پرسپولیس - استقلال | همه در انتظار یک بازی جذاب

پرسپولیس - استقلال | همه در انتظار یک بازی جذاب
تماشاچی -در حساس‌ترین و مهمترین دیدار از هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران تیم‌های پرسپولیس و استقلال به مصاف یکدیگر خواهند رفت. 

دربی؛ حساس‌ترین بازی هفته، نیم‌فصل و شاید سال هر دو تیم باشد. جایی که پرسپولیس برای رسیدن به سپاهان و استقلال برای کم کردن اختلاف خود با حریف دیرینه‌اش نیاز به سه امتیاز آن دارند، موضوعی که شاید حداقل خیال هواداران را بابت یک بازی جذاب راحت کند. هر چند نتایج دربی‌های گل‌محمدی و مجیدی و همچنین شرایط خاص و ویژه جدول نیز نوید یک دربی زیبا و هیجان‌انگیز را می‌دهد.

پرسپولیسی‌ها پس از اینکه در دقایق پایانی هفته گذشته پیروزی مقابل سپاهان را از دست دادند، در حالی به استقبال دربی می‌روند که به گفته کادر فنی این تیم، کنعانی‌زادگان، عالیشاه و نعمتی سه بازیکن مصدوم این تیم هنوز شرایط مشخصی برای این بازی ندارند و شاید تنها دغدغه سرخ‌های پایتخت برای دربی نیز همین موضوع باشد. در سوی مقابل نیز فرشید اسماعیلی با وجود بهبودی نسبی هنوز شرایط مشخصی برای حضور در ترکیب استقلال ندارد و آرش رضاوند و متین کریم‌زاده نیز دیگر غایبان تیمِ مجیدی در این بازی خواهند بود. 

گل‌محمدی و مجیدی هر دو در نشست خبری از هدف تیم‌شان برای کسب سه امتیاز سخن گفتند و با این شرایط باید در انتظار دربی هجومی، جذاب و زیبا باشیم. جایی که هر دو مربی با توجه به تاکتیک و نوع بازی تیم‌شان حساب ویژه‌ای روی هافبک‌های تأثیرگذار خود از جمله مهدی ترابی و مهدی قایدی باز کرده‌اند و شاید چشم هواداران دو تیم نیز به ساق پای این دو بازیکن تکنیکی و تأثیرگذار تیم‌شان باشد. ضمن اینکه علاوه بر این دو بازیکن، ترکیب هر دو تیم پر از بازیکنانی است که سابقه بازی و حتی گلزنی در دربی دارند. از سیدجلال حسینی، نوراللهی، عبدی و امیری در پرسپولیس گرفته تا غفوری، دانشگر و اسماعیلی در استقلال.

تیم‌هایی که تا هفته قبل نمایش تحسین برانگیزی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند و همه در انتظار یک دربی در آسیا بودند، با وجود عدم تحقق رؤیای دربی آسیایی، حالا در لیگ به مصاف هم خواهند رفت. پرسپولیس با 42 امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد و در صورت پیروزی در این مسابقه به رده نخست جدول صعود خواهد کرد و تیم استقلال نیز با 34 امتیاز و یک بازی کمتر نسبت به حریفه دیرینه خود، در رده سوم جدول ایستاده است.

 
منبع : تماشاچی

نظرات