آخرین وضعیت مهدی قایدی | تصمیم ناخواسته فکری در قبال شماره 10

آخرین وضعیت مهدی قایدی | تصمیم ناخواسته فکری در قبال شماره 10
تماشاچی -مهدی قایدی بازیکن جوانی که از تیم پایه های ایرانجوان بوشهر در سال 2017 به تیم فوتبال استقلال تهران اضافه شد و در مدت زمان کوتاهی توانست اعتماد کادر فنی را جلب کند و رفته رفته در ترکیب اصلی آبی پوشان قرار گیرد. 
قایدی در لیگ برتر 99-1400 توانست در رقابت های مختلف عملکرد موثری برای آبی پوشان به نمایش بگذارد  اما اکنون حاشیه ها و قهر 10 روزه این بازیکن جوان دردسر ساز شد. در سال 96 زمانی که قایدی به دلیل عملکرد مناسبش بر سر زبان ها افتاد با حاشیه در زندگی شخصی اش این امکان وجود داشت که استعداد خوب فوتبال کشورمان به فراموشی سپرده شود اما قایدی خوش شانس بود که بار دیگر به میادین فوتبال بازگشت.

حاشیه جدیدی برای ستاره استقلال
اکنون که حاشیه ها از قایدی دور شده است ظاهرا این بازیکن علاقه بسیاری دارد که به سمت حاشیه سوق داده شود. در پایان بازی برابر نساجی اعتراض خود نسبت به شرایط مالی باشگاه را اعلام کرد و پس از شکست برابر سپاهان علنا درخواست افزایش قرارداد خود را مدیران مطرح کرد.
قرارداد مهدی قایدی در فصل جاری مبلغی در حدود 800 میلیون تومان است که در زمان مدیریت سعادتمند به ستاره استقلال قول افزایش این مبلغ تا رقم 3 و نیم میلیارد تومان داده شده بود.
رقمی که احمد مددی با آن مخالفت کرد تا نتیجه آن غیبت 10 روزه قایدی در تمرین استقلال باشد. هرچند قایدی در مذاکراتش حاضر به افزایش قراردادش تا رقم 3 میلیارد هم شده است اما گویا باشگاه با این اختلاف دو میلیارد و دویست میلیونی کنار نیامده است.
قایدی بازیکن با ارزشی است و قطعا در مقایسه با سایر بازیکنان لیگ برتر باید مبلغ قابل توجهی را دریافت کند. هر چند بسیاری از مردم و کارشناسان ورزشی این روزها با رقم های نجومی که در فوتبال ایران باب شده است مخالف هستند اما هر گونه اعتراض و مبلغی قطعا با قهر و عدم حضور در تمرینات برطرف نمی شود، مخصوصا زمانی که آبی ها نیاز به اتحاد و پیروزی در بازی های خود دارند تا بتوانند به عنوان قهرمانی دست یابند.
قایدی در همه فاکتورهای هجومی بهترین بازیکن تیم‌اش بوده است. شماره 10 استقلال بیشترین تعداد گل، پاس گل، شوت، دریبل و پاس کلیدی را بین هم‌تیمی‌های خود کسب کرده است؛ آماری که نشان‌دهنده تاثیرگذاری ویژه او در فاز هجومی استقلال است و او را به مهره ای بدون جایگزین در ترکیب تیم بدل کرده است.
احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در خصوص قائدی گفت: هیچ بازیکنی بزرگتر از استقلال نیست. همه جا گفته ام که آقای قایدی پسر استقلال است تا 1402 با استقلال قرارداد دارد و باید به این قرارداد احترام بگذارد. ما هم تلاش می کنیم که بهترین تصمیم را برای او بگیریم تا با انرژی خوب وارد مسابقات شود. در دوره مدیریت قبلی قول هایی به قایدی داده شده که ذهن این بچه را به نوعی مشوش کرده اند. ما جلساتی برگزار کردیم و در حال رفع موضوع هستیم و جای نگرانی نیست.

تصمیم ناخواسته سرمربی استقلال
استقلال در حالی باید دوشنبه به مصاف مس رفسنجان برود که قایدی در تمرینات آبی‌ها برای این بازی غایب بوده است. شاگردان فکری باید روز یکشنبه به رفسنجان بروند و سرمربی استقلال از غیبت قایدی در تمرینات این تیم شاکی است. ستاره آبی‌ها حتی اگر همین امروز و یا فردا هم به تمرین آبی‌ها اضافه شود فکری این بازیکن را با دو جلسه تمرین در ترکیب استقلال قرار نخواهد داد.
استقلال در حالی باید دوشنبه به مصاف مس رفسنجان برود که قایدی در تمرینات پیش از این بازی غایب بوده است. قایدی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار یک استوری ضمن رد ادعاهای مطرح شده، نوشت: «لطفا حاشیه درست نکنید». به هر حال استقلال باید روز دوشنبه در رفسنجان و در یک دیدار مهم به مصاف مس برود و باید دید بالاخره مشکل قایدی و باشگاه استقلال چه زمانی حل می شود و آیا او تیم را در سفر به کرمان همراهی می کند یا خیر.

این حاشیه ها در حالی است که وحید امیری، مهدی قایدی و سجاد شهباززاده در نظر سنجی های برخی از رسانه ها به عنوان برترین مهاجمان لیگ برتر ایران در نیم فصل اول انتخاب شدند. قایدی فراموش نکند که این لیگ بازیکنان بزرگی هم در طول تاریخ داشته که با چک امضا شده بدون مبلغ برای تیم محبوب خود به میدان رفتند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات