگلیس، اسپانیا و ایتالیا. بهترین بازیکن در لیگ‌های انگلیس، اسپانیا و ایتالیا و بهترین گلزن در لیگ‌های انگلیس، اسپانیا و ایتالیا با بیش از 100 گل زده در هر یک از آنها. برای من هیچ چیز با احساس رضایت ناشی از تأثیرگذاری‌ام در تمام کشورهایی که در آنجا بازی کرده‌ام و شادی‌ که برای هواداران ساخته‌ام قابل مقایسه نیست. من برای همین کار می‌کنم و این چیزی است که به من انگیزه می‌دهد و تا آخرین روز انجامش خواهم داد.»

در پیام رونالدو چیزی که بیش از همه خروج او را محتمل جلوه می‌دهد، جمله پایانی او است که باعث شده خیلی از کاربران فضای مجازی هم همین باور را داشته باشند. رونالدو نوشت: «تشکر از همه آنهایی که در این سفر شرکت داشتند. ما در کنار هم هستیم!» و شاید با این جمله از پایان یک ماجرا خبر می‌داد. در پاسخ به این پیام رونالدو، بسیاری از هواداران باوری مشترک داشتند و آن را یک پیام خداحافظی دانستند. یک کاربر هم رونالدو را به فرار از کشتی در حال غرق شدن بانوی پیر متهم کرد. دنیای فوتبال یکشنبه وقتی که کریستیانو رونالدو برای حساس‌ترین بازی فصل یوونتوس نیمکت‌نشین شد، در بهت فرو رفت اما تصمیم آندره‌آ پیرلو جواب داد و یوونتوس 4 بر یک بولونیا را شکست داد. با وجود نیمکت‌نشینی، ستاره پرتغالی فصل را با 29 گل به عنوان بهترین گلزن فصل به پایان رساند که 5 گل بیشتر از روملو لوکاکو، مهاجم بلژیکی اینتر بود. رونالدو پردرآمدترین بازیکن یوونتوس، تا تابستان سال آینده قرارداد دارد و فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی بیانکونری هم فاش کرد که برنامه‌ای برای تمدید این قرارداد وجود ندارد. حالا از یک بازگشت احساسی به منچستریونایتد برای ستاره 36 ساله سخن به میان آمده است. حتی احتمال کمی وجود دارد که او به تیم دوران نوجوانی‌اش اسپورتینگ لیسبون برگردد. پاری‌سن‌ژرمن نیز ممکن است در صورت از دست دادن کیلیان امباپه برای جذب رونالدو به عنوان جانشین او دست به کار شود.

 
منبع : تماشاچی

نظرات