شروع جنگ داخلی در پرسپولیس | مهاجمانی که می‌خواهند نفر اول باشند

شروع جنگ داخلی در پرسپولیس | مهاجمانی که می‌خواهند نفر اول باشند
تماشاچی -پس از ماه‌ها انتظار ِهواداران پرسپولیس برای پایان یافتن محرومیت عيسی آل کثیر، بالاخره این بازیکن در چند روز آینده می‌تواند در تمرینات قرمزپوشان شرکت کند و برای حضور مجدد در مستطیل سبز آماده شود. البته این پایان کار نخواهد بود و مهاجم جنوبی پرسپولیس برای حضور در ترکیب اصلی باید با رقیبی قدرتمند به نام شهریار مغانلو رقابت کند.
اما این اولین رقابت بین آل کثیر و مغانلو نیست و این دو مهاجم در فصل گذشته (لیگ نوزدهم) نیز برای کسب عنوان آقای گلی با یکدیگر به رقابت پرداختند که آن رقابت را مغانلو با یک گل زده بیشتر (13 گل مغانلو و 12 گل آل کثیر) به سود خود خاتمه داد. البته هر دوی این مهاجمان رقابت اصلی را به شیخ دیاباته ای باختند که توانست با 15 گل زده عنوان آقای گلی لیگ نوزدهم را از آن خود کند. 

حالا و پس از گذشت مدتی طولانی آل کثیر و مغانلو به یکدیگر رسیده‌اند و این‌بار باید برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس با یکدیگر رقابت کنند چرا که به دلیل شباهت‌های بسیار زیاد فیزیکی و فنی و همچنین شناختی که از یحیی گل محمدی داریم بسیار بعید است که وی بخواهد هم‌زمان از هردو مهاجم پر آوازه خود در ترکیب اولیه استفاده کند.

بنابراین طی روزهای آینده شاهد یک جنگ داخلی در تیم پرسپولیس خواهیم بود. شهریار مغانلو و عیسی آل‌کثیر برای حضور در ترکیب اصلی به آب و آتش خواهند زد و در تمرینات تمام توان خود را به کار می‌گیرند تا نظر کادرفنی پرسپولیس را جلب کنند.

موردی را که از الآن می‌توان پیش بینی کرد این است که مهدی مهدی خانی قطعاً یکی از خروجی های پرسپولیس در تابستان پیش رو خواهد بود اما در این میان نباید از مهدی عبدی غافل شد. کمتر بازیکن ایرانی را سراغ داریم که توانسته باشد در نيمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا و همچنین 2 بار در دربی تهران گلزنی کند و از این رو این مهاجم جوان رقیب سرسختی برای آل کثیر و مغانلو خواهد بود. عبدی تاکنون نشان داده مرد بازی‌های بزرگ است اما در بازی‌های کم اهمیت‌تر آن انگیزه کافی را ندارد و از این رو برای رقابت با سایر مهاجمان پرسپولیس باید جدیت بیشتری به خرج دهد. 
البته در این میان برنامه کادرفنی پرسپولیس برای مهدی عبدی بسیار حائز اهمیت است و این موضوع بيانگر میزان کیفیت فنی یحیی و دستیارانش نیز می‌باشد. اینکه آن‌ها چگونه حضور 2 مهاجم با کیفیت و یک مهاجم جوان آینده دار را مدیریت خواهند کرد برای اهل فن بسیار مهم است.

در هر صورت در بازی‌های آینده پرسپولیس برنامه یحیی و دستیارانش مشخص خواهد شد و خواهیم دید کدام‌یک از مهاجمان پرسپولیس به همراه 10 بازیکن دیگر در ترکیب اولیه قرار خواهد گرفت.
 
منبع : تماشاچی

نظرات