آخرین وضعیت 5 لیگ معتبر اروپایی | اوج حساسیت در لالیگا و لوشامپیونه

آخرین وضعیت 5 لیگ معتبر اروپایی | اوج حساسیت در لالیگا و لوشامپیونه
تماشاچی -هفته جاری رقابت‌های 5 لیگ معتبر فوتبال جهان رو به پایان است و اگر لالیگای اسپانیا و لیگ یک فرانسه را نادیده بگیریم در لیگ برتر انگلیس، سری‌آ ایتالیا و بوندسلیگای آلمان تکلیف قهرمان این فصل تا حدود زیادی مشخص است.

لیگ برتر انگلیس 
در فاصله پنج هفته تا پایان لیگ برتر انگلیس منچسترسیتی صدرنشین فاصله 10 امتیازی با منچستریونایتد دارد و بعید به نظر می‌رسد که این تیم نتواند در پنج بازی بعدی خود 6 امتیاز بگیرد. البته تضمینی هم وجود ندارد که منچستریونایتد بتواند تمام 15 امتیاز ممکن را به دست بیاورد. 

لالیگا اسپانیا 
در لالیگای اسپانیا چهار تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی هستند. اتلتیکو مادرید، رئال مادرید، بارسلونا و سویا با 73، 71، 71، و 70 امتیاز اول تا چهارم هستند. البته که بارسا روز پنج‌شنبه بازی معوقه‌ای با گرانادا دارد که در صورت پیروزی در این دیدار به صدر جدول صعود می‌کند.
از این رو رقابت شدیدی برای قهرمانی در لالیگا وجود دارد و دیدارهای هفته‌های آینده از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است.

سری آ ایتالیا 
در مسابقات سری‌آ ایتالیا اینتر فاصله بسیار کمی تا قهرمانی دارد. این تیم با 79 امتیاز در صدر قرار دارد و آتالانتا، یوونتوس و ناپولی با 68، 66 و 66 امتیاز دوم تا چهارم هستند.
میلان با شکست برابر لاتزیو جایگاه چهارم و سهمیه لیگ قهرمانان را نیز از دست داد و در هفته‌های آتی باید برای کسب سهمیه بجنگد. 

بوندسلیگا آلمان 
بایرن مونیخ در فاصله سه هفته تا پایان دیدارهای بوندسلیگا تنها به یک پیروزی نیاز دارد تا جشن قهرمانی بگیرد. لایپزیش 7 امتیاز کمتر دارد و می‌داند که دور از انتظار است که بایرن مونیخ در سه بازی آینده برنده نشود.

لیگ یک فرانسه (لوشامپیونه) 
برخلاف چند فصل اخیر در این فصل از مسابقات لیگ یک فرانسه پاری‌سن‌ژرمن بخت نخست قهرمانی نیست. در پایان هفته سی و چهارم و در فاصله چهار هفته مانده به اتمام رقابت‌های این فصل لیل، پی‌اس‌جی و موناکو با 73، 72 و 71 امتیاز اول تا سوم هستند و مثلث قهرمانی تشکیل داده‌اند.
بدون تردید بازی‌های باقیمانده لوشامپیونه از جذابت بسیار زیادی برخوردار است.

 
منبع : تماشاچی

نظرات