از درگیری با دیاباته تا فحاشی به نکونام | مرور حواشی ریز و درشت محمود فکری در استقلال

از درگیری با دیاباته تا فحاشی به نکونام | مرور حواشی ریز و درشت محمود فکری در استقلال
تماشاچی -بالاخره پس از هفته‌ها اعتراض هواداران استقلال، محمود فکری از جمع آبی‌پوشان جدا شد تا تنها با 16 بازی سرمربیگری در استقلال به کار خود پایان دهد. فکری در استقلال 7 پیروزی، 6 تساوی و 3 شکست به ثبت رساند و بیشتر به خاطر نمایش‌های نه چندان زیبای تیمش مورد انتقاد قرار می‌گرفت. علاوه بر انتقادات از عملکرد فنی استقلال ، محمود فکری در این مدت با حواشی ریز و درشت زیادی روبه‌رو شد که در ادامه به مرور این حواشی خواهیم پرداخت. 

درگیری با شیخ دیاباته
حواشی استقلال با فکری از همان هفته دوم شروع شد. فکری قصد داشت دیاباته را به زمین بفرستد و اصرار داشت هرچه سریع‌تر این اتفاق بیافتد ولی این بازیکن به دلیل مشکل استوک‌هایش و تعویض آن به رختکن رفت و با تاخیر برای ورود به زمین حاضر شد و این موضوع باعث درگیری میان سرمربی استقلال و مهاجم این تیم شد و تا هفته‌ها درموردش صحبت می‌شد.

ماجرای خروج دانشگر از ترکیب
در همان بازی با فولاد بود که محمد دانشگر به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و در حالیکه کادرفنی در انتظار بازگشت او به زمین بود این بازیکن امکان ادامه فعالیت نداشت. این موضوع به دلیل ناهماهنگی میان اعضای کادرفنی تبدیل به مشکل شد و فکری و دستیارانش بدون اینکه متوجه باشند دقایق زیادی 10 نفره بازی کردند و تیم همان دقایق گل دوم را دریافت کرد و بازی را باخت.

جمله توهین آمیز به نکونام
حواشی بازی با فولاد تمامی نداشت و پس از ماجرای دانشگر و دیاباته، فکری شخصاً سومین حاشیه خودش و تیمش را رقم زد و در حالیکه شخص ناشناسی در کنار زمین مشغول فیلم‌برداری بود، جمله توهین آمیزی بر زبان آورد که مخاطبش جواد نکونام، سرمربی فولاد بود. این موضوع حواشی زیادی به همراه داشت و انتقادات زیادی به وی صورت گرفت.

ماجرای نامعلوم مشت
خبری که اوایل فصل در برخی رسانه‌ها منتشر شد و جزو اولین حاشیه‌های فصل استقلال بود، درگیری فیزیکی فکری و وریا غفوری بود و حتی عنوان شد که کاپیتان آبی‌ها مشتش را حواله سرمربی این تیم کرده است. اگرچه این ماجرا تکذیب شد و آخر هم مشخص نشد که صحت داشته یا نه ولی حاشیه‌هایی برای استقلال ایجاد کرد که تا چند وقت در موردش صحبت می‌شد.

فرد منشوری در تمرینات
یکی دیگر از حاشیه‌های بی پایان این فصل استقلال، حضور فرد منشوری در تمرینات این تیم بود که باعث شد پرویز مظلومی بابت آن احضار شود. این فرد سرشناس که رابطه خوبی با پیشکسوتان استقلال دارد با محمود فکری هم ارتباط نزدیکی دارد و در تمرین آبی ها برخورد گرمی با او داشت.

ترک نشست خبری
بعد از شکست 2 گله مقابل سپاهان بود که محمود فکری در نشست خبری با سوال یک خبرنگار ترجیح داد کنفرانس را ترک کند. سوالی که از فکری پرسیده شد در مورد تغییرات مداوم ترکیب این تیم و نرسیدن به 11 نفر اصلی پس از یک نیم فصل بود که از نظر فکری سوال غیر فنی محسوب می‌شد و به خاطرش نشست را ترک کرد.

حضور بین هواداران
فردای همان نشستی که فکری حاضر نشد به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد، در جمع قابل توجهی از هواداران استقلال قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد. فکری در پاسخ به بمباران انتقاداتی که از او می‌شد حرف‌هایی زد که خیلی منطقی به نظر نمی‌رسید و اصل این رفتار که گفتگوی مستقیم با هواداران داشته باشد در کنار پاسخ‌های او انتقاداتی علیه وی به همراه داشت.

خروج وریا با عصبانیت
در دقایق پایانی بازی با نساجی بود که فکری تصمیم گرفت وریا غفوری، کاپیتان تیمش را تعویض کند و وریا هم در اعتراض به تصمیم فکری با لگد به آب معدنی کنار زمین ضربه زد و بعد از آن به رختکن رفت تا ناراحتی خودش را از شرایط تیم و تصمیمات کادرفنی نشان دهد. بعد از این ماجرا مصاحبه‌هایی در توجیه حرکت وریا انجام شد که برای کسی قابل قبول نبود.

دشمن فرضی
سرمربی استقلال روحیه پذیرش انتقاد نداشت و معمولاً وقتی با انتقادات روبرو می‌شد توطئه دشمن فرضی را مطرح می‌کرد و به منتقدانش می‌گفت شما طرف چه کسی هستید و از طرف چه کسی آمده‌اید که این صحبت‌ها را علیه من مطرح می‌کنید؟ این روحیه و ظرفیت پایین پذیرش انتقاد یکی از نقاط ضعف جدی فکری بود.

جدال لفظی با ابراهیم شکوی
یکی دیگر از اتفاقات پر حاشیه دوران حضور فکری روی نیمکت استقلال، جرو بحثی بود که با ابراهیم شکوری روی آنتن زنده فوتبال برتر داشت. فکری با نام بردن از پرسپولیس به عنوان یک تیم خاص خطاب به شکوری گفت که شما آرزوی قهرمانی در آسیا را دارید.

 
منبع : تماشاچی

نظرات