تورنمنت عجیبی به نام سوپر لیگ اروپا | واکنش یوفا به کودتای بزرگان

تورنمنت عجیبی به نام سوپر لیگ اروپا | واکنش یوفا به کودتای بزرگان
تماشاچی -احتمالا فوتبال اروپا تا ساعت دیگر شاهد تغییرات بزرگی در رده باشگاهی خواهد بود.
دوازده تیم بزرگ قاره سبز (سه باشگاه اسپانیایی، سه باشگاه ایتالیایی و تیم‌های برتر فوتبال ) رسما تا ساعات دیگر استارت سوپرلیگ اروپا را خواهند زد که در اولین دوره این رقابت‌ها باشگاه‌های آلمان و فرانسه شرکت نخواهند داشت.

دوازده تیم شکل دهنده سوپر لیگ شامل منچسترسیتی، منچستریونایتد، چلسی، آرسنال، تاتنهام، لیورپول (از لیگ برتر)، بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیکو مادرید (از اسپانیا)، اینترمیلان ، آث میلان و یوونتوس (از ایتالیا) می‌شود که البته حضور بیانکونری در این رقابت‌ها هنوز قطعی نشده است.
این دوازدهم تیم بزرگ اروپایی بر این باور هستند که سوپرلیگ در دراز مدت سبب افزایش درآمد شان خواهد شد و می‌تواند جایگزین لیگ قهرمانان شود. مسابقاتی که به شدت یوفا با آن مخالف است و حتی سبب محرومیت تیم‌های یاد شده و شرکت کننده در رقابت‌های لیگ قهرمانان فصل بعدی خواهد گردید.

یوفا پیش از این تصمیم به تغیرات بزرگ در لیگ قهرمانان را اعلام کرد. اما تلاش باشگاه‌های بزرگ به نوعی اعلان جنگ با یوفا می‌باشد. به نظر می‌رسد دو باشگاه نامدار بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن به شرکت در سوپرلیگ اروپا ابراز علاقه نکرده‌اند و در واقع به جانبداری از یوفا برآمده‌اند.

البته احتمال می‌رود که یوفا با 12 تیم برگزار کننده سوپر لیگ دعوای حقوقی را باز کند و این تیم‌ها شامل تحریم‌های شدیدی شوند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

دیگه خبری از تیمای شگفتی ساز نیست

پاسخ دادن