اشتباه بزرگ فرهاد در دربی 95 | مجیدی نبوغ قایدی را کُشت

اشتباه بزرگ فرهاد در دربی 95 | مجیدی نبوغ قایدی را کُشت
تماشاچی -در حالی که تصور می‌شد فرهاد مجیدی یک ترکیب هجومی را برای دربی 95 روانه میدان کند اما با استفاده از 3 دفاع میانی و 2 هافبک دفاعی کاملاً معادلات را به هم زد.
شاید نتوان به این ایده مجیدی چندان خرده گرفت اما استفاده از مهدی قایدی در پست مهاجم نوک یک اشتباه بزرگ از سوی سرمربی استقلال بود.
به خوبی قابل تشخيص است که کیفیت مهدی قایدی در پست وینگر به مراتب بیشتر از مهاجم نوک است و حتی پیروز قربانی که به عنوان کارشناس در برنامه فوتبال برتر حاضر بود قبل از شروع بازی میان پرسپولیس و استقلال این مورد را یادآور شد.
سرمربی استقلال با قرار دادن مهدی قایدی در پست مهاجم هدف در کنار ارسلان مطهری خلاقیت او را به پایین ترین حد خود رساند و می‌توان گفت فرهاد مجیدی با این اقدام خود مهدی قایدی را کُشت و یک گل به خودی عجیب زد.
قایدی پیش از ورود دیاباته و در 60 دقیقه ابتدایی کمتر در جریان بازی بود و پس از ورود شیخ بود  که چندین بار صاحب توپ شد اما کاملاً واضح بود که از لحاظ هوازی تحلیل رفته است.
اگر قایدی از ابتدا در پست وینگر به کار گرفته می‌شد به مراتب تأثیر گذاری بالایی داشت و حتی می‌توانست استقلال را با هنر خود پیش بیاندازد.
علاوه بر این در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد که هماهنگی بالایی میان قایدی و محمد نادری وجود دارد و مجیدی با این حرکت خود استقلال را در استفاده از این نقطه قوت محروم کرد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات