مجیدی نیامده مورد انتقاد قرار گرفت | مصاحبه طوفانی مجتبی علیه فرهاد

مجیدی نیامده مورد انتقاد قرار گرفت | مصاحبه طوفانی مجتبی علیه فرهاد
تماشاچی -در حالی که تنها دقایقی از معرفی فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال می‌گذرد خیلی زود حاشیه سنگینی برای این مربی جوان ایجاد شد و مجتبی جباری دیگر پیشکسوت استقلال مصاحبه تندی را بر علیه سرمربی جدید آبی‌پوشان انجام داد. شما عزیزان در ادامه اظهارات جنجالی مجتبی جباری را مشاهده می‌کنید که علاوه بر فرهاد مجیدی، جواد نکونام نیز مورد انتقاد هشت شاکی قرار گرفته است :

مجتبی جباری در مورد اینکه گزینه ساکت الهامی برای حضور در کادر فنی استقلال است، گفت:
 دیشب با ساکت الهامی صحبت کردم و من قبول کردم در کادر فنی استقلال با ایشان کار کنم. قبل از این هم که من مدرک نداشتم بحث حضورم در کادر فنی آقای شفر بود ولی دوستان نگذاشتند و با  تلاش هایی که کردند اجازه ندادند این اتفاق رخ بدهد.

او ادامه داد:
 من در این مدت که فوتبالم را کنار گذاشتم سعی کردم از نظر فنی دانش خودم را بالا ببرم و الان که دارم صحبت می کنم این اعتماد به نفس را دارم که بگویم می توانم با حضور در کادر فنی استقلال از نظر فنی به این تیم کمک کنم.

هافبک سابق استقلال در مورد اینکه از همان ابتدا هم گفته می شد شانس ساکت الهامی برای سرمربیگری دراین تیم کم است گفت:
 قرار بود اتفاقی بیفتد که بتوانیم به استقلال کمک کنیم و من دیدم با آقای الهامی می شود این کار را انجام داد. سوال من این است که چرا دیگران فکر می کنند محق هستند؟ من فکر می کنم  به خود آقای فکری باید فرصت بیشتری داده می شد تا بتواند اهدافش را پیش ببرد اما حواشی که هست باعث می شود فضا تنگ تر شود. باشگاه متعلق به یکی دو نفر نیست و نمی شود شما چون جایگاه مناسبی در زمان بازیکنی داشته اید، فکر کنید می توانید مربی باشگاه بزرگی مثل استقلال شوید. باشگاه های بزرگ دنیا کم بازیکنان بزرگ ندارند ولی بحث مربیگری کاملا متفاوت است. مربیگری اینطور نیست که با حضور به صورت فیزیکی کار را پیش ببرید. الان اگر من اعلام آمادگی می کنم که در کادر فنی استقلال کار کنم چون برایش تلاش کرده ام. من هیچوقت نخواستم برای دیگران این فضا را تنگ کنم و دوست داشتم اگر اتفاقی رخ می دهد بر اساس توانایی های خودم باشد. 

وی افزود:
 انتظار من از هیات مدیره این است که بحث انتخاب سرمربی یک بحث فنی باشد نه بحث این باشد که کمتر باشگاه در دردسر قرار بگیرد چون آن مربی با فضای مجازی ارتباط مناسبی دارد.

مجتبی جباری می گوید هرگز برای شروع کار در مربیگری در باد اینکه بازیکن بزرگی بوده نخوابیده است:
 من زمانی که فوتبال را کنار گذاشتم خودم می گفتم هیچ چیز نمی دانم و حتی یک خط آنالیز بازی را هم نمی توانم انجام بدهم. پرس و جو کردم که چه کسی می تواند کمکم کند و کسی را بهتر از استاد جلال چراغپور در این کار ندیدم. ساعت های زیادی با ایشان کار کردیم و من متوجه شدم مربیگری شغلی است کاملا متفاوت با بازی کردن، وقتی قبلا بازیکن بوده باشی، می تواند کمک کند که شرایط بازیکنان و تیم را بهتر درک کنی ولی چیزی نمی شود انتقال داد، مگر اینکه سوادش را داشته باشی.

مجتبی جباری در ادامه بدون آنکه نامی از جواد نکونام بیاورد، حرف هایی زد که می تواند اشاره مستقیم به سرمربی فولاد باشد. جباری گفت:
 هر زمان شرایط فراهم شود، سعی می کنم چیزهای بیشتری در مورد مربیگری یاد بگیرم چون تا آموزش تئوری نباشد، نمی شود در زمین چیزی به بازیکنان آموزش بدهی. اگر ساختمان می سازی و درسش را نخوانده باشی، حتما ساختمان خراب می شود. الان فوتبال ما تا حدود زیادی اینطوری شده است، خراب کن و تجربه بدست بیاور. وارد تیم می شوند، خراب می کنند و تازه برایشان تجربه هم نمی شود. حرف من این است که مسیر فوتبال ایران طوری است که پیشرفتی در آن دیده نمی شود، وقتی برای نتیجه گرفتن ابعاد زمین را تغییر می دهیم، وقتی نیمکت تیم را طوری بچینیم برای فحش دادن و فشار آوردن به داور، مشخص است که پیشرفت فنی حاصل نمی شود. فضای فوتبال نباید اینطور باشد که مسائل فنی در آن در حاشیه باشد و کسی جرات ورود کردن نداشته باشد. من بازهم می گویم الان فکر می کنم شرایط طوری است که می توانم به استقلال کمک کنم.

هافبک سابق استقلال در مورد اینکه در فوتبال ایران شاید کمی شلوغ کاری کنار خط لازم است گفت:
 من وقتی در مورد مربیگری صحبت می کنم در مورد مجموعه این عوامل حرف می زنم، از صحبت هایی که در کنفرانس های مطبوعاتی انجام می شود تا کنترل حواشی و یا حتی ایجاد یکسری حواشی در جهت منافع تیم. نمی شود گفت فنی کار می کنم و به حواشی کاری ندارم ولی من می گویم این وسط متنی وجود دارد که باید فنی باشد. این نباشد که فنی را بگذاریم کنار و بگوییم حواشی مهم تر است.

مجتبی جباری در مورد دلیل علاقه اش برای ورود به استقلال گفت:
 الان مثل شرایطی هست که دوست دارم از آن استفاده کنم چون می دانم توانایی آن را دارم. دیگران با لابی و زد و بند کردن یک بار نگذاشتند به کادر فنی اضافه شوم، شفر به عنوان سرمربی خارجی از همه جا بی خبر من را می خواست اما اتفاق ها طور دیگری رقم خورد. الان هم اعلام رقابت می کنم و می گویم من و ساکت الهامی می توانیم این کار را انجام بدهیم. اگر هم نشد، خودم را آماده می کنم تا اگر مسوولیت 20 جوان را به من دادند از لحاظ فنی و آگاهی بتوانم به آنها کمک کنم. دوست ندارم فقط تیم را مدیریت کنم، من بیگانه با این حواشی نیستم ولی با وجود اینکه خیلی ها می گفتند جباری می تواند مربی خوبی باشد، من رفتم و آموزش دیدم و هرگز در باد این حرف ها نخوابیدم.

او در مورد داستان خودش و اضافه نشدن به کادرفنی استقلال در دوره شفر هم گفت:
 قرار بود من در زمان شفر به عنوان کمک مربی وارد کادر فنی شوم اما امیر حسین فتحی برای اینکه وضعیت خود را بین هواداران بهتر کند، فرهاد مجیدی را آورد و بعدا شرایطی پیش آوردند که او سرمربی شود. من در آن زمان صحبتی نکردم ولی حالا احساس ناراحتی برای باشگاه استقلال دارم. کسی که هیچوقت فضای کنفرانس مطبوعاتی را تجربه نکرده است و در حساس ترین برهه برای اینکه زمان ماندن خود را در استقلال بیشتر کند، یک جام را از استقلال و هواداران بی نظیرش می گیرد، طوری می خواهند در ذهن هوادار این باور را ایجاد کنند که گزینه ای جز او نیست در حالی که اصلا اینطور نیست. من می توانم خیلی افراد را نام ببرم که هم سطح ایشان هستند و اینکه با فضای مجازی بخواهیم در ذهن هوادار کنیم که استقلال فقط یک گزینه دارد اصلا درست نیست. ناراحتی من این است که باشگاه بزرگ استقلال یک گزینه داشته باشد. در نهایت امیدوارم استقلال و هواداران بی نظیرش موفق باشند و فشارهایی که احتمالا از سوی فضای مجازی روی من می آید چیزی نیست که نگرانم کند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات