گزارش فیفا از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 | تمجید از عملکرد پرسپولیس و دروازه‌بان تراکتور

گزارش فیفا از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 | تمجید از عملکرد پرسپولیس و دروازه‌بان تراکتور
تماشاچی -به نقل از فیفا، مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه غرب روز جمعه با صعود هشت تیم به مرحله یک هشتم نهایی به پایان رسید. تیم‌های منطقه شرق در ماه ژوئن رقابت‌های خود را آغاز می‌کنند.
سه تیم از چهار تیم ایرانی یعنی پرسپولیس نایب قهرمان سال گذشته لیگ قهرمانان آسیا، استقلال و تراکتور صعود کردند و فولاد  تنها تیم حذف شده لیگ ایران بود.  الهلال و النصر عربستان در کنار الوحده و شارجه از امارات متحده عربی و استقلال تاجیکستان تیم‌های راه یافته به مرحله حذفی بودند.
مبارزات امسال برای اولین‌بار از ۳۲ تیم به ۴۰ تیم گسترش یافت. در نتیجه، فقط برندگان گروه و بهترین تیم‌های دوم به مرحله بعد راه می‌یافتند. 
در واقع، هیچ گروهی آسان نبود. الهلال به خاطر تساوی ۱-۱ بین الاهلی و الدحیل در روز آخر مسابقه صعود کرد. السد قهرمان ۲۰۱۱ از جمله تیم‌های ناکام بود.
تراکتور به عنوان تنها تیم شکست ناپذیر ظاهر شد و دور گروهی خود را با پیروزی ۲-۰ برابر شارجه به پایان برد. 

پرسپولیس قدرتمند
پرسپولیس که دو بار به فینال در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ رسیده بود، فرم خوب خود را در صحنه قاره حفظ کرد و مرحله گروهی را با قدرت به پایان برد. ۴ برد پیاپی باعث شد تا صعود این تیم قطعی شود و در ادامه برابر الوحده باخت و در بازی آخر نیز الریان را ۴ بر ۲ شکست داد.

شگفتی‌سازی استقلال تاجیکستان
قهرمان تاجیکستان با پیروزی در دور گروهی برابر الهلال شگفتی‌سازی کرد و باعث شد تا این تیم در اولین حضور در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تیم اول از گروه صعود کند.

درخشش اخباری در تراکتور
از بین هشت تیم صعود کرده، تراکتور تیمی بود که کم‌ترین گل (۶ گل) را به ثمر رسانده است. نیازی به گفتن نیست که محمدرضا اخباری در صعود تراکتور جقدر موثر بود. این دروازه‌بان ۲۸ ساله یک سری سیو خیره کننده انجام داد و به تیمش کمک کرد تا دو پیروزی و چهار تساوی کسب کند. عبدالعزیز الانباری، مربی تیم شارجه اخباری را به عنوان بهترین بازیکن گروه معرفی کرد.

تاثیرگذاری اولونگا
مایکل اولونگا ، مهاجم کنیایی الدحیل با وجود موفق نبودن تیمش در صعود، با ۹ گل به عنوان بهترین گلزن رقابت‌های گروهی کارش را به پایان برد. این بازیکن ۲۷ ساله در دیدار برابر اسقلال هت تریک کرد و برابر الاهلی در روز پایانی نیز گل زد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات