نتیجه بی تفاوتی مدیران استقلال | میلیچ پایان فصل از جمع آبی‌پوشان جدا می‌شود

نتیجه بی تفاوتی مدیران استقلال | میلیچ پایان فصل از جمع آبی‌پوشان جدا می‌شود
تماشاچی -روزی که هرویه میلیچ به حالت قهر ایران را ترک کرد و بعد از ایامی تصویری از خودش در کنار فرهاد مجیدی را استوری کرد، مشخص شد تا زمانی که محمود فکری سرمربی باشد او برای استقلال بازی نخواهد کرد. بعد از کنار گذاشتن محمود فکری او با اولین پرواز خودش را به تهران رساند تا این ماجرا به اثبات برسد که با سرمربی سابق آبی‌ها دچار اختلافات عمیقی بوده است.
البته قهر میلیچ تنها وابسته به آن موضوع نبود و آنها که با این بازیکن کروات در ارتباط بودند می‌دانستند از دریافتی‌اش به شدت ناراحت است و باشگاه نتوانسته پای وعده‌های خود بایستد. در واقع میلیچ انتظار داشت که باشگاه استقلال موانع مالی پیش رو را هم هموار کند که بعد از بازگشت او به ایران تا حدی این مشکل برطرف شد و سران باشگاه استقلال مبالغی را به حساب او واریز کردند.

این اما همه خواسته‌های مدافع-هافبک خوش‌تکنیک آبی‌ها نبود. آنچه میلیچ را بیش از همه برای بازگشت دوباره به تمرینات و حضور در ترکیب تیم فرهاد مجیدی مشتاق کرد تمدید قرارداد است. وعده‌ای که مدیران باشگاه استقلال پیش از بازگشت او داده بودند اما هنوز عملی نشده و هیچ نشانه‌ای دال بر این اقدام نیز در باشگاه استقلال وجود ندارد.
هرچند که اسماعیل خلیل‌زاده اعلام کرده ماجرای تمدید قرارداد میلیچ به خوبی و خوشی به پایان می‌رسد اما اختلاف نظر‌هایی در هیأت مدیره باشگاه استقلال بابت تمدید قرارداد این بازیکن کروات وجود دارد.

در حقیقت همان اتفاقاتی که در ماجرای جذب امین قاسمی‌نژاد رخ داد و گفته شد برخی اعضای هیأت مدیره حاضر به صدور چک برای اخذ رضایتنامه این مهاجم نبودند، در ماجرای میلیچ هم تکرار شده و برخی از اعضای هیأت مدیره تمایل چندانی برای تمدید قرارداد با این بازیکن از خود نشان نمی‌دهند.
نگرانی‌هایی که امروز میلیچ درباره آینده کاری‌اش با استقلال دارد به گوش برخی مسئولان باشگاه استقلال رسیده است. ظاهراً عبدیان و نظری باید این موضوع را پیگیری می‌کردند که این دو عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال هنوز نتوانسته‌اند این پروژه نه چندان پیچیده را به سرانجام برسانند.
میلچ در شرایطی در خطر جدایی از استقلال قرار گرفته که در زمان حضورش در ترکیب استقلال به خوبی توانسته در جناح چپ تیمش ایفای نقش کند. او که تکنیک قابل قبولی هم دارد میان هواداران استقلال مهره‌ای محبوب محسوب می‌شود و قطعاً اگر بخواهیم یکی از بهترین خارجی‌های تاریخ باشگاه استقلال را نام ببریم باید دست بگذاریم روی این بازیکن و او را اینگونه مورد ستایش قرار دهیم.

میلیچ تا قبل از اینکه راهی کشورش هم بشود، در ترکیب استقلال نمایش قابل قبولی داشت و یک گل 3 امتیازی هم به ثمر رساند و بی‌شک اگر از لحاظ روانی در شرایط مناسبی قرار بگیرد می‌تواند به یکی از مهره‌های کارآمد استقلال در ادامه لیگ تبدیل شود.
میلیچ که تجربه بازی در اروپا را دارد در لیگ قهرمانان آسیا هم عصای دست مربیان باشگاه استقلال است، به شرط آنکه مدیران استقلال بتوانند به وعده‌های خود عمل کرده و قرارداد این بازیکن را تمدید کنند.
تردید نباید داشت که اگر مدیران استقلال موفق به تمدید قرارداد او نشوند، مدافع-هافبک چپ آبی‌ها آخر فصل این باشگاه را به سمت لیگ کشورش ترک خواهد کرد.
واقعیت این است که باشگاه استقلال در این ایام که با میلیچ همکاری کرد، آنقدر بهانه دست این بازیکن داده که او را برای جدایی ترغیب خواهد کرد.

شاید هم بی‌تفاوتی برخی مدیران استقلال نسبت به تمدید قرارداد میلیچ بی‌ارتباط با حذف قانون منع به کارگیری بازیکن و مربی خارجی نباشد. شاید آنها که دستی بر آتش تصمیم‌گیری‌ها در باشگاه استقلال دارند بر این باورند که با از بین بردن این قانون می‌توانند در راستای جذب بازیکنان جدید اقدام‌هایی انجام دهند اما باید باور داشت که میلیچ یکی از بهترین خارجی‌هایی بوده که در پست دفاع و هافبک سمت چپ برای استقلال به میدان رفته است.
زمانی استقلال در این پست آندره لوئیر را در اختیار داشت. در مقطعی هم هوار ملا محمد به عنوان گوش چپ برای استقلال بازی کرد اما هیچ یک از این بازیکنان اثرگذاری و استمرار هرویه میلیچ را نداشتند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات