حق با فکری بود‌‌‌‌؛ وریا اصلاً آماده نیست!

حق با فکری بود‌‌‌‌؛ وریا اصلاً آماده نیست!
تماشاچی -یکی از انتقاداتی که از سوی هواداران استقلال به محمود فکری وارد می‌شد تعویض وریا غفوری در چند بازی پشت سر هم بود که این مورد باعث دلخوری خود وریا هم شد و کاپیتان استقلال در بازی مقابل نساجی با حرکتی غیر حرفه ای اعتراض خود را نسبت به تصمیم محمود فکری نشان داد.

اما جالب اینجاست که وریا در دقیقه 69 بازی مقابل فولاد خوزستان توسط فرهاد مجیدی هم تعویض شد تا ثابت شود تصمیمات محمود فکری در خصوص تعویض کاپیتان محبوب استقلال چندان هم غیر فنی نبوده است.

با بررسی عملکرد وریا غفوری در بازی‌های اخیر به خوبی می‌توان به چند نکته مهم رسید و آن نکات شامل افت سرعت، عدم وجود دقت کافی در ارسال‌ها نسبت به سابق، دوندگی پایین نسبت به فصول گذشته و کمی اضافه وزن هستند که باعث شدند کاپیتان استقلال کیفیت پایین تری نسبت به گذشته داشته باشد.
موضوع مهم دیگر در بازی وریا غفوری عدم وجود تمرکز کافی است و مشخص نیست علت این اتفاق چیست و در حالی که محمود فکری از استقلال کنار گذاشته شده است چرا کاپیتان استقلال در بازی مقابل فولاد همچنان نا آماده نشان داد.البته دو دلیل مهم هم برای افت کیفیت کاپیتان استقلال وجود دارد که یکی تغییر پست از دفاع به هافبک است و دیگری حضور بازیکن آماده‌ای مانند سید احمد موسوی در جناح راست استقلال است. این دو مورد ممکن است باعث عدم تمرکز کاپیتان استقلال شده و عملکرد وریا غفوری را تحت‌الشعاع قرار داده باشند.

قطعاً اگر وریا سر حال بود فرهاد مجیدی او را در دقیقه 69 دیدار مقابل فولاد تعویض نمی‌کرد و برای آوردن بابک مرادی به زمین بازی احمد موسوی را بیرون می‌کشید و وریا را به دفاع راست می‌فرستاد. 
اما عملکرد قابل قبول سید احمد موسوی در بازی مقابل فولاد باعث شد تا فرهاد مجیدی نتواند دست به تعویض او بزند و این آمادگی موجب شد تا مجیدی ترجیح دهد وریا را بیرون بکشد. 

هرچند وریا غفوری نزد هواداران استقلال بسیار محبوب است اما همین طرفداران حاضر نیستند که بازیکنی نا آماده در ترکیب اصلی تیم‌شان به میدان برود و در عوض ترجیح می‌دهند هر بازیکنی که آماده‌تر است برای تیم محبوبشان بازی کند. وریا هم اگر می‌خواهد در ادامه رقابت‌ها از ترکیب اصلی استقلال دور نماند باید کمی از وزن خود را کم کند و روی تمرینات سرعتی و ارسال از کناره‌ها بیشتر کار کند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات