از جمله عجیب به سیامک تا بی اعتنایی سیدجلال | هر آنچه بین شجاع و پرسپولیسی‌ها گذشت

از جمله عجیب به سیامک تا بی اعتنایی سیدجلال | هر آنچه بین شجاع و پرسپولیسی‌ها گذشت
تماشاچی -از روزی که قرعه‌کشی فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا انجام شد و همه فهمیدند شجاع خلیل‌زاده باید با پیراهن الریان مقابل پرسپولیس بازی کند، این تقابل مهم‌ترین و ویژه‌ترین اتفاق برای بسیاری از هواداران پرسپولیس و رسانه‌ها به حساب می‌آمد و طی این دو سه ماه همه منتظر رودررویی شماره 3 سابق سرخ‌ها با تیم سابقش باشند.
البته نوع جدایی شجاع از پرسپولیس باعث شده بود تا خیلی از هوادارانی که به او لقب پول پرست داده و در صفحات مجازی طردش کرده بودند منتظر اشتباه یا خرابکاری‌اش در مصاف با پرسپولیس باشند، هرچند این نگرانی هم وجود داشت که نکند خلیل‌زاده که تیم را رها کرد و در راه رسیدن به قهرمانی آسیا کمکش نکرده حالا به پرسپولیس گل هم بزند و مانع صعودش شود؟

برخلاف گمانه‌زنی‌های عجیب یک سایت قطری مبنی بر نیمکت‌نشینی شجاع مقابل پرسپولیس او در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت و بهترین نمایش ممکن را ارائه داد به طوری که شاید اگر خلیل‌زاده در ترکیب تیمش نبود تعداد گل‌های خورده الریان به عدد 5 و 6 هم می‌رسید.
البته هستند افراد کوته فکری که حتی بعد از این نمایش می‌گویند شجاع کم‌کاری کرده تا تیمش مقابل پرسپولیس بازنده باشد و اینطوری دوباره دل هواداران را به دست بیاورد(!) اما شاید جالب باشد که برای این عده تکرار کنیم که خلیل‌زاده در این بازی۲۲ نبرد داشت‌ و فقط در ۹ تا از این نبردها شکست خورد که ۳ تای آنها روی هوا بود و دو تا دریبل‌هایی بود که خورد. او ۷ دفع توپ و ۲ قطع پاس هم داشت تا با نمره متریکا ۶/۹۵ بهترین نمره را بین مدافعان الریان کسب کند.

پرسپولیس الریان

اما حاشیه‌های تقابل شجاع با پرسپولیس هم جالب بود. او قبل از بازی و در زمانی که حین بازی گوا - الوحده دو تیم پشت دروازه‌های‌شان بودند عکاس پرسپولیس را صدا کرد تا چیزی به او بگوید اما همان زمان بلان بازیکنان الریان را صدا کرد و شجاع هم فراموش کرد چه می‌خواسته بگوید! با این حال به نظر می‌رسید او می‌خواسته از قبل به عکاس باشگاه آلارم بدهد که موقع عکس تیمی گرفتن می‌آید و بین بازیکنان پرسپولیس می‌ایستد که همین اتفاق افتاد و با ثبت این عکس شجاع نشان داد هنوز هم تیم سابقش را دوست دارد. خلیل‌زاده در زمان گرم کردن دو تیم تقابلی با هم بازی‌ها و هم تیمی‌های سابقش نداشت چرا که دو تیم در محوطه جریمه گرم می‌کردند اما قبل از شروع بازی سراغ نیمکت‌نشینان رفت، یحیی را در آغوش گرفت و کریم باقری را بیشتر در آغوش کشید اما با بقیه دست داد و خوش و بش کرد.
او در حین بازی تقابل خاصی با دوستان خود در پرسپولیس نداشت و هر چه بود فوتبالی و فنی بود. جالب اینکه یک بار وقتی شهریار مغانلو روی شجاع خطا کرد رو به او گفت:
no tuch یعنی اینکه برخوردی نداشته اما پشت دروازه‌ای‌ها به او گفتند طرف شجاع است و باید به زبان مازنی با او حرف بزند!

شجاع در نیمه دوم مصدوم شد و در 20-15 دقیقه آخر چند باری زمین افتاد اما از آنجایی که بلان 5 تعویض را انجام داده بود مجبور بود بازی کند. در یک صحنه وقتی او روی زمین افتاده بود هم‌تیمی‌هایش به بازی ادامه دادند. همان توپ را پرسپولیسی‌ها گرفتند و در ادامه نعمتی گل زد که آفساید اعلام شد اما شجاع بعد از این برافروخته شده و به پرسپولیسی‌ها از جمله نعمتی اعتراض کرد که چرا توپ را بیرون نزده‌اند. او به نوعی گفت: «سیامک از تو انتظار نداشتم!» شجاع حتی بعد از سوت پایان بازی هم داشت با مربیان و بازیکنان پرسپولیس در این خصوص صحبت می‌کرد و به نوعی گلایه‌مند بود. عجیب اینکه او در پایان مسابقه در حالی که لنگ لنگان زمین مسابقه را ترک می‌کرد نه پیراهنش را با یکی از بازیکنان پرسپولیس عوض کرد، نه کنار یکی از آنها به رختکن رفت. او در حالی که به محمد عسگری آنالیزور تیم و مغانلو چیزی می‌گفت تنها و لنگان به رختکن رسید و عجیب اینکه سیدجلال هم‌پستی و دوست صمیمی سابقش سراغ او نرفت و بدون توجه به مصدومیت شجاع راهی رختکن شد. جالب اینکه شجاع در عکس دسته جمعی هم کنار سیدجلال و نفرات قدیمی تیم نایستاد.


 
منبع : تماشاچی

نظرات