گزارش متقاوت و خواندنی رسانه ایتالیایی از سرگذشت مهدی طارمی

گزارش متقاوت و خواندنی رسانه ایتالیایی از سرگذشت مهدی طارمی
تماشاچی -درخشش ستاره ایرانی پورتو در بازی برابر یوونتوس نام او را بر سرزبان ها انداخت اما اوج کار پسر بوشهری گل بی نظیرش به چلسی بود که همه را انگشت به دهان گذاشت. حالا و پس از این درخشش، سایت ایتالیایی numero-diez  گزارشی متفاوت و خواندنی را در خصوص سرگذشت مهدی طارمی منتشر کرد:

شهر بوشهر مشرف به سواحل جنوب غربی ایران در خلیج فارس است. جامعه ای ، بیشتر ماهیگیران ، با 166373 نفر سکنه. در میان آن دریانوردان ، والدین مهاجمی هستند که فوتبال اروپا به تازگی او را کشف کرده است و امسال تمام ارزش خود را ثابت کرده است. نام وی مهدی طارمی است. مهاجمی 1.87 متری ، که تبدیل به ستاره پورتو و کنسیسائو شده است..

شهر بوشهر مشرف به سواحل جنوب غربی ایران در خلیج فارس است. جامعه‌ای با حضور بیشتر ماهی گیران و با 166373 نفر سکنه از میان آنها، یک مهاجمی کشف شده است که این هفته تمام ارزش خود را ثابت کرد. مهدی طارمی با 1.87 متر قد به بخت اول پورتو و کونسیساو بدل شد.

مهمترین ویژگی طارمی قدرت فیزیکی اوست و بندر باعث شده تا او یکی از عناصر کلیدی گلزنی خود را پیدا کند. او اکنون به مانند یک فانوس دریایی در وسط دریا است و به یک پناهگاه امن بدل شده است. کونسیساو بسیار زیاد به او تکیه دارد و می‌داند که بازیکنش با اینکه شاید تکنیکی‌ترین بازیکن تیمش نباشد ولی اگر در نزدیکی دروازه توپ را در اختیار گیرد، گل های مهم به ثبت خواهد رساند.

او از شاهین تا ریوآوه، از پرسپولیس تا پورتو، از ایران تا پرتغال برای تیم‌ها گلزنی کرده است. در شاهین در 7 مسابقه یک گل زد، و در ایران جوان در 22 بازی 12 گل به ثبت رسانید. در پرسپولیس در 87 بازی، 45 گل به ثبت رساند و در لیگ قطر و در باشگاه الغرافه نیز در 30 مسابقه 13 گل وارد دروازه حریفان کرد.

طارمی به پرتغال آمد و در 30 مسابقه برای ریوآوه 18 گل زد و اکنون نیز در 26 مسابقه برای پورتو، 10 گل و 10 پاس گل را به ثبت رسانده است. در 9سال اخیر همیشه تعداد گل‌های او به عدد 2 رقمی بدل شده است.

او این هفته در لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی در سویا و ورزشگاه سانچس پیس خوان، پس از این همه سال نشان داد که چقدر توانایی‌های بزرگ دارد. همانگونه که گزارشگر برزیلی گفت: این گل برای صعود پورتو کافی نیست ولی عجب گلی زد مهدی طارمی.

 
منبع : تماشاچی

نظرات