روحیه؛ واژه‌ای که استقلال برای ادامه راه به آن نیاز دارد

روحیه؛ واژه‌ای که استقلال برای ادامه راه به آن نیاز دارد
تماشاچی -استقلال وقتی از لیگ قهرمانان آسیا برگشت، طی دو بازی در لیگ برتر تمام شانس خود برای بقا در کورس قهرمانی لیگ برتر را از دست داد. خستگی تیم ناشی از بازی‌های فشرده و حساس لیگ قهرمانان، جدایی فراز کمالوند و بر هم ریختن آهنگ کادر‌فنی استقلال، مصدومیت‌ها و تغییر سیستم بازی استقلال، مجموعه عواملی بود که برای ناکامی در لیگ برتر کافی به نظر می‌رسید.

برای استقلال اما یک امید زنده بود، اینکه در جام حذفی بدرخشد و جبران کند. این جبران از بازی با ذوب‌آهن در جام حذفی شروع شد. استقلال روز دربی هم به تیم بهتری نسبت به بازی با ذوب‌آهن در لیگ تبدیل شده بود و مقابل رقیب سنتی‌اش بازی بی‌کیفیتی در مقایسه با پرسپولیس ارائه نکرد اما در بازی با ذوب‌آهن در جام حذفی، استقلال را تیمی دیدیم که خود را برای جبران مجهز کرده بود.

در صحنه‌ای که فرشید اسماعیلی گلش به ذوب‌آهن را به حسین حسینی تقدیم کرد، نشان می‌داد که حس جبران اشتباهات یکدیگر هم در استقلال زنده است. حسینی اشتباه بزرگی مرتکب شده بود و ذوب‌آهن به گل رسید اما فرشید اسماعیلی جبرانش کرد و گل خود را به حسینی هدیه داد. این حس در استقلال اگر تقویت شود، بسیار به کار استقلال می‌آید. فرهاد مجیدی در ساختن این حس و نزدیکی در استقلال نقش بازی کرده است.

استقلال با تغییر سیستم خود نیز خو می‌گیرد. شاید استقلال را در ۳-۵-۲ تیم بهتری پیدا کنیم که دفاع محکم‌تری دارد. یک سال پیش آندره‌آ استراماچونی هم به همین تصمیم رسیده بود و شاید مجیدی هم بتواند مجری خوبی برای این سیستم در استقلال باشد، اگرچه هنوز میزان اشتباهات در استقلال طبیعی نیستند و به تیم آسیب می‌زنند.

استقلال برای ادامه راه بخصوص در جام حذفی، باید در لیگ نیز تیم باانگیزه و سرزنده‌ای باشد. کسب سهمیه از طریق لیگ هنوز اهمیت خود را برای استقلال از دست نداده است، چون جام حذفی مسیر تضمین‌شده‌ای نیست.

استقلال اگر در لیگ برتر به رغم از دست رفتن شانس قهرمانی، تیم شاداب و باانگیزه‌ای نباشد، در جام حذفی هم نمی‌تواند موفق باشد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات