درخشش در روزهای تاریک | رونالدو در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی

درخشش در روزهای تاریک | رونالدو در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی
تماشاچی -یوونتوس در فصل 2020 – 2021 آن‌چنان که انتظار می‌رفت ظاهر نشد، بانوی پیر در این فصل علاوه بر حذف از لیگ قهرمانان اروپا، پس از یک دهه قهرمانی لیگ ایتالیا را نیز از است داد. تورینی‌ها اکنون برای اینکه فصل را با خاطره خوش به پایان برسانند باید روی فینال جام حذفی برابر آتالانتا تمرکز کنند.

در این میان اما، کریستیانو رونالدو فوق ستاره این تیم از لحاظ آماری فصل خوبی را پشت سر گذاشته است. او اکنون در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی قرار دارد. هرگز در طول تاریخ بازیکنی نتوانسته که آقای گل لالیگا، لیگ ایتالیا و لیگ انگلیس شود. رکورد بی نظیری که تاکنون هیچ بازیکنی به آن نرسیده است.

لوئیز سوارز و رود فن نیستلروی از بازیکنانی هستند که در سه لیگ مختلف به آقای گلی رسیدند اما این سه بار در لیگ های بزرگ نبوده و فقط رونالدوست که در سه تا از پنج لیگ معتبر اروپایی به آقای گلی رسیده است.

 فن نیستلروی در لالیگا با رئال مادرید، در لیگ انگلیس با منچستریونایتد و در لیگ هلند با آیندهوون به آقای گلی رسید. سوارز نیز در لیگ هلند با آژاکس و در لیگ انگلیس با لیورپول و در نهایت در لالیگا با بارسلونا به آقای گلی رسید.

 رونالدو در این فصل 27 گل زده و در مسیر آقای گلی ایتالیاست. او یک بار با یونایتد در لیگ انگلیس و سه بار با رئال مادرید در لالیگا به آقای گلی رسیده است و به اولین بازیکن تاریخ تبدیل خواهد شد که در سه تا از پنج لیگ بزرگ اروپا به آقای گلی می رسد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات