پیش بازی بارسلونا و سویا | شاگردان کومان کامبک می‌زنند؟

پیش بازی بارسلونا و سویا | شاگردان کومان کامبک می‌زنند؟
تماشاچی -بارسلونا امشب در حالی میزبان سویا خواهد بود که بازی رفت را در خانه حریف با نتیجه 2 بر 0 به حریف باخته و شاگردان کومان در خوش بینانه ترین حالت باید با یک پیروزی 3 بر 0 میدان را ترک کنند تا بتواند به فینال راه پیدا کنند.

بارسا در این فصل روند صعودی و نزولی زیادی داشته و دسته کم با توجه به شرایط و عملکردش، هواداران خیلی به بردن جام در این فصل امیدوار نیستند. برد اول هفته برابر سویا در لیگ، آنهم در خانه حریف روحیه و انگیزه مضاعفی به تیم تزریق کرده است و حالا در فاصله چند روز تیم کومان در یک نبرد انتقامی به مصاف تیم لوپتگی خواهد رفت.

هر چند از همین حالا قهرمانی بارسا در کوپا را نمیتوان قطعی دانست، زیرا به احتمال زیاد اینکه یک پایه دیگر فینال تیم بیلبائو باشد، زیاد است.
بارسا چند هفته پیش بود که در فینال سوپر کاپ اسپانیا مسابقه را به تیم ایالت باسک باخت و نخستین جام از دست کومان پرسید. اگر فرض بگیریم که بارسا امشب نتواند به فینال صعود کند، شاید در دو چهارشنبه ای تلخ، بارسا دو جام را از دست بدهد.

یکی جام حذفی ( در صورت حذف ) و بازی بعدی هم مسابقه حساس هفته آینده برابر پاریسن ژرمن در پاریس. زیرا بارسایی ها کار آسانی ندارند و باید شکست سنگین 4 بر 1 در خانه را جبران کنند.پس متحمل ترین گزینه در قدم اول کوپا دل ری و بعد لالیگا است، زیرا کامبک دو بر صفر برابر سویا در مقایسه با دیدار برگشت مقابل پس اس جی خیلی غیر محال به نظر نمیرسد.

اخیرا موندو هم گزارش داده که بازیکنان بارسا کاملا متحد هستند تا هم به فینال کوپا صعود کنند و هم برای قهرمانی در لالیگا مبارزه کنند. زیرا از دست دادن نتایج تیم های مادرید باعث شده تا تیم کومان به رده دوم برسد و در کورس قهرمانی حضور داشته باشد.
با این حال بارسا امشب از پدری میتواند استفاده کند و بازگشت او به تمرینات گروهی یک خبر خوش برای کومان بود. کومان نام او را در فهرست تیمش قرار داده و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید، از او در ترکیب استفاده خودهد کرد.از سویی خط دفاع نیز انسجام بهتری یافته و پیکه و امتیتی هماهنگ تر به نظر میرسند.در فاز هجومی نیز دمبله دوباره پایش به گلزنی باز شده و امشب در کنار مسی امید اول گلزنی بارسا به حساب می آید.

در سوی مقابل سویا نیز با یک بازی کمتر در لالیگا در میان 4 تیم برتر است و باید روی این تیم نیز همانند تیم های مادریدی و بارسا حساب کرد. سویا شانس زیادی دارد، زیرا بازی رفت را برده و امشب فقط برای حفظ نتیجه عمل خواهد کرد. هر جند لوپتگی هم میخواهد انتقام شکست در لیگ را این بار با اجازه ندادن به بارسا برای صعود به فینال بگیرد.
سویا نیز کمامان از اوکامپوس نمیتواند استفاده کند ولی بازگشت یوسف النصیری و سوسو میتواند به این تیم کمک زیادی بکند.


آخرین بار که بارسا در کوپا دل ری نیاز به کامبک داشت، به دو سال پیش و برابر همین سویا بر می گردد. بارسا بازی رفت را 2-0 باخت ولی در بازی برگشت 6-1 پیروز شد و به فینال رفت.
جرارد پیکه پس از پیروزی اول هفته برابر سویا در لیگ به خبرنگاران گفت: همه چیز به این بازی بستگی دارد. وی گفت بارسا زنده است و اگر بارسا با شکست سویا به فینال برود، فصل تغییر خواهد کرد.
 
منبع : تماشاچی

نظرات