اظهارنظر فرشاد آقای گل در مورد مهاجمان پرسپولیس با چاشنی توصیه به یحیی

اظهارنظر فرشاد آقای گل در مورد مهاجمان پرسپولیس با چاشنی توصیه به یحیی
تماشاچی -بی دقتی مهاجمان پرسپولیس در دیدارهای اخیر و علی الخصوص در بازی برابر پدیده صدای بسیاری از هواداران این تیم را درآورد و آن‌ها نسبت به هدر دادن فرصت‌های مسلم گلزنی توسط مهاجمان تیم خود بسیار ابراز نگرانی کردند. فرشاد پیوس مهاجم محبوب سال‌های دور قرمزپوشان که همه شم بالای گلزنی او را تحسين می‌کنند در مورد کیفیت سه مهاجم پرسپولیس یعنی مهدی عبدی، شهریار مغانلو و عيسی آل کثیر نظر خود را بیان کرده و در این میان توصیه‌ای به یحیی و دستیارانش نیز کرده است. در ادامه متن کامل مصاحبه فرشاد پیوس در خصوص عملکرد مهاجمان پرسپولیس را مشاهده می‌کنید :

آقا فرشاد بازی پدیده و پرسپولیس را دیدید؟
بله، پرسپولیس می‌توانست با اختلاف دو یا سه گل برنده این بازی شود اما متأسفانه توپ‌های بچه‌ها تبدیل به گل نشد.

چرا توپ‌های پرسپولیس تبدیل به گل نشد؟
به نظرم پرسپولیس فوتبال تهاجمی و خوبی ارائه کرد. بازی خیلی خوبی بود اما به نظر می‌رسید روی ضربات آخر یک مقدار عجله، شتاب یا کم‌دقتی کار را خراب می‌کرد. با این وجود پرسپولیس نمایش جذابی داشت.

دلیل گل نزدن‌های مهدی عبدی چیست؟ آیا او افت کرده است؟
من هنوز هم مهدی عبدی را پدیده پرسپولیس می‌دانم. او گل‌های حساسی زده و نشان داده مایه‌های بزرگی را دارد. همین الان هم دو گل زده به استقلال در کارنامه‌اش دیده می‌شود اما به نظر می‌رسد از لحاظ روحی و روانی این بچه دچار مشکل شده باشد.

چاره چیست؟
به طور حتم مربیان پرسپولیس بهتر از هر کسی دلیل این موضوع را می‌دانند اما به شخصه فکر می‌کنم مهدی عبدی هم با زدن یک گل به شرایط خوب سابق خودش برخواهد گشت. او باید در هر بازی ولو اینکه ۱۰ یا ۱۵ دقیقه هم فرصت داشته باشد، تمرکز خودش را حفظ کند. باید اعتماد به نفس داشته و با همان روحیه بالایی که در نیمه‌نهایی یا فینال آسیا یا حتی دربی بازی می‌کند به میدان برود.

یعنی فکر کند همه مسابقات دربی است؟
دقیقاً همین‌طور است. همه ما دیدیم مهدی عبدی جلوی استقلال با چه انگیزه‌ای حاضر شد و باید همین روحیه را هم در سایر بازی‌ها داشته باشد. فوروارد پرسپولیس باید حریص و تشنه گلزنی باشد و ان‌شاءالله مهدی هم با زدن گل برمی‌گردد.

شهریار مغانلو را چطور دیدید؟
من فکر می‌کنم شهریار مغانلو نباید به کناره‌های زمین برود. او مهاجم نوک است و اگر در محوطه جریمه مترصد فرصت باشد، شرایط گلزنی بهتری پیدا خواهد کرد.

و عیسی آل‌کثیر؟
طبیعی است بازیکنی که ۶ ماه محروم بوده نیاز به زمان دارد. آل‌کثیر مهاجم توانمند و گلزنی است اما هنوز کار دارد. باید به همین شکلی که یحیی گل‌محمدی او را زمین فرستاده، ۱۰ یا ۱۵ دقیقه بازی کند تا به مرور شرایط خوب گذشته خودش را پیدا کند. آل‌کثیر در لیگ قهرمانان آسیا نشان داد فوتبالش با جنس این پرسپولیس جور است.

 
منبع : تماشاچی

نظرات