مقایسه هتریک های کریستیانو رونالدو و لیونل مسی

مقایسه هتریک های کریستیانو رونالدو و لیونل مسی
تماشاچی -رونالدو 36 ساله در بازی دیشب برابر کالیاری در همان نیمه نخست هر 3 گل تیمش را به ثمر رساند و موجب برد یووه شد. رونالدو با این هتریک فشار انتقادات را نسبت به خود کمتر کرد و از این نظر این هتریک برای او حائز اهمیت بود چرا که رونالدو پس از حذف یوونتوس مقابل پورتو، مقصر شناخته شد و عملکرد ضعیف او، مورد حمله‌ی منتقدان قرار گرفت. 

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به عنوان دو فوق ستاره عصر حاضر جهان فوتبال، همواره با هم مورد قیاس قرار گرفته‌اند و تعداد هتریک هایشان هم از این قاعده مستثنی نیست و مورد دیگری است که همواره میان این دو نفر به مقایسه گذاشته می‌شود.

اکنون رونالدو با هتریکی که مقابل کالیاری انجام داد، به تعداد 57 هتریک در کل دوران حرفه‌ای خود رسید و این تعداد 3 تا بیشتر از لیونل مسی است چرا که مسی تاکنون 54 بار هتریک کرده است. 
رونالدو تاکنون توانسته 9 پرفکت هتریک (گلزنی با ضربه سر،پای چپ و پای راست) را به ثبت برساند در حالی که لیونل مسی هیچوقت به این مهم دست نیافته است. البته بد نیست بدانیم که 40 هتریک مسی بدون زدن ضربه پنالتی بوده است در حالی که برای رونالدو این عدد 27 می‌باشد. 

گفتنی است رونالدو  این تعداد هتریک را یک بار با پیراهن منچستریونایتد، 44 بار با پیراهن رئال مادرید، 3 بار در بازی‌های یوونتوس و 9 بار با پیراهن تیم ملی پرتغال به ثبت رسانده است.

به هر حال، باید دید که در ادامه‌ی مسیر، رقابت مسی و رونالدو به چه شکل پیش خواهد رفت.

 
منبع : تماشاچی

نظرات