از باند بازیکنان تا فشار پیشکسوتان | 6 چالش مهمی که مجیدی پیش رو دارد

از باند بازیکنان تا فشار پیشکسوتان | 6 چالش مهمی که مجیدی پیش رو دارد
تماشاچی -فرهاد مجیدی برای بار سوم سرمربیگری استقلال را بر عهده گرفت و این بار هم مانند دو بار قبلی آبی‌پوشان شرایط ایده‌آلی ندارند. شماره 7 سابق و محبوب آبی‌ها همان کسی است که هواداران استقلال او را خالق عدد 4 می‌دانند و انتظار دارند پس از سال‌ها با فرهاد قهرمانی در لیگ، آسیا و جام حذفی را جشن بگیرند.
اما فرهاد مجیدی برای موفقیت در استقلال 6 چالش مهم پیش رو دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت :

پیدا کردن ترکیب ایده‌آل
با اینکه 16 هفته از لیگ بیستم را پشت سر گذاشتیم اما محمود فکری نتوانست به ترکیب ایده‌آل دست پیدا کند. البته مصدومیت‌ها یکی از دلایل مهم تغییرات در ترکیب استقلال بود اما در هر صورت مجیدی هر چه سریعتر باید ترکیب ایده‌آلش را پیدا کند.

نداشتن زمان کافی برای آماده‌سازی
در فوتبال مدرن هر مربی بر اساس خواسته‌های خود نسبت به آماده سازی بازیکنان تحت نظرش برنامه ریزی می‌کند و این مورد بیشتر در تمرینات پیش فصل رخ می‌دهد و اندکی هم مربيان در تعطیلات نیم فصل زمان دارند تا دوباره شلاقی به بدن بازیکنان بزنند!
به واسطه عدم مدیریت مناسب در استقلال، فرهاد مجیدی فرصت 10 روزه تعطیلات نیم فصل را از دست داد و اگر مدیران استقلال قصد نداشتند تا پایان فصل از محمود فکری حمایت کنند بهتر بود همان دو هفته پیش وی را برکنار می‌کردند تا سرمربی جدید کمی فرصت داشته باشد بازیکنان خود را آماده کند.

فشار پیشکسوتان
یکی از چالش‌های بزرگ سرمربیگری در استقلال و پرسپولیس فشار پیشکسوتان این دو تیم است و در سال‌های اخیر هرچقدر پیشکسوتان پرسپولیس به حمایت از سرمربی تیم خود پرداختند پیشکسوتان استقلال بر انتقادات خود از سرمربیان سال‌های اخیر آبی‌پوشان افزودند.
حساسیت این موضوع را زمانی می‌توان درک کرد که بدانیم مجیدی هنوز کار خود را شروع نکرده مورد انتقاد 3 تن از پیشکسوتان استقلال يعنی مجتبی جباری، جواد زرینچه و فرشاد فلاحت زاده قرار گرفته است.

انتظارات بالای هواداران
فرهاد خودش بهتر می‌داند که نباید گول حمایت امروز (پنجشنبه) هواداران در تمرین استقلال را بخورد چرا که به خوبی به یاد دارد هواداران استقلال در روز معارفه محمود فکری هم برای او سنگ تمام گذاشتند اما خیلی زود پشت او را خالی کردند.
انتظار هواداران استقلال کاملاً مشخص است و آن‌ها فقط و فقط از سرمربی تیم محبوب خود قهرمانی می‌خواهند. 
مجیدی هم در جمع بازیکنان استقلال هدف خود را قهرمانی عنوان کرده و این کارش را به مراتب سخت‌تر خواهد کرد.

باند بازیکنان!
این موردی نیست که ما بخواهیم ادعا کنیم و چند تن از پیشکسوتان استقلال به طور واضح اعلام کردند که در بازی‌های اخیر و علی الخصوص در بازی برابر سپاهان و مس رفسنجان برخی از بازیکنان استقلال تمام توان خود را در زمین بازی خرج نکردند و به نوعی پشت محمود فکری را خالی کردند. 
از این رو مجیدی باید به شدت مراقب این مورد خطرناک باشد.

رقیب در اوج
پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا و دقیقا زمانی که استقلال در صدر جدول لیگ برتر حضور داشت تیم پرسپولیس اصلا شرایط مناسبی نداشت و در چند دیدار نتایج ضعیفی را کسب کرد اما یحیی گل محمدی به خوبی تیم خود را جمع کرد و حالا سرخپوشان در صدر جدول لیگ حضور دارند.
یکی از مهم‌ترین ماموریت های فرهاد مجیدی پایین کشیدن رقیب سنتی و البته کسب عنوان قهرمانی است.

 
منبع : تماشاچی

نظرات