برتری آبی‌پوشان برابر ماشین سازی | سومین پیروزی متوالی با فرهاد

برتری آبی‌پوشان برابر ماشین سازی | سومین پیروزی متوالی با فرهاد
تماشاچی -از هفته هجدهم لیگ برتر ایران، ماشین سازی از ساعت ۱۶ در ورزشگاه شهید سلیمانی (بنیان دیزل سابق) میزبان استقلال بود که این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با ۲ گل به نفع استقلال خاتمه یافت.
وحید نعمتی (گل به خودی) در دقیقه ۱۹ و ارسلان مطهری در دقیقه ۴۲ برای استقلال گل زدند.
با این نتیجه استقلال ۳۳ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و یکم امتیاز کمتر نسبت به پرسپولیس و سپاهان ۳۴ امتیازی، در رتبه سوم جای گرفت. ماشین سازی هم کماکان با ۹ امتیاز در قعر جدول رده‌بندی جای دارد.
محمد نادری و فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال و حبیب گردانی، بازیکن ماشین سازی در این دیدار از اشکان خورشیدی، داور مسابقه کارت زرد گرفت.

نیمه اول
در دقیقه ۱۷ سعید حسین پور، بازیکن جدید ماشین‌سازی در سمت چپ محوطه جریمه استقلال اقدام به نفوذ کرد و بعد از دریبل مهدی قایدی، ضربه او از زاویه بسته توسط مظاهری دفع شد و در بازگشت هم ضربه بازیکن ماشین سازی در چارچوب نبود.
گل: در دقیقه ۱۹، روی ارسال مهدی قایدی از روی نقطه کرنر، وحید نعمتی، مدافع ماشین‌سازی با ضربه سر به اشتباه دروازه ماشین سازی را گشود و استقلال را پیش انداخت.
در دقیقه ۲۹، ارسال در عمق بابک مرادی قبل از اینکه تبدیل به موقعیت خطرناکی برای قایدی شود، با خروج به موقع دروازه‌بان ماشین سازی از دست رفت.
در دقیقه ۳۸، حبیب گردانی از فاصله حدودا ۳۰ متری پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت که شوت پرقدرت او با دخالت مظاهری به کرنر رفت که ثمری برای نماینده تبریز نداشت.
گل: ارسلان مطهری در دقیقه ۴۲ برای دومین بار دروازه ماشین‌سازی را باز کرد. ضد حمله تند و تیز استقلال با ارسال در عمق بابک مرادی همراه بود که توپ به مهدی قایدی رسید و او با پاس در عرض، ارسلان مطهری را در موقعیت دروازه خالی قرار دارد و این بازیکن هم توپ را وارد دروازه کرد.
در دقیقه ۴۴، ماشین سازی صاحب موقعیت خطرناکی در محوطه جریمه استقلال شد که ابتدا حسین‌پور، بازیکن ماشین‌سازی سرنگون شد و در ادامه وحید نعمتی شوت نه چندان محکمی را به سمت دروازه مظاهری زد که او به صورت نامطمئن توپ را در اختیار گرفت. در این صحنه بازیکنان و مربیان ماشین‌سازی اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

نیمه دوم
در شروع نیمه دوم، استقلال صاحب موقعیت نسبتا خطرناکی شد. پاس مهدی قایدی به بابک مرادی او را در گوشه محوطه جریمه در موقعیت شوت زنی قرار داد که ضربه او به آسمان رفت.
در دقیقه ۵۰، ارسال وریا غفوری به روی دروازه دقیقا روی پای فرشید اسماعیلی فرود آمد که ضربه او خوب نبود و توپ به آرامی از کنار دروازه بیرون رفت.
در دقیقه ۶۲، باز هم دروازه ماشین سازی روی یک ارسال و ضربه نه چندان دقیق از قایدی تهدید شد و در بازگشت ضربه سر مهاجم استقلال بی‌کیفیت بود و راه به جایی نبرد.
در دقیقه ۶۴، حبیب گردانی در هنگام دفع توپ از محوطه جریمه پای خود را روی ران پای مهدی قایدی گذاشت و باعث مصدومیت مهاجم استقلال شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت تا اعتراض استقلالی‌ها را به دنبال داشته باشد.
در دقیقه ۷۹، ارسلان مطهری در سمت چپ محوطه جریمه ماشین سازی صاحب توپ شد که ارسال او به روی دروازه به طور سراسیمه توسط بازیکن ماشین سازی دفع شد.

این دیدار در نهایت با حساب ۲ بر صفر به سود استقلال خاتمه یافت.

 
منبع : تماشاچی

نظرات