متن کامل صحبت‌های یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال

متن کامل صحبت‌های یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال
تماشاچی -یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دربی پایتخت از هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) گفت: عید فطر را به همه مسلمانان جهان به ویژه مردم شریف ایران تبریک می‌گویم و آروزی قبولی طاعات و نذر و دعای آنها را دارم. از کادر پزشکی و درمانی هم بابت زحمات زیادشان تشکر کرده و هیچ وقت نباید آنها را فراموش کنیم . خدا به همه آنها که در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند سلامتی بدهد.

وی افزود: باید یک تشکر هم از دست اندرکاران، بازیکنان و مربیان داشته باشیم به خاطر اینکه این فوتبال باعث شده تا خیلی از مردم در خانه بمانند و کمک زیادی به عدم انتقال ویروس داشته باشند. کار ارزنده‌ای است و به امید خدا همیشه موفق و سلامت باشند و بالاخره کار سختی در پیش دارند. هر هفته باید شهرستان بروند، سوار هواپیما و اتوبوس شوند و جا دارد از تک تک این افراد تشکر کنم.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: دربی یک بازی ویژه و مخصوص است. حساسیت‌های خودش را برای هواداران دارد. چیزی که سرنوشت و نتیجه دربی را مشخص می‌کند داشتن تمرکز و داشتن روحیه برنده شدن در مسابقه است. امیدوارم این دو فاکتور را در بازی فردا داشته باشیم. بازیکنان آماده انجام یک مسابقه خوب هستند. هر چند بعد از بازی سپاهان سه، چهار مصدوم دادیم و وضعیتشان هم هنوز مشخص نیست و فردا باید ببینیم چه می‌شود.

یحیی گل‌محمدی در ادامه گفت: ان‌شاءالله بازی فردا جذاب باشد. تماشاگری که پای تلویزیون نشسته است، دوست داریم که از بازی لذت ببرند و امیدوارم نتیجه به دلخواه ما باشد.

سرمربی پرسپولیس بیان کرد: هر امتیازی، در قهرمانی تاثیر دارد. ما برای این سه امتیاز تمام تلاش خود را می‌گذاریم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم. باید دید شرایط بازی به چه نحوی است و زود است در مورد آن صحبت کنیم. در مورد مسائل فنی بعد از دربی صحبت خواهیم کرد.

گل محمدی در مورد وضعیت کنعانی‌زادگان گفت: واقعا چیزی مشخص نیست. ما هم فرصت کمی داشتیم و بعد از بازی سپاهان ریکاوری کردیم. شرایط مصدومان تا دیروز خوب نبود اما ۲۴ ساعت به بازی مانده و این ساعت‌ها هم تاثیرگذار است.

سرمربی سرخپوشان در خصوص اینکه پرسپولیس به برنامه مسابقات در دور رفت احترام گذاشت اما در دور برگشت توجهی به خواسته‌اش نشد، عنوان کرد: ما از روز اول این اعتراض را داشتیم اما متاسفانه توجهی به این موضوع نشد. این تبعیض نسبت به نیم فصل اول وجود داشته و برنامه بازی‌ها برای پرسپولیس مناسب نبود و شرایط سختی برای ما بوجود آمد. ما هم انتظار زیادی از سازمان لیگ نداشتیم و درخواست عدالت داشتیم. نیم فصل اول خواسته استقلالی‌ها این بود که می‌خواستند بازی برابر در دربی رفت ایجاد شود اما در دربی برگشت این اتفاق رخ نداد. این تبعیض‌ها وجود داشته و نمی‌توانیم بگوییم نبوده و تلاشمان این است که با تمام قدرت جلو برویم. با خیلی چیزها در حال مبارزه هستیم. یکی همین برنامه مسابقات است و یکی هم بعضی برنامه‌های چیپ صدا و سیما هست که از کارشناسان استقلالی دعوت کردند. مجری‌های استقلالی خود را به آب و آتش می‌زنند که داور پرسپولیسی است و حرف‌های سخیف و بی‌معنی می‌زنند. فشار زیادی به تیم داوری می‌آورند تا جایی که باشگاه استقلال راجع به داوری بیانیه داد. این شرایط نگران کننده است و اینجا از همه کسانی که می‌توانند تاثیرگذار باشند می‌خواهیم آرامش را برقرار کنند. اجازه بدهیم داوران کار خود را انجام دهند و امیدوارم در نهایت قضاوت خوبی از تیم داوری داشته باشیم. این خواسته همه هواداران است که عدالت برقرار شود.

یحیی گل محمدی در مورد جدایی کنعانی زادگان و اینکه روی دربی تاثیر می‌گذارد، افزود: راجع به این مسائل قبلا صحبت شده و بهتر است در مورد بازی صحبت کنیم.

وی در خصوص اینکه با بازگشت سعید آقایی آیا وحید امیری به پست مهاجم باز می‌گردد یا خیر گفت: نمی‌توانیم در مورد اینکه چه کسانی بازی می‌کنند صحبت کنیم. تا فردا مشخص می‌شود.

یحیی گل محمدی در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط جدول استراتژی او برای دربی چیست، افزود: برای پرسپولیس همه بازی‌ها مهم است و هر بازی که انجام می‌دهیم برای برد است. فلسفه تیم است که تا آخرین لحظه برای برد بجنگیم و فرقی نمی‌کند تیم مقابل، چه جایگاهی در جدول دارد. بازیکنان ما ذهن برنده و بزرگی دارند و این خیلی به بازی ما کمک می‌کند.

سرمربی پرسپولیس افزود: ما یک رقیب سرسخت در جدول داریم که آن هم سپاهان است و در هیچ یک از بازی‌ها برای مساوی نمی‌رویم. فردا اولین خواسته‌مان این است که برنده شویم. این هدف اصلی ما در بازی فردا است.

یحیی گل محمدی در مورد اینکه پرسپولیس در دقایق پایانی گل می‌خورد و چه تدبیری دارد، عنوان کرد: شرایط هر بازی با هم متفاوت است و باید روی این مسئله کار کنیم. باید بعد از اینکه گل اول را می‌زنیم برای گل دوم برویم. حریف هم روی دروازه ما فشار می‌آورد و تیم دفاعی‌تر می‌شود. همه بازی‌های فوتبال همین است اما قبول دارم که باید روی این مسئله بیشتر کار کنیم. هم بهتر دفاع کنیم و هم گل بزنیم.

 
منبع : تماشاچی

نظرات