تراکتور 3 - پاختاکور 3 | بردی که به سادگی از دست رفت

تراکتور 3 - پاختاکور 3 | بردی که به سادگی از دست رفت
تماشاچی -تیم فوتبال تراکتور ایران در دور اول مرحله گروهی از ساعت ۱۹:۳۰ به میزبانی کشور امارات به مصاف پاختاکور رفت که این دیدار در پایان با تساوی ۳ بر ۳ همراه شد تا تراکتور با هدایت رسول خطیبی از نخستین بازی خود در آسیا یک امتیاز کسب کند.
گل‌های تراکتور را در این دیدار اشکان دژاگه در دقیقه ۵۲ از روی نقطه پنالتی، محمد عباس زاده در دقیقه ۵۴ و ۸۵ باز هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند. دراگان چران در دقیقه ۶۶، مختدینوف در دقیقه ۷۴ و ارکینوف در دقیقه ۸۱ هم گل‌های پاختاکور را به ثمر رساندند.

نیمه اول 
بازی را تراکتور هجومی‌تر آغاز کرد و مالک توپ و میدان بود اما پاس‌های آخر بازیکنان این تیم به مقصد نمی‌رسید. با این حال روی یک غافلگیری و اشتباه فخرالدینی نزدیک بود رشیدوف دروازه تراکتور را بلز کند که واکنش زیبای اخباری مانع از گلزنی حریف شد. در ادامه باز هم این تراکتوری‌ها بودند که مالک زمین بودند اما دومین حمله جدی بازی را هم نماینده ازبکستان ایجاد کرد. ضدحمله  ازبک‌ها با حرکت دراگان چنار توپ را به دردیوک رساند که ضربه این بازیکن در موقعیتی مناسب را اخباری با پا برگشت داد.
دقایقی بعد پاختاکور باز هم می‌توانست توسط دردیوک به گل برسد که ضربه سر این بازیکن در دقیقه ۱۷ به شکلی خطرناک به بیرون رفت. 
اولین موقعیت جدی تراکتور در دقیقه ۲۲ رقم خورد. ارسال از سمت چپ با پاس هادی محمدی به دهانه دروازه ارسال شد که توپ با برخورد به خانزاده به بیرون رفت و داور در ادامه خطای بازیکن تراکتور را گرفت.
در ادامه باز هم این تراکتوری‌ها بودند که سعی داشتند با پاس‌های زیاد راهی را برای رسیدن به دروازه نماینده ازبکستان باز کنند.
در دقیقه ۳۴ باز هم این پاختاکور بود که روی دروازه تراکتور خطرآفرین شد. ارسال ضربه کاشته روی دروازه با ضربه سر دراگان چنار همراه شد که توپ باز هم با واکنش زیبای اخباری به کرنر رفت.
پس از این بازی آرام دنبال شد و دعوا بر سر توپ بیش تر در میانه میدان بود و همین باعث شد تلاش دو تیم در پایان نیمه نخست برنده‌ای نداشته باشد.

نیمه دوم
با شروع نیمه دوم باز هم تراکتور با ارائه بازی مالکانه، توپ و میدان را در اختیار گرفت. حملات شاگردان خطیبی بالاخره در دقیقه ۵۱ جواب داد و حرکت از سمت راست و رساندن توپ به پیمان بابایی همراه شد که شوت این با بازیکن به دست مدافع پاختاکور برخورد کرد و داور اعلام پنالتی کرد. اشکان دژاگه پشت این توپ قرار گرفت و بر خلاف حرکت دروازه‌بان به راحتی دروازه نماینده ازبکستان را در دقیقه ۵۲ باز کرد.
تنها دو دقیقه بعد و در دقیقه ۵۴، اشتباه مدافع میانی پاختاکور، عباس‌زاده را از میانه‌های میدان با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد که شوت محکم مهاجم ایرانی به تور دروازه چسبید و بازی ۲ بر صفر شد.
بعد از این گل، این تراکتوری‌ها بودند که با ارائه بازی هجومی و حملات مستمر از سمت راست به دنبال جبران نتیجه بودند. در دقیقه ۶۶ و حرکت انفرادی اسماعیلوف، او را در موقعیتی مناسب قرار داد که شوت او از اخباری رد شد اما خانزاده توپ را از روی خط برگشت داد.
یک دقیقه بعد و باز هم از سمت چپ، این پاختاکور بود که توپ را به نزدیکی دروازه تراکتور و درگان چران رساندند که این بازیکن باتجربه با شوتی زیبا یکی از گل‌ها را جبران کرد.
حملات دامنه‌دار پاختاکور باز هم از سمت چپ ادامه پیدا کرد و مختدینوف که نیمه دوم به میدان آمده بود با شوتی زیبا و سرکش در دقیقه ۷۴، گل دوم پاختاکور را به ثمر رساند و کار را به تساوی کشاند.
پس از این گل، خطیبی دو تعویض انجام داد و ویسی و اسدی را به زمین فرستاد. چند دقیقه بعد قادری و بوحمدان هم برای تراکتور به زمین آمدند. 
تعویض‌های خطیبی برای تراکتور چاره ساز نشد و ارکینوف از سمت چپ و پس از برخوردی مشکوک با تیموری، گل سوم و پیروزی بخش پاختاکور را وارد دروازه نماینده ایران کرد تا ازبک‌ها از تراکتور پیش بیفتند.
بعد از این گل تراکتور از حمله پا پس نکشید تا حرکت زیبای عباس‌زاده باز هم او را با دروازه‌بان تک به تک کند که این بار مدافع ازبک روی او خطا کرد تا داور برای بار دوم برای تراکتور اعلام پنالتی کند. او در دقیقه ۸۵ پشت توپ قرار گرفت و بازی را به تساوی کشاند.
سرانجام این دیدار جذاب برنده‌ای نداشت و دو تیم به تساوی ۳ بر ۳ رضایت دادند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات