گزارش رسانه معتبر فوتبال 360 از عملکرد مهدی طارمی با چاشنی از انتقاد از سرمربی پورتو

گزارش رسانه معتبر فوتبال 360 از عملکرد مهدی طارمی با چاشنی از انتقاد از سرمربی پورتو
تماشاچی -پیروزی مقابل ویتوریا گیمارش، فاصله پورتو با اسپورتینگ صدرنشین را به 4 امتیاز رسانده است. نتایج پرفراز و نشیب اسپورتینگ در هفته‌های اخیر، باعث شده پورتو به این تیم نزدیک‌تر شود و بیشتر از قبل، حسرت هفته‌های ابتدایی لیگ را بخورد. هفته‌هایی که سرجیو کونسیسائو با اصرار، به طارمی بازی نمی‌داد و پورتو نتایج ضعیفی می‌گرفت. اسپورتینگ در همان مقطع، توانست فاصله زیادی با پورتو در صدرجدول ایجاد کند. فاصله‌ای که باعث شده در فاصله 6 هفته مانده به پایان لیگ، قهرمانی پورتو کمی بعید به نظر برسد. سایت فوتبال ۳۶۰ در این باره بیشتر توضیح داده:

فاجعه بدون شماره 9
طارمی در 6 هفته ابتدایی لیگ، نیمکت‌نشین مطلق بود و در لیگ قهرمانان هم فرصت بازی پیدا نمی‌کرد. کونسیسائو در جواب انتقادات نسبت به این موضوع، می‌گفت بهتر از هر کسی صلاح تیمش را می‌داند. 
پورتو در این 6 بازی، 8 امتیاز از دست داد و حسابی از اسپورتینگ عقب افتاد. هفته هفتم مقابل پورتیموننزه، طارمی باز هم روی نیمکت نشست و گل خوردن زودهنگام پورتو باعث شد کونسیسائو در خطر اخراج قرار بگیرد.
 طارمی همان نیمه اول، جای اوریبه را در ترکیب پورتو گرفت و خودش گل پیروزی تیم را زد. نتیجه‌ای که باعث شد کونسیسائو از خطر نجات پیدا کند و طارمی به بازیکن فیکس این تیم تبدیل شود. از آن زمان تا امروز، طارمی فقط یک بازی مقابل توندلا، به خاطر بازی حساس لیگ قهرمانان استراحت کرده است. در همان بازی هم طارمی به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت و گل زد.

اوج گرفتن با طارمی
پس از تبدیل شدن طارمی به بازیکن فیکس پورتو، او با زدن و ساختن مجموعاً 21 گل در این فصل، یکی از بهترین‌های فوتبال پرتغال بوده است. پورتو هم توانسته در حضور او نتایج درخشانی بگیرد. از بازی با پورتیموننزه که طارمی جای محکمی در تیم کونسیسائو پیدا کرد، تیم او 6 بازی پیاپی پیروز شد. هیچ شکستی نداشته و هر دو باخت این تیم، در مقطع نیمکت‌نشینی طارمی رقم خورده است. آنها در هر 7 بازی آخرشان هم پیروز شده‌اند. موضوعی که حسرت پورتو را به خاطر نتایج ضعیف اول فصل بیشتر می‌کند.

میانگین فوق‌العاده
مهدی طارمی از هفته هفتم، تبدیل به مهره کلیدی پورتو شد و در 20 بازی از 22 بازی به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفت. پورتو در این مقطع، میانگین فوق‌العاده 54/2 امتیاز از هر بازی را گرفته است. میانگینی که اگر از ابتدای فصل رقم می‌خورد، می‌توانست آنها را صدرنشین لیگ کند. در حال حاضر اسپورتینگ با میانگین 5/2 امتیاز صدرنشین لیگ محسوب می‌شود.  میانگین امتیازات پورتو در 6 هفته ابت دایی بدون طارمی، 6/1 امتیاز در هر مسابقه بود. اعدادی که کنار هم قرار دادن‌شان، نشان می‌دهد کونسیسائو چه فرصت طلایی را برای تکرار قهرمانی فصل گذشته از دست داده است مگر اینکه بتواند در 6 هفته باقی مانده، فاصله 4 امتیازی را جبران کند و دوباره به جام قهرمانی برسد.


 
منبع : تماشاچی

نظرات