لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای بازی آخر | الشرطه ای که نباید دست کم گرفته شود

لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای بازی آخر | الشرطه ای که نباید دست کم گرفته شود
تماشاچی -استقلال در بازی با الاهلی به همه آنچه می‌خواست دست نیافت. بی‌تعارف برای استقلال و فرهاد مجیدی کسب پیروزی نتیجه بسیار ایده‌آل‌تری بود تا تساوی و اگر استقلال به برد بزرگ دیگری می‌رسید راهش برای صعود هموار می‌شد و چه‌بسا با همان 10 امتیاز نیز از گروه صعود می‌کرد؛ حتی به‌عنوان تیم اول.

الاهلی اما در بامداد چهارشنبه با هیبت تازه‌ای مقابل استقلال قرار گرفت و توانست علاوه بر مسدود کردن لایه‌های دفاعی‌اش بر تیم فرهاد مجیدی، خود نیز به دفعات تا آستانه گشودن دروازه استقلال پیش برود. در این بازی دوبار توپ به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد و استقلال عملاً موقعیت‌های صددرصد گلزنی نداشت تا این بازی نتیجه‌ای جز تساوی به‌همراه نداشته باشد؛ نتیجه‌ای که حالا سرنوشت استقلال را به روز آخر کشیده و چنانچه آبی‌ها نتوانند در آن میدان نیز به پیروزی برسند، احتمال اینکه به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شوند قوت می‌گیرد و حتی با فرض برخی نتایج از لیگ قهرمانان آسیا کنار می‌رود. استقلال اما بالقوه نشان داده ظرفیت پیروزی مقابل هر تیمی در لیگ قهرمانان آسیا را دارد. هرچند آبی‌ها نتوانستند الدحیل را ببرند اما همین الشرطه که حالا به حریف مهم‌تری برای استقلال بدل شده، در بازی رفت سه‌بار مقابل آبی‌ها به زانو درآمد و باخت سنگینی را تجربه کرد.

اگر بخواهیم آن بازی را ملاک قرار دهیم استقلال باید در بازی برگشت نیز برنده میدان باشد، اما بردی که الشرطه در بازی قبل مقابل الدحیل به دست آورد، تا حدی پیش‌بینی‌ها را دشوار می‌کند و شرایط تازه‌ای را برای این بازی به وجود می‌آورد.
آنچه اهمیت دارد این است که استقلال هرگز الشرطه را مانند بازی قبل تصور نکند. الشرطه بعد از پیروزی مقابل یکی از قدرت‌های این گروه حالا انگیزه بیشتری گرفته و یقیناً با اعتماد به نفس بالایی رخ‌دررخ استقلال قرار می‌گیرد و آنچه استقلال را از این میدان سربلند عبور خواهد داد این است که قاعده بازی در چنین فضایی را کاملاً رعایت کند.

استقلال جمعه‌ای که از راه می‌رسد باید منطق را بر بازی‌اش حاکم کرده و با ارائه فوتبالی بابرنامه حتی با حداقل اختلاف ممکن از سد الشرطه بگذرد و سه امتیاز به اندوخته‌هایش بیفزاید و منتظر نتیجه بازی الاهلی-الدحیل باقی بماند. اگر الاهلی توانست الدحیل را ببرد که استقلال صدرنشین است، اگر این دو تیم مساوی شدند که باز هم استقلال صدرنشین است و تنها حالتی که صدرنشینی استقلال را از بین می‌برد، برد توأمان الدحیل است که آنگاه به‌دلیل برتری در بازی رودررو بالاتر از استقلال قرار می‌گیرد.

اما صحبت‌های فرهاد مجیدی و وریا غفوری بعد از تساوی مقابل الاهلی و امیدواری آنها به پیروزی مقابل الشرطه می‌تواند تا حد زیادی وزن روحی و روانی این بازی را به سود استقلال تغییر دهد. هم فرهاد مجیدی و هم وریا غفوری متفق‌القول بعد از بازی تأکید کرده‌اند استقلال با تمام قوا در بازی آخر مقابل الشرطه قرار می‌گیرد و این بازی را می‌برد. مجیدی درباره بازی با الشرطه می‌گوید: «می‌دانیم حریف مانند بازی قبل نیست. البته ما هم مانند بازی قبل نخواهیم بود. با آنالیز دقیق گام به میدان می‌گذاریم. ما هدفی جز کسب پیروزی در این بازی نداریم.» وریا غفوری هم صحبت‌هایی از جنس آقای سرمربی دارد. او می‌گوید: «در دور برگشت بازی‌ها سخت‌تر می‌شود. خستگی بازیکنان و فشردگی بازی‌ها کاملاً مشهود است اما تردید نداریم در بازی با الشرطه فوتبالی متفاوت ارائه خواهیم داد. ما به نتیجه‌ای جز پیروزی در این میدان فکر نمی‌کنیم.»

 
منبع : تماشاچی

نظرات