چلسی - رئال مادرید | تلاش زیدان برای جلوگیری از فینال تمام انگلیسی

چلسی - رئال مادرید | تلاش زیدان برای جلوگیری از فینال تمام انگلیسی
تماشاچی -از ساعت 23:30 امشب به وقت تهران دیدار برگشت حساس نیمه نهایی لیگ قهرمانان بین چلسی و رئال مادرید در استمفورد بریج برگزار می‌شود. دیدار رفت دو تیم به میزبانی رئال برگزار شد و با نتیجه یک بر یک به اتمام رسید. شب گذشته منچسترسیتی با غلبه بر پاری سن ژرمن توانست راهی فینال شود و زیدان در بازی امشب تلاش می‌کند تا از یک فینال تمام انگلیسی جلوگیری کند. 

شرایط رئال مادرید 
رئال مادرید از میزبانی اش در بازی رفت اصلا استفاده خوبی نکرد و اگر هوشمندی بنزما و تجربه برخی بازیکنان در نیمه دوم نبود امکان دریافت گل‌های بعدی توسط رئالی ها زیاد بود و حالا شانس آن‌ها بسیار کم در نظر گرفته می‌شد.
رئال مادرید امسال ستاره خاصی ندارد و اگر بگوییم واقعا یکی از ضعیف‌ترین رئال‌های تاریخ از نظر بضاعت بازیکن را شاهد هستیم دروغ نگفته‌ایم اما نکته اینجاست زیدان حتی از بازیکنان متوسط تیمش هم عالی بهره برده است.
میلیتائو پیشرفت خوبی داشته و در بازی مقابل اوساسونا تا گل نزد، آرام نگرفت. انگیزه بالای این مدافع می‌تواند امشب هم به سفيدپوشان کمک کند.
رئال در بازی امشب اصلا نیاز به هیجان و تنش ندارد و با یک بازی هوشمندانه توانایی گرفتن یک تساوی پرگل یا برنده شدن دارد.

شرایط چلسی 
توماس توخل پس از حضور در لندن تیم بسیار خوبی ساخته و نتایج بسیار درخشانی کسب کرده است. چلسی می‌رفت در همان دیدار رفت کار رئال مادرید را بسازد. نکته قوت آن‌ها نقطه ضعف هم در نظر گرفته می‌شود و آن عملکرد ورنر در نوک خط حمله است.
او تاثیر گذار است و در جریان بازی حضور دارد اما چهارچوب شناسیش چندان تعریفی ندارد. در کنار او اما پولیشیچ هر روز بهتر از قبل کار می‌کند و رئالی‌ها حسابی باید مراقب زننده گلزن آبی‌پوشان در دیدار رفت باشند.
چلسی در مقابل پورتو در دیدار برگشت اصلاً خوب کار نکرد و انگار از سر بیخیالی بازی می‌کرد. حالا اما شاید تجربه گرفته باشد و خود را از پیش برنده نداند زیرا رئال مادرید یک نقطه قوت بزرگ دارد و آن بازیخوانی تجربه زیدان است که می‌توان کار چلسی را بسازد.

شانس چلسی با توجه به نتیجه و عملکرد بازی رفت بیشتر است اما هرکس زیدان را در این بازی از پیش بازنده بداند تا به حال به هنر سرمربیگری او پی نبرده است.
رئال مادرید در ۶ بازی اخیر در تمام رقابت‌ها تنها ۶ گل زده که آمار قابل قبولی برای این تیم نیست. در سمت مقابل چلسی از این هم بدتر بوده و در ۶ بازی آخر تنها ۵ گل زده. 
آیا باید در انتظار یک دیدار کم گل بود؟
هر ۲ تیم از بازی رفت تا این بازی، یک دیدار در چهارچوب لیگ داخلی برگزار کرده‌اند و هر ۲ برنده شدند. این یعنی هر ۲ تیم روحیه ای خوب دارند.

ترکیب احتمالی دو تیم 
ترکیب احتمالی چلسی : مندی، رودیگر، سیلوا، کریستنسن، چیلول، مونت، جورجینیو، کانته، آزپلیکوئتا، پولیشیچ و ورنر
ترکیب احتمالی رئال مادرید : کورتوا، اودریوزلا، میلیتائو، راموس، مندی، مودریچ، کاسمیرو، کروس، آسنسیو، بنزما و وینیسیوس

 
منبع : تماشاچی

نظرات