انتقاد تند سپهر حیدری از لیست دراگان اسکوچیچ

انتقاد تند سپهر حیدری از لیست دراگان اسکوچیچ
تماشاچی -پس از اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی، انتقادات فراوانی نسبت به این لیست وارد شد و اهالی فوتبال نسبت به این فهرست معترض شدند. از این رو سپهر حیدری، مدافع سابق پرسپولیس و نیز در مورد لیست جدید اسکوچیچ اظهارات تندی را بیان کرد که در ادامه مشاهده می‌فرمائید.

حیدری با اعتراض به عدم دعوت از برخی بازیکنان شایسته لیگ به اردوی تیم ملی گفت:
 من برای کادرفنی تیم ملی احترام زیادی قائل هستم. کادرفنی بی حاشیه ای که به کارش ادامه می دهد و جنجال و حاشیه ندارد. اما برخی مسائل در همه جای دنیا جای انتقاد دارد که یکی از آن ها لیست تیم ملی است. من هم اگر انتقادی می کنم به خاطر شرایط حساس تیم ملی کشورم است.

حیدری اضافه کرد:
سوال من این است که بازیکنی مثل حامد لک چه باید بکند تا به تیم ملی دعوت شود؟ حامد در لیگ برتر در ۱۸ بازی فقط ۹ گل خورده و در لیگ قهرمانان آسیا هم به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده. خب چرا نباید به تیم ملی دعوت شود؟ در همه جای دنیا این رسم است که آماده ترین ها به تیم ملی دعوت می شوند.

حیدری در پاسخ به این سوال که برخی مدعی اند بازیکن نباید به خاطر عملکرد یک ساله اش به تیم ملی دعوت شود گفت:
 این هم دیگر از آن حرف هاست. میوه را باید در زمان مناسب اش استفاده کنی. نه وقتی کال است و نه وقتی ترشیده. حامد لک در بهترین سن ممکن و در بهترین شرایط از نظر فنی و روحی است. من معتقدم بازی در پرسپولیس و حتی حضور در این تیم از دعوت به تیم ملی و بازی در تیم ملی سخت تر است . چون فشار هوادار و رسانه را روی این تیم می شناسیم. خُب وقتی دروازه بانی این همه خوب کار کرده، از نظر فنی و اخلاقی این همه تغییر کرده و بدون کوچکترین حاشیه ای بهترین عملکرد را داشته چرا نباید دعوت شود؟اصلا چه زمانی قرار است به تیم ملی دعوت شود؟ ۵ سال بعد؟ 

مدافع سابق پرسپولیس در مورد این که شاید اسکوچیچ مراعات پرسپولیس را کرده تا در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا بازیکن کمتری در تیم ملی داشته باشد هم بیان کرد:
 این حرف ها فقط در ایران زده می شود. مهم ترین بازی های ملی ما در پیش است. همه بازیکن ها تلاش می کنند تا روزی پیراهن تیم ملی را به تن کنند. ما سه بازی سخت و حساس داریم و اعتبار فوتبال ما در گروی این سه بازی است. مگر می شود به چیز دیگری فکر کرد؟ در همه جای دنیا بازیکنی که به تیم ملی دعوت می شود در بهترین شرایط فنی است و فقط به مسائل فنی توجه می شود نه رنگ پیراهن اش . برای همین تعجب می کنم که از پرسپولیس نفراتی مثل حامد لک، سعید اقایی و حتی میلاد سرلک دعوت نشده اند. شاید برایتان جالب باشد اگر من بودم از سیدجلال حسینی هم خواهش می کردم تا در این مقطع به تیم ملی کمک کند.

سپهر حیدری در پاسخ به این موضوع که سیدجلال از فوتبال ملی خداحافظی کرده گفت:
 من می دانم خداحافظی کرده اما اگر من بودم از او خواهش می کردم در این چند بازی به تیم ملی کمک کند. ما دیدیم تیم ملی بدون سیدجلال را. مگر مسی خداحافظی نکرده بود؟ مگر از او نخواستند برگردد. ما باید به این نکته دقت کنیم که به خاظر شرایط کرونایی اردوی تیم ملی برگزار نشده و هماهنگ سازی بازیکنان در اردو انجام نشده است. پس چه بهتر که زوج سازی شود و از بازیکنان هماهنگ باشگاهی استفاده کنیم. چه می شد اگر از سیدجلال حسینی می خواستیم تا با توجه به هماهنگی که با کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده دارد به تیم ملی بیاید و کمک کند. مطمئن باشید سیدجلال هم موافقت می کرد. الان پای آبروی فوتبال ما وسط است. ما باید به جام جهانی برویم.

مدافع سابق تیم ملی ادامه داد:
 ما یادم هست در مقطع هایی بازیکنانی چون نادر محمد خانی و حمید درخشان که سن بالایی هم داشتند به تیم ملی دعوت شدند تا کمک کنند و دیدیم که چقدر هم درخشان بازی کردند. خب چه اشکالی دارد از سیدجلال حسینی که به اعتقاد من هنوز می تواند تا جام جهانی ملی پوش باشد خواهش کنیم برگردد؟ دیگر در فوتبال دنیا سن حرف نمی زند بلکه آن چه حرف اول را می زند آمادگی بدنی است.

سپهر حیدری در پاسخ گفت:
من یک بار دیگر می گویم برای اسکوچیچ و کادرش احترام زیادی قائل هستم و برای تیم کشورم آرزوی موفقیت می کنم اما این حرف ها می تواند به تیم ملی کمک کند. من واقعا نمی دانم چرا بازیکنی مثل سجاد شهباز زاده دعوت نشده است. سجاد باید چکار کند تا دعوت شود؟ به هرحال اگر من بودم سعی می کردم بهترین ها را دعوت کنم . به آن هایی که سال هاست کنار هم بازی می کنند و هماهنگی خوبی دارند اعتماد می کردم. حیف است بازیکنانی مثل حامد لک، شهباز زاده و به خصوص سیدجلال حسینی به تیم ملی دعوت نشوند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات