5 چالش مهم فرهاد مجیدی برای دیدار با پیکان

5 چالش مهم فرهاد مجیدی برای دیدار با پیکان
تماشاچی -مبتلا شدن تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال، فرهاد مجیدی را با زیادی روبه‌رو خواهد کرد و او باید تا دیدار با پیکان تدبیری در این خصوص بیاندیشد. در ادامه به چالش‌های مهم فرهاد مجیدی برای دیدار با پیکان اشاره خواهیم کرد:

غیبت دروازه‌بان های اصلی 
بدشانسی فرهاد مجیدی این است که هر دو دروازه‌بان سطح اول استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند و در نبود رشید مظاهری و سیدحسین حسینی وی ناچار است امیرحسین بیات، دروازه‌بان سابق پرسپولیس را درون دروزاه قرار دهد. مجیدی به خوبی می‌داند که تیم پیکان روی ضربات شروع مجدد و علی الخصوص روی پرتاب اوت بسیار قدرتمند است و از این رو نیاز به یک دروازه‌بان با تجربه است تا در خروج ها موفق عمل کند و مشخص نیست بیات بتواند از این آزمون سخت سربلند بیرون بیاید یا خیر.

نبود مربی دروازه‌بان ها
شاید می‌شد امیرحسین بیات را در فاصله 10 روزه باقیمانده تا دیدار برابر پیکان آماده بازی کرد اما با وجود مثبت شدن تست کرونای بهزاد غلامپور، مربی دروازه‌بان های استقلال این اتفاق کمی دشوار به نظر می‌رسد.

کمبود مدافع میانی 
تنها پستی که تیم استقلال در آن اصلاً احساس کمبود نمی‌کرد پست دفاع وسط بود، جایی که 4 مدافع با تجربه برای حضور در ترکیب اولیه با یکدیگر می‌جنگیدند اما گویا یک سونامی در این پست رخ داده و با توجه به محرومیت انضباطی دانشگر و مثبت شدن تست کرونای عارف غلامی تنها سياوش یزدانی و محمدحسین مرادمند برای بازی در این پست باقی می‌مانند و اگر اتفاقی در جریان بازی با پیکان برای این دو رخ دهد مجیدی ناچار است از یک بازیکن غیرتخصصی در آن پست استفاده کند. 

عدم وجود وینگر تخصصی 
مهدی قایدی به واقع تنها وینگر تخصصی استقلال است و در صورت غیبت وی فرهاد مجیدی عملاً هیچ وینگر تخصصی را در تیم خود نمی‌بیند. بسیاری از مواقع تکنیک مهدی قایدی گره‌گشای تیم استقلال بود و در غیاب او کار برای آبی‌پوشان قطعاً سخت خواهد شد. (البته وریا غفوری هم در بسیاری از بازی‌ها در پست وینگر به بازی گرفته شده است اما کاملاً واضح که وی در دفاع راست عملکرد به مراتب بهتری دارد) 

غیبت دستیار با تجربه 
فرهاد مجیدی از فراز کمالوند در کادر دستیاران خود استفاده کرد و این مربی با سابقه که خود سرمربی چند تیم لیگ برتری هم بوده‌است به واسطه رفاقت با مجیدی پذیرفت تا در کنار سرمربی جوان استقلال باشد اما حالا با مثبت شدن تست کرونای فراز کمالوند، فرهاد مجیدی نمی‌تواند از تجربیات او در بازی مقابل پیکان استفاده کند.
 
منبع : تماشاچی

نظرات